Skocz do zawartości

Kupno przyczepy- ceny


kant

Rekomendowane odpowiedzi

Na początku chciałbym się przywitać :bzik:

Chciałbym rozpocząć od przyszłego sezonu moją przygodę z caravaningiem - mam pytanie w jakim okresie kupić najlepiej przyczepę - czy jest sezonowość cen (po sezonie tańsze)? Planuję kupno przyczepy za ok. 5-6 tysięcy i nawet jeśli mógłbym zaoszczędzić kilkaset złotych byłoby dobrze.

Czy warto jechać np. do Niemiec i ściągać na własną rękę przyczepę, czy krajowy rynek (allegro,otomoto) nie ma mocno wywindowanych cen, a i stan przyczep jest proporcjonalnie dobry?

Dzięki za pomoc :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Niektórzy wierzą w sezonowość inni nie. Kwestia trafu dla mnie :hehe:

 

Za granicę raczej bym się nie wybierał. Szkoda czasu. Przy cenach 5-6tys. nie zauważysz różnic. W przypadku drożdzych przyczep można coś przyoszczędzić.

 

Z ogłoszeń stanu budy nie przewidzisz - musisz jeździć i szukać. Za granicą zgniłki też są więc na "gębę" nic nie kupuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w sezonowość nie wierzę, dobra buda z dobrą cenę zawsze się sprzeda :bzik:

 

obserwowałem ceny w zeszły roku, owszem w styczniu jest taniej, ale za to wybór jest mniejszy

czyli jest taniej, ale tylko dlatego że wyprzedają się z przyczep które stoją na placu

więc IMO nie warto czekać, jak trafi się coś co nam pasuje

 

co do ściągania przyczepy z zachodu, musisz liczyć na spory koszt (dojazd, powrót, opłaty)

wiec przy budce za 5-6tyś ten tysiak to już trochę % jest, inaczej jak szukasz budy za 30kzł

na pewno wybór jest większy :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kant, ja również kupowałem budkę w zeszłym roku. Co do sezonowości to wydaję mi się, że polega ona na tym, że po sezonie pojawia się spora oferta budek. Co do cen to bardzo mądrze napisał Konrad - w styczniu taniej bo zostają te "gorsze".

Przy ściąganiu z zachodu musisz liczyć z tysiaka na podróż i inne wydatki. Powtórze co napisali koledzy ---> przy tym budżecie poszukaj w Polsce.

 

Parę osób zachwalało ofertę Pana Kazimierza Bilana. Ma budki nieco starsze, ale podobno w bardzo dobrym stanie ( http://www.forum.karawaning.pl/viewtopic.php?p=158084#158084 )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc i rozwiązanie paru wątpliwości. Wyjazd do zachodnich sąsiadów wybiłem już sobie z głowy :hehe: teraz muszę przejrzeć lokalne oferty i jeździć oglądać ich stan, bo czasami faktycznie zdjęcie jedno a rzeczywistość drugie ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy warto jechać np. do Niemiec i ściągać na własną rękę przyczepę, czy krajowy rynek

Krajowy rynek to np 5000zł +przerejestrowanie+2%skarbówka.

Jechać do Niemczech lub Holandii to np 4000zł przyczepka , wolne w pracy , 1500zł paliwo , gonitwa z papierami po urzędach i jeszcze nie wiadomo czy coś dobrego dostaniesz (ryzyko powrotu na pusto).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.