Skocz do zawartości

Wyciąg nad kuchenny


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 57
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Pod listwą ? to musiał bym mocno obniżyć okap a to było by nie do przyjęcia , a poza tym musiałem wstrzelić się otwornicą między poziome listwy żebrowania ściany by nie osłabić konstrukcji.

Co do wydajności to tak jak pisałem. Nie narzekam. Zanim finalnie zamontowałem to robiłem testy czy zastosować jeden czy dwa wiatraczki ,czy gorące opary nie będą zbyt gorące że wpłynie to na plastikowe łopatki wiatraczka. Testy wyszły pomyślnie , a najważniejszy test przeszedł pomyślnie już nad wodą.Miesiąc codziennego kucharzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam oryginalny okap i mam kratkę przez ścianę. Co prawda za bardzo go nie używam bo piszczy (trzeba by konserwację zrobić :)) ale jak włączę to nawet prawie zdaje egzamin. Ja też w większości gotuję w przedsionku ale dlatego, że mam taką możliwość. Jak byłem w Krynicy to ryby smażyłem w środku i bez tragedii. Przecież zawsze można wszystko pootwierać. Poza tym jeśli ktoś korzysta w większości z akumulatora to nie wyobrażam sobie podłączenia zwykłego okapu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Połamałem sobie podczas mycia kominek od wyciągu, a raczej rozpadł mi się w dłoniach po dotknięciu. Nie mogę znaleźć takiego samego jak miałem w Adrii. Znalazłem coś takiego http://www.go-market.pl/ALL/Gaz_-_Ogrzewanie_gazowe_-_Truma_czesci/TU30630-02,ga13,Komin_AKR_-_Truma_,ga,products.xmlniby piszą, że do okapu, ale jak na to patrzę ,to nie wiem czy nie jest to zwykły komin od trumy, tylko dołożony kapturek... Do tego mój jak by z pół mm. był szerszy (na gwińcie w dolnej części)- ma równe 6 cm , ale to chyba nie problem ? Z resztą w trumie do odprowadzenia spalin z pieca też piszą, że ma 60mm. , choć fizycznie z 59,5. Jak myślicie , nada się? Tamten oryginalny był nieco inny, przez ten nie zatnie deszcz ?

Edytowane przez Pierzasty (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka,

Po pierwsze, wykręć swój kominek od pieca i wkręć go w miejsce tego od wyciągu. Jak będzie pasować (gwint, średnica) to kupuj (tylko do pieca są tańsze niż do okampu ;) ).

Kolega mój w Adrii ma dokładnie tak zrobione, dwa jednakowe kominki i wszystko działa.

Boisz się czy przez kominek nie będzie zacinał deszcz, a do pieca Ci zacina jak pada ;) ?

 

 

P.S.

Ten co zalinkowałeś ma dodatkowo ten górny talerz (tzw T2), jest to o tyle dobre że nie będzie tak dmuchało w razie silnych wiatrów, ale w zasadzie aspekt pomijalny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka,

Po pierwsze, wykręć swój kominek od pieca i wkręć go w miejsce tego od wyciągu. Jak będzie pasować (gwint, średnica) to kupuj (tylko do pieca są tańsze niż do okampu ;) ).

Kolega mój w Adrii ma dokładnie tak zrobione, dwa jednakowe kominki i wszystko działa.

Boisz się czy przez kominek nie będzie zacinał deszcz, a do pieca Ci zacina jak pada ;) ?

 

 

P.S.

Ten co zalinkowałeś ma dodatkowo ten górny talerz (tzw T2), jest to o tyle dobre że nie będzie tak dmuchało w razie silnych wiatrów, ale w zasadzie aspekt pomijalny.

 

Strusiu, nie da się nic wkręcić, bo grzybek był jakby całością, co prawda sam grzybek był jakby na zatrzaski, ale był chyba wklejony . Na zdjęciu jest całość ( oczywiście bez grzybka , który się połamał.) Część grzybka która była narażona na słońce, po prostu rozpadała się w palcach.

post-7469-0-43735900-1496323073_thumb.jpg

Edytowane przez Pierzasty (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra ale na tej części widac ze ma gwint więc z czegos ją wykręciłeś ;).

O tym właśnie mówię aby spróbować wkręcić kominek pieca w to miejsce (ale na oko już widać że jest inny gwint.

Zobacz może uda się wymienić całość (część przelotową przez dach wraz z kominem).

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, nie ma innego wyjścia jak wymienić całość... Mój jest już na straty, ten gwint co widać to dolna część co łapie się od dołu (w środku przyczepy w szafce) nakrętką (a raczej wielką nakrętą Fi 60) . Zastanawiam się tylko właśnie czy się to co zapodałem w linku z Go Marketu będzie się nadawało, bo mimo że piszą że to do okapu , to wygląda jak zwykły od trumy tylko z nakładką. A mój grzybek był inny :) A muszę to wymienić , bo na zlotach już jakieś podś......jki że jakaś folia mi wystaje , że ciekawy komin , itd :D

Edytowane przez Pierzasty (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój gwint w kominku ma równe 60 mm i przez dach przechodzi na ścisk, a te trumy mimo że opisane są jako 60tki , to mają dokładnie 59,5 mm . Ale wydaje mi się że to akurat nie problem, bo uszczelka jest i tak dużo większa.

Edytowane przez Pierzasty (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierzasty, kolega na noc w robocie. Jutro jak nie zapomnę w pracy po 12:30 (najwyzej przypomnij mi) to porobi foty jak to jest u niego i mi podeśle. Wrzucę je tu to zobaczysz co i jak.

Wiem ze między Waszymi Adriami jest różnica pokoleniowa ale technika została ta sama ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, nie ma innego wyjścia jak wymienić całość... Mój jest już na straty, ten gwint co widać to dolna część co łapie się od dołu (w środku przyczepy w szafce) nakrętką (a raczej wielką nakrętą Fi 60) . Zastanawiam się tylko właśnie czy się to co zapodałem w linku z Go Marketu będzie się nadawało, bo mimo że piszą że to do okapu , to wygląda jak zwykły od trumy tylko z nakładką. A mój grzybek był inny :) A muszę to wymienić , bo na zlotach już jakieś podś......jki że jakaś folia mi wystaje , że ciekawy komin , itd :D

Wymieniaj, ten zalinkowany jest OK.

Ja wymieniłem bo mi tez podczas mycia się rozpadł w rękach.

Przyszedł na niego czas.

Mój mam już 3 lata i jest OK.

Ja kupiłem w KENA.PL taki :

http://sklep.kena.pl/product_info.php?cPath=66_45&products_id=383

grzybekzw2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.