Skocz do zawartości

Naprawiam i modyfikuję przyczepy


andrewa1

Rekomendowane odpowiedzi

To i ja zadam pytanie! A co mi tam :jump: .

Będę chciał przerobić, a raczej dorobić piętrowe łóżko w Knausie. Robota bardziej stolarska, ale co szkodzi zapytać.

Chciałbym mieć możliwość dostępu do półek, o maksymalnie możliwej szerokości.

Łóżko miałoby być nad przednim łóżkiem - które będzie używane jako "stałe"

 

Byłoby super, jak byłaby możliwości składania. :jump:

 

Przyczepka to Knaus 450 (zapraszam do naszych pojazdów).

 

A teraz pytanie - czy podjąłbyś się czegoś takiego i jakiego rzędu pieniądze wchodzą w grę.

Oczywiście bardzo z grubsza .... :jump:

 

z góry dzięki i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja zadam pytanie! A co mi tam :jump: .

Będę chciał przerobić, a raczej dorobić piętrowe łóżko w Knausie. Robota bardziej stolarska, ale co szkodzi zapytać.

Chciałbym mieć możliwość dostępu do półek, o maksymalnie możliwej szerokości.

Łóżko miałoby być nad przednim łóżkiem - które będzie używane jako "stałe"

 

Byłoby super, jak byłaby możliwości składania. :jump:

 

Przyczepka to Knaus 450 (zapraszam do naszych pojazdów).

 

A teraz pytanie - czy podjąłbyś się czegoś takiego i jakiego rzędu pieniądze wchodzą w grę.

Oczywiście bardzo z grubsza .... :ok:

 

z góry dzięki i

 

Odwiedziłem temat

 

http://www.forum.karawaning.pl/viewtopic.php?t=5484&postdays=0&postorder=asc&start=0

 

mnóstwo zdjęć jest niedostępnych :jump:

 

bardzo proszę o fotkę wnetrza z przodu tak by była mozliwość oseny sposobu tej modyfikacji

 

chyba ze chodzi o łóżko nad tym a pod tymi szafkami

 

http://images41.fotosik.pl/208/05f72d5631ec75bamed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili większość obrazków działa:

Chodzi mi o zrobienie łóżka piętrowego nad przednim łóżeczkiem:

 

21644153805cf30fmed.jpg

 

e0d173d5af065965med.jpg

 

[ Dodano: Sro 15 Wrz, 2010 23:29 ]

Stolik nie będzie używany.

 

[ Dodano: Sro 15 Wrz, 2010 23:30 ]

chyba ze chodzi o łóżko nad tym a pod tymi szafkami

czyli o to drugie :jump:

 

[ Dodano: Sro 15 Wrz, 2010 23:41 ]

U Kitka jest tutaj łóżko:

t_obraz_238_205.jpg

t_obraz_240_580.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym mieć możliwość dostępu do półek, o maksymalnie możliwej szerokości.

Łóżko miałoby być nad przednim łóżkiem - które będzie używane jako "stałe"

 

z góry dzięki i

 

no tak ale kol Kitek nie ma pólek

 

muszę nad tym pomyśleć jak to przeskoczyć

 

kołata mi się pomysł :ok:

 

mozesz mi takie wymiary podeśle fotkę

 

wymiaryi.jpg

 

wymiar B głębokość półki

 

wymiar C odległość półki do tej ścianki

 

 

w niedziele mysle zapodac jakieś konkrety :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tak ja nie mam pólek tylko ich kosztem jest zrobione pięterko a po złożeniu wygląda jak szafeczki :ok: dodam że jest to oryginalne łóżko :ok: jak bym mógł pomóc wymiarami zdjęciami itd to proszę śmiało pytać -chętnie pomoge :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tak ja nie mam pólek tylko ich kosztem jest zrobione pięterko a po złożeniu wygląda jak szafeczki :ok: dodam że jest to oryginalne łóżko :ok: jak bym mógł pomóc wymiarami zdjęciami itd to proszę śmiało pytać -chętnie pomoge :ok:

 

 

