Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze.


hadwaoo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jeszcze raz.

 

Powiem wprost:

Moje doswiadczenie z taka forma turystyki jest rowne 0%

dlatego licze na Wasza pomoc.

 

Na przyczepke chcialbym wydac tak jakos 5tys (mam nadzieje ,ze za taka sume da sie cos dobrego kupic)

 

Bedzie mi potrzebna w sezonie:

1. Jeden wyjazd 2-3tygodnie (napewno w kraju)

2. Pobyt nad jakims jeziorkiem niedaleko od domu i dojazdy do pracy (prowadze wlasna dzialalnosc wiec mam dosc duza wolnosc jesli chodzi o prace)

3. Przyczepka bedzie oprocz wyjazdow stala na dzialce u rodzicow i robila za maly domek.

 

To jak myslicie czego szukac ???

Wiekszej i drogiej, a moze lepiej jakiejs tanszej do ewentualnego odnowienia ???

Ten Niewiadow kolegi Marka - piekna robota ;)

Zawracac sobie glowe lazienkami ???

Na dlugie trasy lazienka pewnie nieodzowna, ale przy korzystaniu w osrodkach zamiast domkow to juz nie wiem ;)

 

W tym sezonie bede jeszcze jezdzil Lanosem 1.6 (106KM)

Maksymalny ciezar przyczepy z hamulcem w dowodzie 1000kg.

 

Licze na rady.

Jesli pisze posta w zlym miejscu to prosze sie nie gniewac i przeniesc tam gdzie powinien byc.

 

Forum dosc dokladnie przejrzalem. Wielu ciekawych rzeczy sie dowiedzialem ,ale konkretnie tak z nazwami modeli to nie za bardzo, dlatego pisze.

Jesli ktos uwaza ,ze jakis model jest wart szczegolnej uwagi to niech podaje dane przyczepki nazwe itd.

Jak pojade do komisow to bede mogl fachowca udawac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marka w zasadzie nie ma znaczenia przy przyczepach w tej cenie. Tu bardziej liczy sie jej stan techniczny i wizualny. Ma byc:

sprawna, szczelna, czysta, uklad wnetrza ma sie podobac i byc praktyczny

 

Potrzebujesz duzej przyczepy? bo ja mam do sprzedania srednia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Co do wyboru to proponuję większe, starsze, w lepszych wersjach wyposażenia np. luxus, prestige produkcji niemieckiej. Obowiąkowo przedsionek. Za 5 tys. można coś mieć z roczników 80-85. Zwrócić uwagę czy nie śmierdzi wilgocią w środku, czy nie ma zacieków i czy podłoga podczas chodzenia się nie ugina. Wyposażenie w tych rocznikach to obowiązkowo : ogrzewanie, lodówka, osobna łazienka, maszt TV, hamulec najazdowy i ocynk podwozie, polecane marki to Knaus, LMC , TEC, WILK, HOBBY no i TABBERT ( mercedes wśród przyczep, ale droższy). Co do długości i ciężaru 1000 kg to będzie ok.4,2-4,9 m długośći. Nie brać salonówki tzn. z jednym łóżkiem brak funkcjonalności. Moją 1-wszą przyczepą był TEC SPRINTER z 1980 za 4400 zł. z rejestracją i przedsionkiem w db stanie, dł.4,7 masa 990 kg. PO2 sezonach okazała się za mała na 2 osoby i dziecko w wieku 2 lat i została zmieniona na LMC 535 F LUXUS z 1986.W razie czego mam tel. do handlarza ze Sławna ( koło Słupska ).POzdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz wiem ,ze najpierw wachac a potem patrzec ;)

 

[ Dodano: Czw 01 Lut, 2007 18:50 ]

Witam. Co do wyboru to proponuję większe, starsze, w lepszych wersjach wyposażenia np. luxus, prestige produkcji niemieckiej. Obowiąkowo przedsionek. Za 5 tys. można coś mieć z roczników 80-85. Zwrócić uwagę czy nie śmierdzi wilgocią w środku, czy nie ma zacieków i czy podłoga podczas chodzenia się nie ugina. Wyposażenie w tych rocznikach to obowiązkowo : ogrzewanie, lodówka, osobna łazienka, maszt TV, hamulec najazdowy i ocynk podwozie, polecane marki to Knaus, LMC , TEC, WILK, HOBBY no i TABBERT ( mercedes wśród przyczep, ale droższy). Co do długości i ciężaru 1000 kg to będzie ok.4,2-4,9 m długośći. Nie brać salonówki tzn. z jednym łóżkiem brak funkcjonalności. Moją 1-wszą przyczepą był TEC SPRINTER z 1980 za 4400 zł. z rejestracją i przedsionkiem w db stanie, dł.4,7 masa 990 kg. PO2 sezonach okazała się za mała na 2 osoby i dziecko w wieku 2 lat i została zmieniona na LMC 535 F LUXUS z 1986.W razie czego mam tel. do handlarza ze Sławna ( koło Słupska ).POzdrawiam.

