Skocz do zawartości

Strona używa cookies (ciasteczek). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    Nie pokazuj więcej tej informacji

Zdjęcie

zbiornik szarej wody

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
114 odpowiedzi w tym temacie

#16 kit

kit

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6892 postów
  • Telefon:888192516
  • SkądPOZNAŃ
  • Sprzęt:Przyczepa
  • Model:BIOD 400TD
  • Holownik:Opel Astra

Napisano 20 październik 2010 - 20:41

Michał wiadomo że jak będe na kempingu kilka dni to będe musiał opróżniać zbiornik i z tym sie licze ale stały zbiornik z założenia ma do innego celu służyć, ma rozwiązać problem podczas nocowania w podróży oraz na krótkich weekendowych wyjazdach Sprawdziliśmy i do tych celów poj 50-60L powinna wystarczyć

... przygoda zaczyna się od wyjścia z domu ... bo droga jest równie ważna jak sam cel ...

#17 tomekk

tomekk

-------------------------------

• Moderatorzy
  • 3773 postów
  • Telefon:PW
  • Model:Knaus

Napisano 21 październik 2010 - 07:48

Witam !

Ja się długo zastanawiałem i taki zbiornik koło 60 l jest dobrym rozwiązaniem. Dla przykładu, staje sobie na noc na stacji w Austrii i nie muszę latać z wiaderkiem pod spód. Po nocce podkładam wiaderko, odkręcam zaworek i zrzucam dajmy na to 15 litrów i jeśli mam gdzie to wylewam, jeśli nie mam gdzie, to sobie pojadę dalej i gdzieś przy okazji zrzucę sobie jak będzie gdzieś ściek. Oczywiście musi to być nie mniej niż 60 l.

Pozdrawiam

#18 mesert

mesert

Maniak karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1866 postów
  • SkądBochnia i Hercegowina
  • Model:Elddis Hurricane GT
  • Holownik:Audi A-4 stary parch

Napisano 21 październik 2010 - 08:03

Najlepszym rozwiązaniem było by zdublowanie wylotu ścieków z przyczepy z mozliwością dokładania normalnego zbiornika na kółkach.Idea posiadania stalego zbiornika jest bardzo dobra,przy krótkich postojach faktycznie nie trzeba podstawiać zbiornika

....a kto umarł....ten nie żyje. Kristopulos Mesertos

#19 szadok

szadok

Karawaning user

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 509 postów
  • SkądGórny Śląsk

Napisano 21 październik 2010 - 11:44

Najlepszym rozwiązaniem było by zdublowanie wylotu ścieków z przyczepy z mozliwością dokładania normalnego zbiornika na kółkach.Idea posiadania stalego zbiornika jest bardzo dobra,przy krótkich postojach faktycznie nie trzeba podstawiać zbiornika

A jaki problem podłożyć pod otwarty zawór spustowy zbiorniczek na kółkach..? Nie trzeba IMHO nic dublować... :niewiem:
pzdr,
szadok

#20 mesert

mesert

Maniak karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1866 postów
  • SkądBochnia i Hercegowina
  • Model:Elddis Hurricane GT
  • Holownik:Audi A-4 stary parch

Napisano 21 październik 2010 - 12:04

Zakładając że się tam zmieści

....a kto umarł....ten nie żyje. Kristopulos Mesertos

#21 kit

kit

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 6892 postów
  • SkądPOZNAŃ

Napisano 21 październik 2010 - 13:38

tak wszystko zrobie by sie jakiś pojemnik zmieścił pod stałym zbiornikiem :niewiem:

... przygoda zaczyna się od wyjścia z domu ... bo droga jest równie ważna jak sam cel ...

#22 szary11

szary11

Ekspert karawaningu

• Moderatorzy
  • 8826 postów
  • Skądpodlaskie
  • Model:LMC
  • Holownik:Ford

Napisano 21 październik 2010 - 16:06

Weźcie jeszcze pod uwagę, że w stałym zbiorniku będzie z czasem odkładał się osad. Ręczny wózek, wypłuczesz - ten musisz wykręcić. Smród będzie i tak. Niby pisaliście o syfonie... tak... ale on spełnia rolę gdy jest zalany. Podczas podróży woda pewnie się przeleje i odór będzie szedł. Szczególnie latem. Zimą też trzeba zatykać lub zalać. A wtedy może rozsadzić.

Podczas przejazdów... tak. Przydałby się jak najbardziej taki zbiornik. Ale chyba tylko na nich. A dla 15 litów jakie się zużyje i po to by rano opróżnić zbiornik raczej bym podstawił stare wiaderko.

Wg mnie to taka sztuka dla sztuki z tym zbiornikiem. Ani to wygodne, a praktyczność dyskusyjna...:niewiem:

#23 kit

kit

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 6892 postów
  • SkądPOZNAŃ

Napisano 21 październik 2010 - 16:38

to dlaczego takie rozwiązanie jest powszechnie stosowane w kamperach? :niewiem: i zresztą w przyczepach też się zdarza coraz częściej ...

