Skocz do zawartości

Dokumentacje naszych przyczep.


tomekk

Rekomendowane odpowiedzi

Ten piec olejowy uzywasz w przyczepie?

 

 

No pewnie, całą noc sobie chodzi jak jest zimno na malutkiej mocy, często nawet cały dzień,

żeby wyganiać wilgoć z przyczepy. Zaleta dodatkowa, zawsze mam cieplutkie i suche ręczniki a i drobne pranie można wysuszyć, sam pilnuje temperatury, ważne, żeby nie przesadzić z mocą bo mozna spalić bezpieczniki w przyczepie, ale tak na "maly ogień" to może chodzić praktycznie non stop.

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 104
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jeden ktorego znam to Holenderski BIOD, ktory robi bardziej dla indywidualnego ogolu

 

http://www.biod.nl/index.php

 

Pozniej jest Dopfer, ktory robi calkiem indywidualnie pod klienta kampery i przyczepy

 

http://www.dopfer-reisemobile.de/

 

Nastepny Bimobil

 

http://www.bimobil.com/deutsch/wohnwagen_buddy/wohnwagen.htm

 

No i oczywiscie Delphin, czyli nastepca mojego Columbusa - ktorego licencje budowy odkupil jeden z konstruktorow i zalozyl firme bazujaca na calkiem indywidualnych klientach.

 

http://www.ermel-freizeitmobile.de/

 

Jak to dobrze, że istnieje to forum i są na nim tacy zapaleńcy i miłośnicy karawaningu :)

Ciekawych rzeczy można się dowiedzieć :)

 

Te Bimobile szczerze powiedziawszy wyglądają, jakby od połowy lat 90. nikt nie ingerował w ich stylistykę :) a ten model AX 575 kojarzy mi się z... wozem drabiniastym :(

 

Za to BIOD... Łóżko na pół przyczepy, no, no...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ważne, żeby nie przesadzić z mocą bo mozna spalić bezpieczniki w przyczepie, ale tak na "maly ogień" to może chodzić praktycznie non stop.

 

Oj wydaje mi się, że po prostu masz szczęście, a może po prostu na polskich kempingach zakładają duże bezpieczniki. Bo raczej takie ustrojstwa działają na zasadzie: pełna moc - wyłączone, czym steruje czujnik temperatury oleju. Płynnej regulacji mocy to tu raczej nie ma, chyba, że masz sterowanie tyrystorowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod hasłem " spalić bezpieczniki w przyczepie " nie miałem na myśli ich przepalenia, tylko ich wytopienie z gniazda plastikowego bezpiecznikowego, co raz mi się udało, a właściwie mojemu szwagrowi jak puścił wszystko na full.

 

Tu nie wolno być gwałtownym, trzeba być rozsądnym i jak się zimno robi, to piec włączyć o 19 a nie na full o 22, bo potem może nie być prądu na kempingu....

 

Po mojemu, głównym wrogiem rozwiązania " wszystko na prąd " nie jest moc urządzeń, ale przekrój przewodów instalacji w przyczepie i co zatym idzie ich temperatura jak się za dużo włączy. Tak więc, ponieważ szczęściu trzeba pomagać, ustawiam piec na mały ogień czyli włącza sie grzałka na stosunkowo krótki czas, czyli przewody tak bardzo się nie grzeją bo w międzyczasie ostygną, przedsionek podłączam z innego gniazda niż przyczepa i pilnuję, żeby na raz nie chodził np. piec i kuchnia elektryczna, co nie jest trudne a już na pewno prostsze niż zastanawianie się czy starczy gazu i dlaczego truma nie chce zapalić...

Nie mówiąc o tym, że Jola jak zimno to sama włączy piec a trumę to pewnie ja bym musiał być obudzony...

To ma być urlop....

A trumę jakąś też mam, ale nigdy jakoś mi się nie chciało włączyć bo nie ma tej bateryjki co daje iskrę a poza tym trzeba by sobie jeszcze butlami przyczepę obciążać, no i na trumie nie wyschnie ręcznik, a na piecu tak...

 

Elektryk amator, Jacek.

