Skocz do zawartości

Strona używa cookies (ciasteczek). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    Nie pokazuj więcej tej informacji

Zdjęcie

Knausowe ciekawostki


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
105 odpowiedzi w tym temacie

#106 Kristofer

Kristofer

  Ekspert karawaningu

 • Użytkownicy
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 8840 postów
 • Telefon:Jest
 • SkądLubelskie
 • Sprzęt:Przyczepa
 • Model:Specjalny II
 • Holownik:Stary ale żwawy.

Napisano 28 kwiecień 2014 - 06:02

Miłośnikom KNAUSA podaję informację,że na opolszczyźnie w Łambinowicach ul. Obozowa 17 A  otwarto CARAVAN-CENTER A&R prowadzący sprzedaż nowych Knausów :przyczepa: .

Przy najbliższej okazji wybiorę się tam w celu rekonesansu.

 

Witam !
Lucek, myślę, że tą informację, jak i moją odpowiedź, warto przenieść do odpowiedniego tematu:
http://forum.karawan...we-ciekawostki/

Z tego, co wiem, to wspomniana przez Ciebie firma zajmowała się do tej pory wyłącznie marką "Hobby", no ale widać, że postanowili poszerzyć ofertę.
http://www.motorshow...van-center_a-r/
Nie jestem tylko pewien, czy będzie sprzedawana pełna oferta Knausów
Aktualnie mają w ofercie (poza chyba trzema kamperami "Knaus") jedynie same "Weinsberg'i".
Fakt, "Weinsberg", to "świeża" marka koncernu "Knaus-Tabbert". Po długim okresie zapomnienia, obecnie odradza się, jako marka "niskobudżetowych" przyczep koncernu "K-T".
Kto wie, czy nie będzie to bardzo dobrym posunięciem, zwłaszcza przy tak mało chłonnym rynku na nowe przyczepy, jak mamy teraz  :hmm:
"Weinsberg'i" przy swojej rozsądnej cenie, są całkiem dobrze wyposażone, a dodatkowo, wyglądem wcale nie przypominają przyczep podobnej klasy. Nowoczesny design nie wszystkim się podoba, ale w tym akurat przypadku został dobrze wyważony, więc nawet tradycjonaliści spojrzą chyba przychylnym okiem na tą markę. We wnętrzu kilku mniejszych modeli znajdziemy ciekawie zorganizowany blat kuchenny.

 

Blat kuchenny.jpg

 

Poza wspomnianą wcześniej niższą ceną, kolejną, poważną zaletą marki jest, spora gama układu wnętrz, z przewagą tych najbardziej poszukiwanych. Inną, nie mniej istotną zaletą przyczep "Weinsberg" jest bardzo niska DMC (w porównaniu do podobnych przyczep konkurencji), co na tle obowiązującego Viatolla, daje bardzo dobre możliwości tworzenia zestawów w zakresie do 3,5 tony.

P.S.
Moim zdaniem, "Weinsberg'i", podobnie jak wszystkie obecnie produkowane przyczepy, nie osiągną legendarnej trwałości przyczep wyprodukowanych przed rokiem 1999 - 2000, ale z uwagi na swoje inne zalety, mogą stać się ciekawą pozycją na rynku.

Na zakończenie jeszcze taka mała uwaga odnośnie samej firmy "Caravan-Center A&R".

Skoro firma tak bardzo się stara trwale zaistnieć na rynku karawaningowym, to osoby odpowiedzialne powinny zwracać chyba większą uwagę na nomenklaturę panującą w Polsce w tej dziedzinie. Prawdopodobnie to tylko przejęzyczenie (w dalszej części jest już prawidłowo), ale można się "wystraszyć"  :swieca: :hehe:
Mam oczywiście na myśli słowa "karawaning", "pojazd karawaningowy", "pojazd kempingowy".
Gdy w pierwszym zdaniu na stronach www owej firmy czytam:

"Państwa najbardziej profesjonalna obsługa ekskluzywnych karawanów w Polsce !",

to czym prędzej zmieniam stronę, bo to jeszcze nie ten czas ... ;)

IMHO
 


Użytkownik Kristofer edytował ten post 28 kwiecień 2014 - 06:03

Cenię swój wzrok i czas, dlatego nie czytam niechlujnie pisanych postów!  :foch:   

Oczekujesz pomocy? Używaj poprawnej pisowni. Popieraj akcję na rzecz poprawnej pisowni i ortografii w Internecie: BYKOM-STOP!

 

Zezwalam na kopiowanie bez pytania mnie o zgodę, powyższego tekstu, dotyczącego poprawnej pisowni i umieszczanie go w sygnaturze własnego profilu.

"Inteligencja, to zdolność, przy pomocy której pojmujemy ostatecznie, że wszystko jest niepojęte"  ;) 





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych