Skocz do zawartości

Kiedy sprzdawać przyczepe?


brankiniol

Rekomendowane odpowiedzi

Witojcie

Zamierzam wymienić moją przyczepke na jakąś nowszą.Powiedzćie kiedy zrobić ten manewr?

Mój plan to :

Szukać powoli nowej ,jak się nadarzy okazja to brać,a swoją sprzedać na wiosne-będzie większe zainteresowanie

A może źle ?Już wystawić przyczepe?

Spodobało się mojej rodzinie ,zrobiliśmy 3500km z przyczepą Knaus i dwójką dzieci(3latka i drugie 4 miesięczne),więc brniemy w to dalej i chcemy więcej !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sprzedaję swoją teraz , nowa stoi na wzejdzie do garażu , stara na ogrodzie ,teraz to nie ważne, ale jak przyjdą mrozy mam zablokowany wjazd do garażu, z czego nie będę zadowolony :bzik:

 

Gdybym miał więcej miejsca , sprzedałbym na wiosnę , ale teraz to nawet nie mam jak węgla na zimę przywieść :hehe:

 

Teraz zainteresowanie przyczepami słabe , mam 3 letni pełny przedsionek - warty około 1000 zł. , sprawną dużą lodówkę - ok 800 zł. , ogrzewanie sprawne z nadmuchem powietrza - myślę , że też warte około 800 - 1000 zł. , zaczep stabilizowany Westfalia SSK - ok . 300 zł. , bagażnik aluminiowy na rowery - ok. 500 zł.

 

Całą budkę z tym wyposażeniem sprzedaję za 5000 zł. i zainteresowanie takie sobie ...

 

Jak się wkurzę ,to wszystko wymontuję z budki i sprzedam za 1500 zł. :ee::hehe::-]

 

Może wreszcie taka cena się spodoba ? :ee::):):):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja właśnie myśle o takim Sudwindzie jak ma jacekwwa,lub nawet cos młodszego,lub Hobby Excelent.Obecnie jest Knaus 530 po remoncie i jest ok,ale wymieniłbym chociaż dla samej ciepłej wody bo mam małe dzieci.Obecnie Knaus stoi już gotowy do zimy pod plandeką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brankiniol - jak masz fotki w naszych pojazdach do dopisz w podpisie link plus wrzuć ogłoszenie do giełdy. Nie zaszkodzi. Zajrzyj też do kącika kupujących. Jest co najmniej 2-3 forumowiczów szukających.

Ja osobiście najpierw sprzedałem przyczepkę, potem pojechałem po drugą do NL. Sprzedaż we wrześniu, zakup w październiku :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoją znalazłem na marktplaatz.pl

Znalazłem kilka ofert, które mnie interesowały, pojechałem na miejsce w niedzielę na wieczór. Wróciłem w piątek popołudniu z przyczepką.

Trochę czasu straciłem na dzwonieniu i umawianiu, bo nie wszystko było do obejrzenia "od ręki". Oni o tej porze roku trzymają przyczepki już w hangarach. Podobno w mieście przyczep trzymać nie można, więc pozostają "przechowalnie". Warto już z Polski dzwonić i umawiać na obejrzenie. Wtedy po dwóch dniach wracasz z przyczepką. Formalności - zajęły 2 godziny (w wydziale komunikacji w NL).

Koszty sprowadzenia oprócz benzyny minimalne. 23EUR RDW (dowód rej czasowy i tablice tekturowe), ubezpieczenie, a w Polsce tłumaczenia dowodu rejestracyjnego (RDW nie trzeba), umowę załatw dwujęzyczną, i koszt tablic rejestracyjnych i przeglądu. Wszystko w Polsce w 400 zł się zmieści. Łącznie z OC :hehe:

 

W razie pytań - zapraszam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale wymieniłbym chociaż dla samej ciepłej wody bo mam małe dzieci.

 

To jest podstawowe pytanie w telefonach od potencjalnych kupców :hehe:

 

Czy przyczepa ma łazienkę z prysznicem i ciepłą wodę ??? :ee::ee::hehe:

 

Oj, nachodzili się ,, namiotowcy " po polu campingowym , pooglądali przyczepki , i teraz chcą mieć wszystko :-]

 

Nie zdają sobie sprawy z tego , że tę wodę trzeba przytargać do przyczepy , potem wylać , o moczeniu ścian przyczepy w trakcie kąpieli nie wspomnę :bzik:

 

Ale teraz taka moda - full wypas musi być :):):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie czytałem twoją historie i prawie wszystko wiem.Po auta jeździłem,do niemiec w strone Holandii więc z papierami u nas już wiem co i jak.A w jakim języku mam się tam dogadać?Gadają po angielsku?

 

[ Dodano: Wto 21 Wrz, 2010 22:38 ]

W mojej Knaus 530 z 1987 roku mam wode,prysznic ,toalete,nie narzekałem na tankowania wody.A na polu to sie poprostu pod prysznic szło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam wymienić moją przyczepke na jakąś nowszą.Powiedzćie kiedy zrobić ten manewr?

Mój plan to :

Szukać powoli nowej ,jak się nadarzy okazja to brać,a swoją sprzedać na wiosne-będzie większe zainteresowanie

A może źle ?Już wystawić przyczepe?

 

z ta sezonowością w przyczepach to mit :hehe: przynajmniej moim zdaniem Dobra buda zawsze się sprzeda w dobrej cenie a z gównem zawsze będzie problem niezależnie od sezonu :bzik: i tak samo sprawa się ma z zainteresowaniem :ee:

 

Ja co do wymiany budki wole najpierw kupić "nową" a potem sprzedawać "starą" :-] w tym układzie cały czas mam z czym wyjeżdżać i nie jestem uziemiony :ee:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I same Knausiaki sie odzywaja hehe

bo zadowolene są z Knausików!

 

W NL - dogadasz się bez problemu po angielsku :ee: Oczywiście pod warunkiem, że znasz ten język, bo znam średnio - ale dałem radę :hehe: .

W porównaniu do samochodu z opłat z Polsce nie płacisz skarbówki, recyclingu i celnego. Więc cały koszt po stronie polskiej zamykasz w 400 zł. Oczywiście - zależy od ceny tłumczenia.

Umowa jak będzie polsko-holenderska, a nawet polsko-angielska - nie będziesz musiał tłumaczyć.

Byłem mocno zaskoczony, jak facet (osoba prywatna) od którego kupiłem budkę wcale nie chciał swojego egzemplarza umowy k-s. :bzik:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak już pisałem, jesień jest dobra bo łatwiej trafić okazję, niekoniecznie cenową,

potem budki są już przebrane, a ceny tylko nieznacznie spadają

 

co do kupić/sprzedać, ja sprzedawałem jak już kupiłem nową,

w sumie do końca nie wiedziałem jeszcze czy coś kupię i kiedy, więc niewiadka czekała w pogotowiu

 

jak kupiłem hobby, to odczekałem aż śniegi opadną (hobby kupiłem w styczniu?)

i w sumie sprzedała się w ciągu 2 tygodni - w kwietniu

 

Wiec jak masz gdzie trzymać obie budki to najpierw kup, a potem sprzedawaj

jest jeszcze kwestia $$$, stara budka może wspomóc budżet nowej :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja co do wymiany budki wole najpierw kupić "nową" a potem sprzedawać "starą" w tym układzie cały czas mam z czym wyjeżdżać i nie jestem uziemiony

niby racja .........ale też miałem taką teorię i teraz ma dwa wielkie klamoty na podwórku i w sumie to mi troszkę zawadzają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.