Skocz do zawartości

LITWA kempingi


Daniel DJR

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Nie chcę zaczynać nowego tematu, więc podłączam się do tego...

 

Otóż poczytałem wasze opisy z wyjazdów na Litwę, sam trochę po Litwie jeździłem, ale bez przyczepy i bez dziecka.

 

Tak więc możeci mi podpiwiedzeć jaiś miły, spokojny i w miarę tani kemping w okolicach Palangi. Taki by postawić bezpiecznie przyczepę, na jakiś tydzień i odpocząć.

I jak to jest z dzieckiem, potrzebuję mieć paszport dla 2 letniego dziecka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę zaczynać nowego tematu, więc podłączam się do tego...

 

 

I jak to jest z dzieckiem, potrzebuję mieć paszport dla 2 letniego dziecka ?

 

Litwa jest w Unii , więc paszport nie potrzebny , ale jakiś tam dokument lepiej mieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej paszport bo jest najbardziej rozpoznawalny. Jednak zgodnie z prawem UE wystarczy dowód osobisty.

 

 

Zgodnie z polskimi przepisami małoletni obywatele mają prawo do posiadania dowodu osobistego....

Dokument ten umożliwia przekraczanie granic krajów Unii Europejskiej, w tym granic pomiędzy Polską a Wielką Brytanią i Irlandią, oraz może być przydatny w załatwianiu formalności urzędowych w Polsce.

 

 

Link

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stef, musi byc dokument dla dziecka, albo paszport rodzica z wpisanym dzieckiem albo dowod, to dla wlasnego bezpieczenstwa...

Jakis wypadek, zatrucie, pies ugryzie - w pierwszym pytaniu kazdej sluzby bedzie - dokumenty poprosze. Roznie bywa, ja wiem, ze to blisko, ale jednak ZA granica.

 

I zalatw dla wszystkich EKUZ - europejska karta ubezpieczenia zdrowotnego, nie kosztuje nic a dziala, na Litwie przekonala sie o tym moja tesciowa, jak musiala isc na 3 dni do szpitala (serce) - nic nie zaplacila, warunki super, miala Ekuz.

 

Co do kempingu kolo Polagi to nie jest najlepiej, ale jest nowy kemping, tak ze 3 lata ma, w Kajpedzie.

Ale jak odpoczac chcesz naprawde, to tylko Jablkowa Wyspa kolo Molet. ( jeziora)

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komtur dzięki za podpowiedź. Co do ubezpieczenia to nawet sobie nie wyobrażam jechać gdzieś bez tej karty.

A co do wpisania dziecka to chyba już nie ma takiej możliwości aby wpisać młodego do mojego dowodu, w starym nie było problemu bo miejsca było aż za dużo :mikolaj:

Waham się nad tym wyborem pomiędzy paszportem a dowodem osobistym. Bo jednak różnica w cenie jest ale czy wszyscy mi będą uznawać dowód osobisty właśnie w takich przypadkach jak mówisz.

 

Hmm, właśnie szukam czegoś nad morzem, jezior to mam dużo 80km od domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.