Skocz do zawartości

Oś Al-Ko


piotr1

Rekomendowane odpowiedzi

Amortyzatory są suche ale pordzewiałe , widać że mają swoje lat :niewiem:

 

 

Zawsze miałem przyczepy z amortyzatorami , teraz mam bez amortyzatorów , a prowadzi się najlepiej z wszystkich dotychczasowych :swieca:

 

Sam jestem trochę tym faktem zdziwiony ..... teoretycznie niemożliwe , a jednak ....

 

Więc tymi amorkami się nie przejmuj , wiem że moja wypowiedz jest praktycznie niedorzeczna , ale podobno trzmiel ma za małe skrzydełka w stosunku do masy ciała aby mógł latać , a jednak lata :look:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze miałem przyczepy z amortyzatorami , teraz mam bez amortyzatorów , a prowadzi się najlepiej z wszystkich dotychczasowych :swieca:

 

Sam jestem trochę tym faktem zdziwiony ..... teoretycznie niemożliwe , a jednak ....

 

Więc tymi amorkami się nie przejmuj , wiem że moja wypowiedz jest praktycznie niedorzeczna , ale podobno trzmiel ma za małe skrzydełka w stosunku do masy ciała aby mógł latać , a jednak lata :look:

 

Mam pytanie u mnie po zaciągnięciu hamulca ręcznego da się jeszcze przyczepe z oporami przetoczyć. Czy tak ma być czy te hamulce trzeba robić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie u mnie po zaciągnięciu hamulca ręcznego da się jeszcze przyczepe z oporami przetoczyć. Czy tak ma być czy te hamulce trzeba robić ?

 

A toczyć się da do tyłu czy do przodu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tymi amorkami się nie przejmuj

 

czerwona.gif

Nie słuchaj Kolegi. Chyba wychylił o 1 piwo za dużo.

To że u niego nie ma amorków, nie oznacza, że u Ciebie bez amorków wszystko będzie ok.

W mojej przyczepie też są z lekka pordzewiałe, ale tym się nie przejmuje. Ważne, że bez wycieków. Jeśli masz wątpliwości co do ich działania możesz zawsze wymienić na nowe. Koszt nie jest duży (ok.100 zł/szt)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zerknij tu: http://forum.karawaning.pl/topic/5753-zawieszenia-w-przyczepach/page__st__15__p__152965__hl__%2Bhamulec+%2Br%C4%99czny__fromsearch__1?do=findComment&comment=152965 tam jeden z forumowiczy dość obrazowo opisał kwestię hamulców w przyczepie i sposobu sprawdzenia ich działania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr1 jest kilka punktów do sprawdzenia bo Twoja budka ma już 17 latek ,ale tym się wcale nie martw.

Mam pytanie czy czujesz sie na siłach samemu to ogarnąć ? mam na myśli sciagniecie bębnów ,sprawdzenie w jakim stanie są szczęki ,regulator ,rozpierak, automat cofania,linki hamulcowe poskładanie tego z powrotem z regulacją hamulcy + przesmarowanie suwadła i sprawdzenie w jakim stanie jest zaczep.

Bo jeżeli pierwszy raz to IMO lepiej podjechać do mechaniora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr1 jest kilka punktów do sprawdzenia bo Twoja budka ma już 17 latek ,ale tym się wcale nie martw.

Mam pytanie czy czujesz sie na siłach samemu to ogarnąć ? mam na myśli sciagniecie bębnów ,sprawdzenie w jakim stanie są szczęki ,regulator ,rozpierak, automat cofania,linki hamulcowe poskładanie tego z powrotem z regulacją hamulcy + przesmarowanie suwadła i sprawdzenie w jakim stanie jest zaczep.

Bo jeżeli pierwszy raz to IMO lepiej podjechać do mechaniora

 

Troche już przy autach grzebałem więc myśle że dam rade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.