Skocz do zawartości

Co kupić na początek do 6 tys. zł (2+2)


lucas_ka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

 

Od jakiegos czasu interesuje sie karawaningiem.

W zeszłym roku pierwszy raz przymierzałem sie do zakupu przyczepy i szukałem głównie n-126.

Ale odpuściłem stwierdziłem ze odłoże jeszcze kilka groszy i kupie może coś lepszego.

 

Do dyspozycji mam 6 tys. Przyczepe wolałbym kupić za 5 żeby mieć 1tys na naprawy bo z tym sie licze.

 

Czego oczekuje:

- PRZYCZEPA MUSIE BYC SUCHA- to jest warunek konieczny, nie interesuje mnie przyczepaze śladami wilgoci, zaciekami itp.

- rocznik: od 1980 w górę

układ : 2 + 2 lub podobny( ale min 4 os)

- masa DMC do 1300kg i jedna os, ale im mniej tym lepiej, najchetniej jakąć 380 cm i poniżej 750 kg:-), ale to nie jest dla mnie najważniejsze

 

 

CO może być nie tak:

- może mić srodek do drobnych napraw typu mebelki, tapicerka, elektryka itp.

- może byc polakierowania

- do drobnych napraw uklad jezdny kołą, hamulce, opony itp.

 

Wiele rzeczy umiem zrobic sam, mam do tego warunki ale ni chce walczyć z wilgocią.

 

Co mi radzicie????

JEst szanasa przy tych wymaganiach kupić cos sensownego żeby sie 2-3 lata pocieszyc i pozniej sprzedac żeby komus mogłą służyć???

 

I jeszcze jedno: wielkopolska lub woj. sąsiadujące powiedzmy 100-150 km od poznania. Chyba ze bedzie coś naprawde atarkcyjnego to pojade dalej , ale jak mam jechac 400km po naszych drogach to bardziej mi sie usmiecha 1000 km do holandii.

 

Nie szukam okazji tj. przyczepy tańszej niż jest warta.. Szukam czegoś co nie jest zgnitym złomem, bo takich kilka juz obejżałem.

 

Z góry dziekuje za pomoc. Może ktoś ma cos do sprzedana, albo wskaże jakies typy?

 

Pozdrawiam

lucas_Ka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lucas_ka, nie ma tutaj złotego środka! Proponuję poczytać w kilku miejscach w różnych tematach, czyli:

- wyższość łóżka podwójnego niż piętrowego - czyli co bardziej Ci odpowiada,

- wyższość posiadania kibelka, nad jego brakiem,

- wyższość kibla kasetowego od przenośnego,

- ograniczenie DMC zarówno z dowodu rejestracyjnego oraz z uprawnień BE,

 

Kwestia układu - to kwestia trochę gustu, a trochę "podpasowania". Mi bardzo odpowiada to co mam. Jeszcze bardziej odpowiadałoby mi to co ma Kit, a już najbardziej to, na co mnie teraz nie stać :ok: . Czyli dwa duże łóżka plus piętrowe (2+2+2).

 

A co do jakości i stanu - to rzecz indywidualna. Nie ma złotego środka, że jak Hobby, czy Knaus - to będzie GIT!

Każdą trzeba obejrzeć, każdą trzeba ocenić.

Z kwotą 6000 zł - nie poszalejesz, ale możesz znaleźć przyczepkę, która spełni Twoje oczekiwania. Masz blisko do NL, więc może poszukać na stronach marktplaatz.nl (chyba taki adres).

Koszty związane ze ściągnięciem to 23 EUR na miejscu plus ubezpieczenie, paliwo, u nas dokumenty - praktycznie w 400 zł mieścisz się z przeglądem i tablicami.

Można fajną przyczepke wyłuskać... :ok:

 

pozwodzenia,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

układ : 2 + 2 lub podobny( ale min 4 os)

 

Ale powiedz mi , czy to duże rozkładane spanie liczysz jako 2 czy jako 3 po rozłożeniu ?

 

Jako 2. W sumie to nie ma róznicy. Szukam poprostu przyczepy 4 -5 osobowej ale nie 3+1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lucas_ka - a może najpierw zmienić auto, a potem szukać przyczepki? Zawsze będziesz wiedział, jakie ograniczenia masz wynikające z dopuszczalnych mas. Ja w ubiegłym roku koniecznie szukałem przyczepu z dmc 1100kg, bo taką miałem wbitą w dowód auta. Przyczepkę znalazłem. Nie było łatwo.

W tym roku zmieniłem holownik. Mam na hak 2000kg. Więc kupując dzisiaj przyczepkę nie czepiałbym się jej masy.

Ale ... , żeby nie było tak pięknie - musiałem dorobić prawko "E" do "B", bo suma dmc auta i przyczepy przekroczyła 3500kg. Dokłądnie o 70kg. :ok:

 

Może warto sie zastanowić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to dla mnie problemem bo auto ak juz to zmienie na wieksze albo podobne, obecnie na haku mam 1650 wiec spoko, a dmc około 2t. Wiec auto które kupie napewno te min. 1300 kg na haku bedzie miał i dmc wiekszego niż 2200 ne bedzie miało wiec dlatego to moje ogranicznie dmc przyczepy do 1300 kg. Obojetnie co kupie z aut które mnie interesują to to bedzie mogło przyczepe pociągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.