 

Ps. co do sterowamia pieca to nie wiem, jest ruski, ma z 20 lat, jest cienki, szary, ma kółko do regulacji i światełko pokazujące czy działa, baaaaardzo dobry jest, nigdy nie zmarzliśmy, nawet przy - 5 stopniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod hasłem " spalić bezpieczniki w przyczepie " nie miałem na myśli ich przepalenia, tylko ich wytopienie z gniazda plastikowego bezpiecznikowego, co raz mi się udało, a właściwie mojemu szwagrowi jak puścił wszystko na full.

 

Bój się Boga, jakie Ty masz bezpieczniki w tej przyczepie?

 

Po mojemu, głównym wrogiem rozwiązania " wszystko na prąd " nie jest moc urządzeń, ale przekrój przewodów instalacji w przyczepie i co zatym idzie ich temperatura jak się za dużo włączy. Tak więc, ponieważ szczęściu trzeba pomagać, ustawiam piec na mały ogień czyli włącza sie grzałka na stosunkowo krótki czas, czyli przewody tak bardzo się nie grzeją bo w międzyczasie ostygną

 

Wiesz, jeżeli przewody się grzeją, to znaczy, że są już dużo za dużo obciążone. To naprawdę grozi pożarem. :( Bezpieczniki powinny wyrzucić natychmiast po podłączeniu zbyt dużej mocy.

 

baaaaardzo dobry jest, nigdy nie zmarzliśmy, nawet przy - 5 stopniach.

 

Dopóki nie wylecą bezpieczniki na słupku. Dlatego pisałem, że może w Polsce ten numer przejdzie, ale ja np już zrezygnowałem z używania czajnika elektrycznego, bo wystarczyło tylko jego włączyć na kempingu we Włoszech, a już cały sektor nie miał prądu.

W zasadzie to o tym pisałem w poprzednim poście (o bezpiecznikach na kempingu), mając na myśli, że jeżeli przekroczysz dopuszczalną moc odbiorników, to czas grzania nie ma właściwie znaczenia. Przy starych bezpiecznikach topikowych to w jakimś zakresie tak było, ale te nowe wywalają od razu. I chwała Bogu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prysznica może nie być, i tak nie będę tyle wody dżwigał, wolę drugą szafę.

Bez gazu, szkoda miejsca na butle marnować, kto to będzie napełniał itd.

 

Zapomniałeś, że karawaning to turystyka aktywna :). Ja tam lubię zabawę w harcerzyka, całe to noszenie wody, wynoszenie ścieków i własne niezależne ogrzewanie gazowe :). To ogrzewanie to nam życie uratowało jak do Chorwacji jechaliśmy :(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym prądem to nie ma co przesadzać zaraz po przekroczeniu granicy okazało się, że czajnik 2000W doskonale działający w Polsce wywala bezpieczniki na każdym polu za granicą :(

Generalnie teraz do przyczepy szukam wszystkiego co nie przekracza 1000W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Widzę temat trochę zapomniany więc go odgrzebię... Na ftp widzę pusto :ok:

Gdzie znajdę polską instrukcję do ogrzewania TRUMA (SL3002) i lodóweczki Elektroluxa (RM 270).

Jak ktoś ma to bardzo chętnie przyjmę na maila... :piwko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kartrait, przejdź tu http://www.forum.karawaning.pl/viewtopic.php?t=2178 znajdziesz wszystko nie potrzeba instrukcji , choć chyba tam też są do ściągnięcia.

Ziomal jak masz problem z uruchomieniem pytaj - odpowiemy w czym problem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam troszke instrukcji firmy Carver z mojego Elddisa (terma,ogrzewanie i coś tam jeszcze)i chce się nimi podzielić tylko nie wiem jak je wrzucić na ftp...tzn jak na niego wchodzę to nic nie widzę :ok: a ten wątek: http://www.forum.karawaning.pl/viewtopic.php?t=828 chyba jest jeszcze dla mnie zamknięty...pomoże ktoś?? :mod:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

"Wchodzisz" na FTP wg danych zawartych poniżej :

 

host : ftp.karawaning.pl

nazwa użytkownika: instrukcje.karawaning

haslo : karawaning

 

wysyłasz ze swojego komputera pliki na ftp. Ja je sprawdzam, ewentualnie poprawiam i wrzucam w inne miejsce. Dobrze, gdybyś w nazwach plików umieścił - czego dotyczą.

Co do wejścia i pobierania to albo musisz jeszcze trochę popisać na Forum (takie były ustalone warunki "brzegowe") :mod:

albo poczekajmy jak Piotrek przeczyta Twój post i może coś zaradzi.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.