Skocz do zawartości
Daniel DJR

LITWA kempingi

Rekomendowane odpowiedzi

Daniel DJR

Witajcie

Tak zastanawiam się nad poznaniem innej części jezior a mianowicie Litwa, i tu moje pytanie? Czy ktoś z was był na takim kempingu lub prywatnym polu?

Liczę na wasze informacje.

Pozdraiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Daniel DJR

Mam nadzieję że w Olsztynie będzie czas porozmawiać :ok:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
archisan

Byłem na kempingu w Trokach, sanitariaty przyzwoite. Miejsce ciche. Polecam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
tadek

Tu masz moja relację z wyprawy na Litwę. W treści umieszczone są namiary na kempingi i opisy atrakcji.

Warto tam pojechać i zakosztować wileńskich klimatów.

http://www.campertea...opic.php?t=5144

:oslabiony:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
stef

Nie chcę zaczynać nowego tematu, więc podłączam się do tego...

Otóż poczytałem wasze opisy z wyjazdów na Litwę, sam trochę po Litwie jeździłem, ale bez przyczepy i bez dziecka.

Tak więc możeci mi podpiwiedzeć jaiś miły, spokojny i w miarę tani kemping w okolicach Palangi. Taki by postawić bezpiecznie przyczepę, na jakiś tydzień i odpocząć.

I jak to jest z dzieckiem, potrzebuję mieć paszport dla 2 letniego dziecka ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
janbas

Nie chcę zaczynać nowego tematu, więc podłączam się do tego...

I jak to jest z dzieckiem, potrzebuję mieć paszport dla 2 letniego dziecka ?

Litwa jest w Unii , więc paszport nie potrzebny , ale jakiś tam dokument lepiej mieć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
tomekk

Witam !

Litwa jest w Unii , więc paszport nie potrzebny , ale jakiś tam dokument lepiej mieć.

...no właśnie, jaki dokument dla dziecka ? Według mnie właśnie paszport.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
mymlon

Najlepiej paszport bo jest najbardziej rozpoznawalny. Jednak zgodnie z prawem UE wystarczy dowód osobisty.

Zgodnie z polskimi przepisami małoletni obywatele mają prawo do posiadania dowodu osobistego....

Dokument ten umożliwia przekraczanie granic krajów Unii Europejskiej, w tym granic pomiędzy Polską a Wielką Brytanią i Irlandią, oraz może być przydatny w załatwianiu formalności urzędowych w Polsce.

Link

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
stef

super, dzięki za info. zrobię w takim razie młodemu dowód osobisty, jednak dużo taniej niż paszport

dzięki za podpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jacek l

Stef, musi byc dokument dla dziecka, albo paszport rodzica z wpisanym dzieckiem albo dowod, to dla wlasnego bezpieczenstwa...

Jakis wypadek, zatrucie, pies ugryzie - w pierwszym pytaniu kazdej sluzby bedzie - dokumenty poprosze. Roznie bywa, ja wiem, ze to blisko, ale jednak ZA granica.

I zalatw dla wszystkich EKUZ - europejska karta ubezpieczenia zdrowotnego, nie kosztuje nic a dziala, na Litwie przekonala sie o tym moja tesciowa, jak musiala isc na 3 dni do szpitala (serce) - nic nie zaplacila, warunki super, miala Ekuz.

Co do kempingu kolo Polagi to nie jest najlepiej, ale jest nowy kemping, tak ze 3 lata ma, w Kajpedzie.

Ale jak odpoczac chcesz naprawde, to tylko Jablkowa Wyspa kolo Molet. ( jeziora)

J.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
stef

Komtur dzięki za podpowiedź. Co do ubezpieczenia to nawet sobie nie wyobrażam jechać gdzieś bez tej karty.

A co do wpisania dziecka to chyba już nie ma takiej możliwości aby wpisać młodego do mojego dowodu, w starym nie było problemu bo miejsca było aż za dużo :mikolaj:

Waham się nad tym wyborem pomiędzy paszportem a dowodem osobistym. Bo jednak różnica w cenie jest ale czy wszyscy mi będą uznawać dowód osobisty właśnie w takich przypadkach jak mówisz.

Hmm, właśnie szukam czegoś nad morzem, jezior to mam dużo 80km od domu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ir & Ed

Witamy miłośników, Kowna, Wilna i Trok.

Nasza Litwa < zapraszamy

Pozdrawiamy,

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kajman

Nasz opis carawaningowo rowerowy znajdziesz tutaj:- http://kajman.bikestats.pl/c,14252,Litwa.html

Należy czytać od końca bo jest ułożony wg dni. Mam nadzieję, że znajdziesz wiele ciekawych miejsc do zwiedzenia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi