Skocz do zawartości

zbiornik szarej wody


kit

Rekomendowane odpowiedzi

.............Najlepszy wydaje się wyjście na wąż 1"- można wtedy taki wąż wpuścić do kratki ściekowej na ulicy (nie wiem czy legalne), lub do specjalnego miejsca na kempingu

.............

 

Legalne nie jest .

Kratki na ulicy są na deszczówkę . czyli wodę brudną inaczej ;) . Ty będziesz zlewał m.in. detergenty więc ..............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fajnie ze ma 2 ośki, ale fizyki nie oszukasz.Po prostu ramię momentu jest krótsze, ale 200kg to nie żarty.Nawet w połowie zapełniony zbiornik tej pojemności działa konkretnie na zawieszenie,a i "chlupnięcie" podczas np. hamowania będzie raczej odczuwalne.

 

 

 

Z ta kratka ściekową tu czułem, że tak będzie;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

No fajnie ze ma 2 ośki, ale fizyki nie oszukasz.Po prostu ramię momentu jest krótsze, ale 200kg to nie żarty.Nawet w połowie zapełniony zbiornik tej pojemności działa konkretnie na zawieszenie,a i "chlupnięcie" podczas np. hamowania będzie raczej odczuwalne.

 

 

 

Z ta kratka ściekową tu czułem, że tak będzie;-)

 

No właśnie fizyka z jedną osią jest inna niż z dwoma osiami. Dwuosiowa przyczepa nie podlega takim "kołysaniom" w osi poprzecznej jak jedna. Poza tym DMC przyczepy 2 tony, a ścieki raptem 10 % to nie stanowi problemu dla holownika o DMC prawie 3 tony i uciągu ponad 2,5 tony. Zresztą od jakiegoś czasu kolejny nasz Kolega nosi się z zamiarem zmiany przyczepy na dwie osie, też ze względu na BRAK ścisłej receptury na wyważanie przyczepy podczas pakowania.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się ........ miałem 4 kołówkę i problem wyważenia w zasadzie nie istniał ............ jak bym nie wrzucał gratów do budy to nie miało to żadnego wpływu na zachowanie ogona w trakcie holowania. Teraz mam 1 osiówkę i różnica jest kolosalna (na minus). Następna na 100% będzie 2 osiowa (4 kołowa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nijak , sama stoi prosto. Zazwyczaj nawet nie rozkładałem podpór tylko była na haku i kołach. Podpory rozkładałem na wyjazdach gdy w jednym miejscu stałem dłużej niż 3 dni ............ bo auto było potrzebne więc po odpięciu rozkładałem dwie podpory po przekątnej żeby nie bujała się buda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam czytając posty postanowiłem także wykonać taki zbiornik 

Wykorzystałem do tego celu zbiornik od poloneza pasuje bardzo dobrze w ramę (nie wystaje) 

Na zdjęciach próbny montaż przed zabezpieczeniem podłogi i zbiornika barankiem .

post-15687-0-96394600-1403030442_thumb.jpg

post-15687-0-93990300-1403030483_thumb.jpg

post-15687-0-66334200-1403030521_thumb.jpg

post-15687-0-48348000-1403030554_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czytając posty postanowiłem także wykonać taki zbiornik 

Wykorzystałem do tego celu zbiornik od poloneza pasuje bardzo dobrze w ramę (nie wystaje) 

Na zdjęciach próbny montaż przed zabezpieczeniem podłogi i zbiornika barankiem .

Super . Tylko taka mała uwaga .

Te uchwyty do tej rury są  "niskiego lotu" Jest duże prawdopodobieństwo że kiedy dostaną ciepła z szarej wody po kąpieli lub zmywaniu , a rura bedzie cięższa bo wypełniona wodą to mogą  odpuścić uchwyt i rura z nich może wyskoczyć  , a Ty nie zwrócisz na to uwagi i urwiesz o jakąś przeszkodę  podczas jazdy.

Proponuje wzmocnić uchwyty spinając je dodatkowo na krzyż  strapami (opinkami do instalacji elektrycznych).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witajcie,

 

Kombinuje podczas remontu swojej przyczepy co by taki zbiornik zamontować pod przyczepą.

 

http://www.waterflex.pl/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=197&category_id=6&option=com_virtuemart&Itemid=1

 

 

Proszę o Wasze opinie czy ma to sens, z racji tego że wędkuję , dość często jestem w "dziczy" bez możliwości zrzutu wody szarej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, chcesz go kłaść na glebie pod odpływem wody ? (dochodzi jeszcze wózek do transportu do zlewni). Chcesz go podczepić po podłogę, to chyba za duże obciążenie dla podłogi. Przydałaby się konstrukcja pod przyczepą mocująca pojemnik do ramy, albo do kosza koła zapasowego, bo chyba masz go w pobliżu odpływu. W tym wariancie jest jeszcze potrzebny jakiś otwór do spuszczania wody (chyba, że ten czarny mały punkcik po lewo to jest jakiś korek spustowy) do .... innego mniejszego pojemnika ? i wynoszenia na raty ?  W czasie jazdy w tym wariancie przeswit przyczepy zmniejszy sie o 17 cm i raczej jest to niebezpieczne, że możesz o coś zawadzić.Jaki wariant miałeś na myśli ?

Edytowane przez Port (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem już takie zbiorniki zamontowane w przyczepach, coś jak w kamperach dołożony zawór do spuszczania wody i już działa.

Ale 30 litrów to raczej mało no i tak trzeba będzie jakoś się tej wody pozbyć czyli albo dodatkowy zbiornik :]  albo jazda

do miejsca zrzutu wody szarej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !
Moim zdaniem sens jest.
Będąc w "dziczy", co zrobisz, jak go już zapełnisz :hmm:

Pytam, bo na tym etapie może lepiej kupić jakiś płaski zbiornik z kółkami i pomyśleć nad jego sprytnym umocowaniem, np. coś jak wjazd samochodu na lawetę. Po zapełnieniu można zjechać wózkiem i zabrać do opróżnienia :hmm:

Poza tym, może lepiej poszukać jakiejś używki na All... ? Ma być na wodę szarą, więc stan nie musi być super i może uda się zaoszczędzić trochę kasy.

http://allegro.pl/listing/listing.php?bmatch=seng-v6-p-2-mt-1209&category=18564&order=p&p=4&search_scope=category-18564&string=zbiornik

P.S.

Najbardziej optymalna wielkość dla przyczepy, to 40 do max 50 l.

IMHO

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sensu przy tak małej pojemności nie ma. Jak już, to większy. Jeśli wystarczy Ci ten, to musisz go zamontować "do góry nogami". Będziesz go mógł wtedy wyczyścić przez zakrętkę. Zbiornik musi mieć odpowietrzenie. Ścieki do niego muszą spływać poprzez syfon. Syfon najprostszy, można wykonać poprzez zawinięcie przewodu odpływowego. Jeśli tego nie zrobisz, będzie smród w cepce. Sam sporo jeżdżę nad wodę. Szarą walę "pod siebie". Wszystkie środki czystości kupuję bio i dodatkowo mam filtr sitko-węgiel. Moją szarą można trawę podlewać :ee:  Tobie też tak radzę zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.