Skocz do zawartości

CZECHY ZAMKI 2010


NICKT

Rekomendowane odpowiedzi

W najbliższych dwóch numerach "Polskiego Caravaningu" ukażą się dwie części relacji z przedstawionej na forum mojej wyprawy "zamkowej" do Czech. W zasadzie niewiele będzie się ona różnić od tej na forum i na mojej stronie, ale faktem jest, że ukaże się w formie drukowanej :)

[/quot

 

Sam zgłosiłeś sie do gazety?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Najpierw zaprenumerowałem PC jako jedyne pismo o tematyce karawaningowej w Polsce.

Kiedyś zająłem drugie miejsce w konkursie organizowanym przez PC i nieżyjącego już Medarda. Wtedy - przy odbieraniu nagrody na targach w Katowicach, poznałem Redakcję i odtąd utrzymuję kontakt z PC. Na targach w Warszawie zaproponowano mi prelekcję nt mojej wyprawy do Skandynawii w ramach Akademii Caravaningu (ta relacja też ma się ukazać w PC), potem ja zaproponowałem redakcji, że napiszę im relacje z moich wypraw karawaningowych, więc wysłałem relację z Czech, Francji i Norwegii.

Jak czas pozwoli chcę napisać jeszcze test/porównanie dwóch przyczep, którymi trochę podróżowałem - Adrii i Knausa.

Rzuciłem kiedyś na forum propozycję napisania testu swojej przyczepy, ale niestety nikt się nie podjął tego tematu, choć wielu z Was ma bogatsze doświadczenia w karawaningu.

W stopce redakcyjnej jestem nawet uwzględniony jako współpracownik (cieszę się, że jestem w gronie takich osób jak Tomii, Tadeusz Sakowski z CamperTeam, Dariusz Jajko z PZM, czy Kaziu Kluska z Caravaning World, którzy od lat propagują karawaning) ;)

Pozdrawiam i zachęcam do współpracy z PC, bo są otwarci na takie materiały :)

Edytowane przez NICKT (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedż :)

Bardzo lubię Twoje relacje z wypraw (podróży) zawierają dużo pomocnych wskazówki dla początkującego globtrotera :)

Pozdrawiam

Wojtek

 

 

P.S. Poznaliśmy się w Sandomierzu :) Bardzo mi sie spodobał Twój KAMPER :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam nasze sandomierskie spotkanie, szkoda, że nie mogłem zostać z Wami dłużej. Co do relacji, to już autoryzowałem cztery strony pierwszej części, które znajdą się w numerze styczeń/luty 2012 PC. Graficznie fajnie zrobione, a treść i fotki... znacie ;)

Co do kamperka to mnie też się podoba, ale jeśli zrealizuję moje wszystkie wizje modernizacji - to dopiero będzie małe cudeńko :)

Edytowane przez NICKT (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyprawa super...dziki spędzajac wakacje w Karpaczu(od12lat)co roku zachaczały o Czechy a Pragę to naście razy (zwiedzaliśmy,rozpoczynając od "czarnego mostu" i przemieszczajac się metrem)w najblizszej przyszłości zwiedzimy Czechy ponownie ale ......z cepką (ale dopiero po Zakopcu)

 

:banan: pozdrawiamy

Edytowane przez dzikusek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

odnowię "Czeski" temat, jedzie może ktoś z forum z cepką do Pragi na 30.05.2013 do 02.05.2013   ? ,  bo bym się wybrał z rodzinką ,z cepką i rowerami , żeby  w skrócie Pragę pozwiedzać bicyklem, a jeśli ktoś niedawno tam był to proszę o namiary na polskojęzyczne pole .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

... byłem, zobaczyłem, zwiedziłem, polecam Pragę, cudowne miasto, szczególnie nocą, niesamowity nastrój. Cumowałem na : CAMPHERZOG , koszt za pełny zestaw 24 Euro/doba, trochę pogoda nie dopisała, ale nie było źle.  Ogólnie miasto drogie , restauracje w centrum  :czerwona: , co do jakości potraw w centrum też  :czerwona: , warto w prowiant się zaopatrzyć w "sklepiku na osiedlu"  i nie kupować nic w restauracjach. Zauważa  się bardzo dużą uczciwość mieszkańców względem turystów, w komunikacji miejskiej jak i na drogach , co do przygotowania stolicy Czech do ruchu rowerowego to mam mieszane uczucia (niech władze tego miasta jadą do Kopenhagi to zobaczą klasę). Turystów jak mrówek, bardzo dużo azjatów, Polaków bardzo mało , no i muszę przyznać ,że nie mamy dobrej opinii w tym mieście- uchodzimy tam za "biednych i skąpych" turystów.  Ale i tak polecam to miasto i ten kraj.  :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Odnawiam temat.

Wybieramy się na weekend majowy do Szwajcarii Czeskiej pod kątem zameczków, gór i rowerów (raczej nie po górach, wystarczą pagórki). Czy możecie polecić kempingi w tej okolicy. Jakoś mało info na forum. ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My się wybieramy w niedalekiej przyszłości, podzielę się więc tym co znalazłem

http://www.mosquito.cz/    Vysoka lipa

http://u-ferdinanda.cz/   Srbská Kamenice  czytałem, że ten kemping w maju bywa jeszcze nieczynny

http://www.podcisarem.cz/pl/    Tisa - Ostrov

http://ustipost.cz/autocamp/  STARÁ OLEŠKA

 

Jeśli chodzi o rowerki to chyba najlepiej Doliną Łaby w kierunku Rathen i wrócić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.