 

interesuje mnie mocowanie ,zabezpieczenie po rozłozeniu

chętnie popatrzę jak to jest w orginale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

interesuje mnie mocowanie ,zabezpieczenie po rozłozeniu

chętnie popatrzę jak to jest w orginale

 

w przyszłym tygodniu zrobie szczegółowe fotki i wyśle na PW ok? szybciej niestety nie dam rady bo wyjeżdzam na weekend

 

Podejrzewam że z oryginału za dużo nie można ściągnąć bo według moich obserwacji solidniejsza jest konstrukcja przyczepy Łóżko opiera się na małych półeczkach dookoła przy czym nośność jego w papierach jest 75kg a ja przy swojej wadze 78kg wlazłem i spoko mogłem tam fikać Robione łóżko musiałoby być niżej niż szafki żeby przestrzeń do góry była i na moje musiałoby mieć jakieś podpory od podłogi np w narożnikach przy kuchence i łazience A z przodu można by zrobić mocowania na przedniej ścianie Jeśli łóżko miałoby być stałe to sprawa jest bardzo prosta :ok: gorzej jeśli łóżko miałoby być składane -wtedy trzeba będzie pogłówkować :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

interesuje mnie mocowanie ,zabezpieczenie po rozłozeniu

chętnie popatrzę jak to jest w orginale

 

w przyszłym tygodniu zrobie szczegółowe fotki i wyśle na PW ok? szybciej niestety nie dam rady bo wyjeżdzam na weekend

 

Podejrzewam że z oryginału za dużo nie można ściągnąć bo według moich obserwacji solidniejsza jest konstrukcja przyczepy Łóżko opiera się na małych półeczkach dookoła przy czym nośność jego w papierach jest 75kg a ja przy swojej wadze 78kg wlazłem i spoko mogłem tam fikać Robione łóżko musiałoby być niżej niż szafki żeby przestrzeń do góry była i na moje musiałoby mieć jakieś podpory od podłogi np w narożnikach przy kuchence i łazience A z przodu można by zrobić mocowania na przedniej ścianie Jeśli łóżko miałoby być stałe to sprawa jest bardzo prosta :ok: gorzej jeśli łóżko miałoby być składane -wtedy trzeba będzie pogłówkować :ok:

 

mimo to poczekam na fotki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzuć okiem jak to jest u mnie, może coś pomoże

łóżko jest pod szafkami, opiera się na rozpórkach przymocowanych do ściany tylnej i ścianki wew.

http://www.forum.karawaning.pl/viewtopic.php?t=6183&postdays=0&postorder=asc&start=15

p2231378_420.jpg

wadą jest mało miejsca między łóżkiem a szafkami, ale u Was łóżko można odsunąć od szafek (moje spanie pod spodem ma 110cm)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie coś takiego podoba mi się jak jest u Konrada.

Przy przyczepce będę dopiero w październiku, wtedy pomierzę... :ok:

 

Pierwotnie myślałem o jakichś kształtownikach metalowych opartych o półeczki. Na to położyć drewnianą deskę/sklejkę i na to materac.

Zastanawiam się, czy opierając łóżko na moich półeczkach - ciężar śpiącego zostanie utrzymany ...

 

Druga ewentualność to łóżko na wysokich nogach, tak, że je zamontować tylko do podłogi.

 

Oczywiście nie chcę dziurawić poszycia, chciałbym zachować drzwi przesuwane w tym pomieszczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwotnie myślałem o jakichś kształtownikach metalowych opartych o półeczki

 

to może nie wytrzymać :ok:

 

Druga ewentualność to łóżko na wysokich nogach, tak, że je zamontować tylko do podłogi.

 

dla mnie najlepszy pomysł :ok: listwy-nogi można zrobić o przekroju trójkąta i zamocować w narożnikach dolnego łóżka na nich oparta rama górnego łóżka i po sprawie :ok: tylko nie będzie to łóżko składane ale za to bez problemu każdy majsterkowicz to sam wykona :ok:

 

Oczywiście nie chcę dziurawić poszycia, chciałbym zachować drzwi przesuwane w tym pomieszczeniu.

 

przy powyższym sposobie nic nie zniszczysz a i drzwi będą chodzić :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.