 

Dziekuje za konkretna odpowiedz. Telefon poprosze na PW.

Pozdrawiam i ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

I ja mogę podac namiary na młodego człowieka ze Szczecina (studiujący żołnierz zawodowy WP - nie handlarz) którego polecam z całego serca i jest on w stanie ściągnąć każdą przyczepę wskazaną przez zamawiającego lub sam coś zaproponuje, mało co na tym zarabiając - opłaty sa studia

Ściągał dla mnie przyczepkę i łącznie, z transportem na drugi koniec Polski i wszystkimi opłatami związanym z rejestracją w Polsce wyszło mi ok. 30% taniej względem cen rynkowych. Facet jest przy tym niezwykle słowny (obiecał mi dosłac kurierem przedsionek ... dał słowo żołnierza polskiego ;) ... i po dwóch miesiącach tak się stało i to bez przypominania) co w obecnych czasach jest praktycznie nie spotykane. Zainteresowanym dane mogę wysłać na PW lub @

 

Osobiście przed zakupem oglądałem wiele przyczep i wrażenie na mnie zrobiły Hobby smakiem wykończenia i praktycznościa rozwiązań a kupiłem ... Chateu, które jak widze są mało u nas doceniane i sporadycznie się je widuje.

Do mioch przedmówców dodam jeszcze, by zwracać uwagę na areodynamikę przedniej ściany przyczepy (tej od dyszla). W mojej poprzedniej przyczepie była ona pionowa i działała podczas jazdy jak spadochron ... bardzo hamowała i bieda była rozpędzic się do 115 km/godz. przy dieselku 130 KM, a auto żarło jak smok, aż wir w baku sie robił ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aerodynamika. To prawda mój TEC był tzw. kondonem tzn. pionowa ściana przodu i tyłu, a mój golf TDI 110 km rozpędzał się z nią do 110 na 5-ce i 125 na 4-ce, ale niech młódy adept karawaningu na to nie zwraca uwagi, ponieważ przyczepyy ścięte weszły w 2 połowie la 80 i nie będzie miał na to kasy, a po 2-gie i tak Lanos 100 km nie rozpędzi się powyzej 90-ki bo ma za mały moment obrotowy, a aerodynamika włacza sie gdzieś od 80-85 w górę i dopiero powyżej setki to czuć dobrze.Dodam że Golf palił 8,6 ze starą budą, a z nową ok. 7,6, która jest trochę ścięta i cieższa o 110 kg wg DMC.POzdrwaiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważną sprawą jest na ile osób ma być przyczepa - przeanalizuj różne układy wnętrz. Kolejna rzecz to to czy chciałbyś coś "podłubać" przy przyczepie czy nie. Wiadomo, że jeśli z przyczepą jest coś nie tak to będzie ona dużo tańsza ;).

Co do tego czego powinieneś szukać - za 5 tyś zł ja bym szukał przyczepy produkcji niemieckiej - teraz technologie są niby wszędzie takie same, jednak kiedyś budki niemieckie były solidniejsze ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczepa po uszkodzeniu i rozwarstwieniu ścian poszycia nawet mała stłuczka nigdy już nie będzie dobra ponieważ woda spenetruje sklejkę od wewnątrz i będzie gniła.

 

Myślę że wszystko zależy od jakości naprawy i użytych w tym celu materiałów. Poza tym nie wiem o którą sklejkę Ci chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z sandwichem problem jest taki, że jeśli ściana zostanie źle sklejona (pozostaną w niej wolne przestrzenie) to z powodu różnicy temperatur może wytrącać się woda ;) . Dobrze wysuszona i sklejona ściana mimo tego, że była naprawiana może jeszcze trochę pożyć ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bedzie mi potrzebna w sezonie:

1. Jeden wyjazd 2-3tygodnie (napewno w kraju)

2. Pobyt nad jakims jeziorkiem niedaleko od domu i dojazdy do pracy (prowadze wlasna dzialalnosc wiec mam dosc duza wolnosc jesli chodzi o prace)

3. Przyczepka bedzie oprocz wyjazdow stala na dzialce u rodzicow i robila za maly domek.

 

 

Być może podpadne tutaj swoim przedmówcom, ale przy opisanych przez Ciebie planach (nie napisałeś ile osób jednorazowo miałoby korzystać) poleciłbym Ci Niewiadówke N126N koniecznie z przedsionkiem. Jest nieduża, ale dość lekka, z laminatu więc łatwa w ew. naprawach. niedawno przekonałem do takiej mojego znajomego, dał 3200pln rocznik '90. Sam też coraz poważniej zastanawiam się nad zamiana mojej oldtimerki na Enkę. Duże dobrze wyposażone przyczepy sa wskazane przy częstym uzytkowaniu: weekendy, wyjazdy za granicę itp. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.