Skocz do zawartości

Knausowe ciekawostki


jacekwwa

Rekomendowane odpowiedzi

Miłośnikom KNAUSA podaję informację,że na opolszczyźnie w Łambinowicach ul. Obozowa 17 A  otwarto CARAVAN-CENTER A&R prowadzący sprzedaż nowych Knausów :przyczepa: .

Przy najbliższej okazji wybiorę się tam w celu rekonesansu.

 

Witam !

Lucek, myślę, że tą informację, jak i moją odpowiedź, warto przenieść do odpowiedniego tematu:

http://forum.karawaning.pl/topic/5866-knausowe-ciekawostki/

 

Z tego, co wiem, to wspomniana przez Ciebie firma zajmowała się do tej pory wyłącznie marką "Hobby", no ale widać, że postanowili poszerzyć ofertę.

http://www.motorshow.pl/pl/news/caravan-center_a-r/

Nie jestem tylko pewien, czy będzie sprzedawana pełna oferta Knausów

Aktualnie mają w ofercie (poza chyba trzema kamperami "Knaus") jedynie same "Weinsberg'i".

Fakt, "Weinsberg", to "świeża" marka koncernu "Knaus-Tabbert". Po długim okresie zapomnienia, obecnie odradza się, jako marka "niskobudżetowych" przyczep koncernu "K-T".

Kto wie, czy nie będzie to bardzo dobrym posunięciem, zwłaszcza przy tak mało chłonnym rynku na nowe przyczepy, jak mamy teraz  :hmm:

"Weinsberg'i" przy swojej rozsądnej cenie, są całkiem dobrze wyposażone, a dodatkowo, wyglądem wcale nie przypominają przyczep podobnej klasy. Nowoczesny design nie wszystkim się podoba, ale w tym akurat przypadku został dobrze wyważony, więc nawet tradycjonaliści spojrzą chyba przychylnym okiem na tą markę. We wnętrzu kilku mniejszych modeli znajdziemy ciekawie zorganizowany blat kuchenny.

 

post-8228-0-31367400-1398661397_thumb.jpg

 

Poza wspomnianą wcześniej niższą ceną, kolejną, poważną zaletą marki jest, spora gama układu wnętrz, z przewagą tych najbardziej poszukiwanych. Inną, nie mniej istotną zaletą przyczep "Weinsberg" jest bardzo niska DMC (w porównaniu do podobnych przyczep konkurencji), co na tle obowiązującego Viatolla, daje bardzo dobre możliwości tworzenia zestawów w zakresie do 3,5 tony.

 

P.S.

Moim zdaniem, "Weinsberg'i", podobnie jak wszystkie obecnie produkowane przyczepy, nie osiągną legendarnej trwałości przyczep wyprodukowanych przed rokiem 1999 - 2000, ale z uwagi na swoje inne zalety, mogą stać się ciekawą pozycją na rynku.

 

Na zakończenie jeszcze taka mała uwaga odnośnie samej firmy "Caravan-Center A&R".

 

Skoro firma tak bardzo się stara trwale zaistnieć na rynku karawaningowym, to osoby odpowiedzialne powinny zwracać chyba większą uwagę na nomenklaturę panującą w Polsce w tej dziedzinie. Prawdopodobnie to tylko przejęzyczenie (w dalszej części jest już prawidłowo), ale można się "wystraszyć"  :swieca::hehe:

Mam oczywiście na myśli słowa "karawaning", "pojazd karawaningowy", "pojazd kempingowy".

Gdy w pierwszym zdaniu na stronach www owej firmy czytam:

 

"Państwa najbardziej profesjonalna obsługa ekskluzywnych karawanów w Polsce !",

 

to czym prędzej zmieniam stronę, bo to jeszcze nie ten czas ... ;)

 

IMHO

 

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.