Skocz do zawartości

zbiornik szarej wody


kit

Rekomendowane odpowiedzi

Michał wiadomo że jak będe na kempingu kilka dni to będe musiał opróżniać zbiornik i z tym sie licze ale stały zbiornik z założenia ma do innego celu służyć, ma rozwiązać problem podczas nocowania w podróży oraz na krótkich weekendowych wyjazdach Sprawdziliśmy i do tych celów poj 50-60L powinna wystarczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Ja się długo zastanawiałem i taki zbiornik koło 60 l jest dobrym rozwiązaniem. Dla przykładu, staje sobie na noc na stacji w Austrii i nie muszę latać z wiaderkiem pod spód. Po nocce podkładam wiaderko, odkręcam zaworek i zrzucam dajmy na to 15 litrów i jeśli mam gdzie to wylewam, jeśli nie mam gdzie, to sobie pojadę dalej i gdzieś przy okazji zrzucę sobie jak będzie gdzieś ściek. Oczywiście musi to być nie mniej niż 60 l.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym rozwiązaniem było by zdublowanie wylotu ścieków z przyczepy z mozliwością dokładania normalnego zbiornika na kółkach.Idea posiadania stalego zbiornika jest bardzo dobra,przy krótkich postojach faktycznie nie trzeba podstawiać zbiornika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym rozwiązaniem było by zdublowanie wylotu ścieków z przyczepy z mozliwością dokładania normalnego zbiornika na kółkach.Idea posiadania stalego zbiornika jest bardzo dobra,przy krótkich postojach faktycznie nie trzeba podstawiać zbiornika

 

A jaki problem podłożyć pod otwarty zawór spustowy zbiorniczek na kółkach..? Nie trzeba IMHO nic dublować... :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weźcie jeszcze pod uwagę, że w stałym zbiorniku będzie z czasem odkładał się osad. Ręczny wózek, wypłuczesz - ten musisz wykręcić. Smród będzie i tak. Niby pisaliście o syfonie... tak... ale on spełnia rolę gdy jest zalany. Podczas podróży woda pewnie się przeleje i odór będzie szedł. Szczególnie latem. Zimą też trzeba zatykać lub zalać. A wtedy może rozsadzić.

 

Podczas przejazdów... tak. Przydałby się jak najbardziej taki zbiornik. Ale chyba tylko na nich. A dla 15 litów jakie się zużyje i po to by rano opróżnić zbiornik raczej bym podstawił stare wiaderko.

 

Wg mnie to taka sztuka dla sztuki z tym zbiornikiem. Ani to wygodne, a praktyczność dyskusyjna...:niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weźcie jeszcze pod uwagę, że w stałym zbiorniku będzie z czasem odkładał się osad. Ręczny wózek, wypłuczesz - ten musisz wykręcić. Smród będzie i tak.

 

Wystarczy do zlewu wlać trochę - do wyboru- domestosa, kreta, chloru do basenów (30zł/kg) i przelać wodą. Albo tabletki do zmywarek.

Nie ma siły - wyżre wszystko co żywe i smrodliwe w zbiorniku.

Wodę spuścić do kanalizacji i spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to dlaczego takie rozwiązanie jest powszechnie stosowane w kamperach? :niewiem: i zresztą w przyczepach też się zdarza coraz częściej ...

 

Jak to jest w oryginale rozwiązane? :winner:

 

 

A czy korzystasz ze wszystkich gadżetów w samochodzie i są one przemyślane, potrzebne???

 

W kampiórze masz zazwyczaj przynajmniej te 100 litrów. Na tym weekend można przetrzymać. Ale na 50? Dla nas na 2 osoby to dzień. Więc dla mnie takie rozwiązanie jest bez sensu. Ale jak się zakłada, że w budce nie zmywamy, nie korzystamy za wiele z łazienki to sens deko się zwiększa. Ale czy warto wtedy mieć np. wogóle łazienkę i kuchnię?

 

Zawsze są jakieś za i przeciw. Jak to kiedyś powiedziałeś "jedni lubią rybki, drudzy... " :biwak::-]

 

Musisz sam odpowiedzieć co jest Ci potrzebne, albo czy chcesz zrobić coś z pasji, niekoniecznie z rozsądku :)

Ja nie raz postępuje wbrew temu co np. taki "ja" bym mówił. Esencja życia :-]

 

Pozdrawia :piwo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Trosze mój pomysł uległ zmianie ale tak czy tak zbiornik szarej wody będzie wisiał pod budką :-] dziś kupiłem pierwsze materiały potrzebne do tego tworu i od jutra zaczynam powoli działać :-] Oczywiście jak prace się zakończą to oprzedstawie fotorelacje :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zbiornik zamontowany jest na 2 profilach, wygiętych do kształtu ramy i bez jej dziurawienia.

Zbiornik jest ustawiony pod kątem, niżej przy belce i tam jest zawór spustowy.

Zawór mam otwarty bo rura jest podwieszona nad zbiornikiem.

 

Zbiornik ma otwór odpowietrzający.

 

70l starczyło mi na całą majówke w Sławie.

post-3390-0-31242600-1305104409_thumb.jpg

Edytowane przez Malaga (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety moja adaptacja zbiornika padła. Musiałem na szybko szukać jakiś zbiornik lub spawać metalowy ale byłby cięzki.

Troche więcej kosztował zbiornik ale dzieki temu cała rama na zbiornik jest ocykowana i obeszło sie bez dziurawienia ramy przyczepy i podłogi.

 

Zostało na płaskim plastikowym, z bocznym spustem wody.

 

70l nigdy nie zaleje bo rury są ułozone ze spadkiem wiec 60l to będzie max.

 

Musze jeszcze zainstalować wskaźnik poziomu wody i wymienić wąż - taki ogrodowy przy niskich temperaturach odkształca się.

 

Zastanawiam się jeszcze nad syfonem z kolanek PCV, chciałem w dolnej częsci tego U zrobić zawór gdzie będe mógł łapać wodę do zewnętrznego zbiornika - zanim doleci do zbiornika podwieszanego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.