Jak to jest w oryginale rozwiązane? :winner:

#24 szadok

szadok

Karawaning user

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 509 postów
  • SkądGórny Śląsk

Napisano 21 październik 2010 - 18:10

Weźcie jeszcze pod uwagę, że w stałym zbiorniku będzie z czasem odkładał się osad. Ręczny wózek, wypłuczesz - ten musisz wykręcić. Smród będzie i tak.

Wystarczy do zlewu wlać trochę - do wyboru- domestosa, kreta, chloru do basenów (30zł/kg) i przelać wodą. Albo tabletki do zmywarek.
Nie ma siły - wyżre wszystko co żywe i smrodliwe w zbiorniku.
Wodę spuścić do kanalizacji i spokój.
pzdr,
szadok

#25 szary11

szary11

Ekspert karawaningu

• Moderatorzy
  • 8826 postów
  • Skądpodlaskie
  • Model:LMC
  • Holownik:Ford

Napisano 22 październik 2010 - 13:43

to dlaczego takie rozwiązanie jest powszechnie stosowane w kamperach? :niewiem: i zresztą w przyczepach też się zdarza coraz częściej ...

Jak to jest w oryginale rozwiązane? :winner:

A czy korzystasz ze wszystkich gadżetów w samochodzie i są one przemyślane, potrzebne???

W kampiórze masz zazwyczaj przynajmniej te 100 litrów. Na tym weekend można przetrzymać. Ale na 50? Dla nas na 2 osoby to dzień. Więc dla mnie takie rozwiązanie jest bez sensu. Ale jak się zakłada, że w budce nie zmywamy, nie korzystamy za wiele z łazienki to sens deko się zwiększa. Ale czy warto wtedy mieć np. wogóle łazienkę i kuchnię?

Zawsze są jakieś za i przeciw. Jak to kiedyś powiedziałeś "jedni lubią rybki, drudzy... " :biwak: :-]

Musisz sam odpowiedzieć co jest Ci potrzebne, albo czy chcesz zrobić coś z pasji, niekoniecznie z rozsądku :)
Ja nie raz postępuje wbrew temu co np. taki "ja" bym mówił. Esencja życia :-]

Pozdrawia :piwo:

#26 kit

kit

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 6892 postów
  • SkądPOZNAŃ

Napisano 22 październik 2010 - 22:41

moim zdaniem taki zbiornik się przyda i spełni nasze oczekiwania :winner: dlatego decyzja by go zrobić :biwak: roboty może z 2 godz i koszt myśle że w 100zł się zamknie więc chyba nie jest źle :niewiem:

#27 kit

kit

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 6892 postów
  • SkądPOZNAŃ

Napisano 10 maj 2011 - 21:56

Trosze mój pomysł uległ zmianie ale tak czy tak zbiornik szarej wody będzie wisiał pod budką :-] dziś kupiłem pierwsze materiały potrzebne do tego tworu i od jutra zaczynam powoli działać :-] Oczywiście jak prace się zakończą to oprzedstawie fotorelacje :ok:

#28 Malaga

Malaga

Sympatyk karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 133 postów
  • SkądChrząstawa Wlk/Wroclaw
  • Model:Dethleffs 420
  • Holownik:Renault Scenic

Napisano 11 maj 2011 - 09:59

U mnie zbiornik zamontowany jest na 2 profilach, wygiętych do kształtu ramy i bez jej dziurawienia.
Zbiornik jest ustawiony pod kątem, niżej przy belce i tam jest zawór spustowy.
Zawór mam otwarty bo rura jest podwieszona nad zbiornikiem.

Zbiornik ma otwór odpowietrzający.

70l starczyło mi na całą majówke w Sławie.

Załączone miniatury

• zbiornik70.jpg

Użytkownik Malaga edytował ten post 11 maj 2011 - 10:00

Pozdrawiam Malaga
Dołączona grafika

#29 kit

kit

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 6892 postów
  • SkądPOZNAŃ

Napisano 11 maj 2011 - 20:45

Malaga a z czego zaadaptowałeś zbiornik? 70L to już coś :ok:

#30 Malaga

Malaga

Sympatyk karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 133 postów
  • SkądChrząstawa Wlk/Wroclaw
  • Model:Dethleffs 420
  • Holownik:Renault Scenic

Napisano 12 maj 2011 - 13:42

Niestety moja adaptacja zbiornika padła. Musiałem na szybko szukać jakiś zbiornik lub spawać metalowy ale byłby cięzki.
Troche więcej kosztował zbiornik ale dzieki temu cała rama na zbiornik jest ocykowana i obeszło sie bez dziurawienia ramy przyczepy i podłogi.

Zostało na płaskim plastikowym, z bocznym spustem wody.

70l nigdy nie zaleje bo rury są ułozone ze spadkiem wiec 60l to będzie max.

Musze jeszcze zainstalować wskaźnik poziomu wody i wymienić wąż - taki ogrodowy przy niskich temperaturach odkształca się.

Zastanawiam się jeszcze nad syfonem z kolanek PCV, chciałem w dolnej częsci tego U zrobić zawór gdzie będe mógł łapać wodę do zewnętrznego zbiornika - zanim doleci do zbiornika podwieszanego.
Pozdrawiam Malaga
Dołączona grafika

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych