Skocz do zawartości

230V w przyczepce - czy tak powinno być?


h.kloss

Rekomendowane odpowiedzi

... dokładnie tak jak pisaliśmy ... najważniejsze, że przetwornica jest sprawna ... teraz wepnij to właściwie do instalacji przyczepy albo odszukaj zwarcie/uszkodzenie w przyczepie i po problemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 36
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

witam,

zadeklarowane wczoraj zdjęcia

próbowałem z zasilaczem ST 25VA - nie ruszyła nawet pompka do wody :jump:

 

dlaczego na akumulatorze daje radę a z 230 pada?

 

i jeszcze jedno, z tego VS45 mam na wyjściu 19.5V, czy oby nie trochę za dużo??

 


zamieszane kable, obstawiam '+' dla czerwonego

post-153104-imported-6d8a459f-4447-4d1f-a188-e5e63b05b9a1_thumb.jpg

 

to mi wygląda jak 1/2 zamknięcia bezpiecznika ale nigdzie nie mogę znaleźć drugiej strony....

post-153104-imported-3d2f1ea1-8fcb-4d60-ac30-abf0035813bb_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karlik, to sprawdź miernikiem ile wychodzi z trafa.

 

z tego VS45 mam na wyjściu 19.5V, czy oby nie trochę za dużo??

 

Raczej tak, powinno być ok 12V. Musisz dorwać jakiś dobry zasilacz z 230 na 12V. Skoro na akku chodzi to wychodzi na to że zasilacz jest jakiś nie bardzo. Ewentualnie gdzieś masz przerwę na przewodach od trafa - może to 1/2 obudowy na bezpiecznik. Z tym "+" to najlepiej też miernikiem sprawdzić.

Akku też masz podpięty pod ten VS45?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patrząc na zdjęcie z kablami to gniazdo po lewej to wejście akumulatora - czerwony do '+' czarny na '-'

gniazdo po prawej to wyjście 12V - i tutaj było odwrotnie (właśnie tak jak na zdjęciu) ale pompka wody działała. Zamieniłem kable na wyjściu i też działa, ale jakby był większy power. Nie wpłynęło to niestety na czas pracy przetwornicy na zasilaniu z 230V - 20 - 30s i bezpiecznik kładzie spać obwód

pozdrawiam

kloss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno, z tego VS45 mam na wyjściu 19.5V
Ten zasilacz nie ma stabilizacji napięcia i będzie ono zmieniało (malało) się wraz z wzrostem obciążenia. Na "sucho" (bez obciążenia) może mieć napięcie nawet powyżej 20V
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

idzie weekend, może uda mi się wyrwać do przyczepki na testy chociaż. mam w związku z tym małe pytanie - mogę użyć zasilacza komputerowego jako zasilanie na 12V?? 500W powinien chyba wszystko uciągnąć? mam też w planie poszukać punktu zbornego wszystkich kabli i może uda mi się znaleźć 'kreta' w obwodzie co mi ten bezpiecznik z przetwornicy oryginalnej wywala.

 

pozdrawiam

kloss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

U mnie wywala bezpiecznik jeśli na zasilaniu 220 V włączę przyciskiem zasilanie lodówki na 12V (raz tak zrobiłem przez przypadek), wiec tak jak napisali moi przedmówcy, albo zwarcie albo zbyt duży pobór prunda ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam po małej przerwie,

odłączyłem 12V z lodówki i...... działa :-)

lodówka na 230V i gaz działa, więc 12V sobie mogę darować.

Dzięki za pomoc, zanim spadnie śnieg mogę sobie jeszcze posiedzieć w przyczepce :-)

co prawda truma teraz kręci jak szalona i nie reaguje na potencjometr, ale to już chyba inna bajka....

 

pozdrawiam

Kloss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeeejjjj chłopaki... to nie tak!!!!!

Zasilacz małej mocy w przyczepach służy wyłącznie do DOŁADOWYWANIA aku na pokładzie, czyli oddawanie akumulatorowi prądu który on dał bo była taka potrzeba. Krótka potrzeba.

No, chyba że ktoś ma do dyspozycji z zasilacza 5-15A bo Volty tu się nie liczą. Ale dla jasności podam taki zrozumiały wzór.

12V razy 10A = 120W czyli 120 VA

Zasilacz ma moc 25VA tak? Więc pi razy drzwi przy 12V jest to zaledwie 2A, bo 2x12=24 VA.

Mało by wsio chodziło bez wspomagania zasobów drzemiących w akumulatorze i po to on tam jest. Ma być.

Kloss miał wyładowany aku bardzo mocno, oznacza to, że zapotrzebowanie akumulatora na prąd ładowania początkowego (nawet do 15A) wynosi grubo , grubo ponad możliwości tego zasilacza który daje ledwo 2A.

W zasilaczu jest automatyczny bezpiecznik termiczny i im większe jest rozładowanie aku, tym większy jest jego apetyt i pobór prądu z jego jedynego źródła zasilania a zarazem szybsze nagrzewanie się owego bezpiecznika a to po to by nie uwalić uzwojenia trafa bo pożar całkiem możliwy.

NAŁADUJ AKUMULATOR!!!

Naładuj aku garażowym porządnym prostownikiem i podłącz go z powrotem w p-pie. Wówczas pompa, oświetlenie itd będzie działało poprawnie a pokładowy zasilacz uzupełniać będzie sukcesywnie czerpaną energię w aku, tylko że nieco dłużej w czasie. Oznacza to że na krótko możesz nawet bardzo mocno obciążyć akumulator, ale nie wolno rozładowywać go zbyt głęboko.

Zasilacz w p-pie to nie prostownik!!!

Zasilacz ma uzupełniać energię a nie ładować zapuszczony aku.

Chodzi o to , że jak zużułeś np 10A przez 1 minutę (np włączona pompa bo woda była potrzebna) , to proszę bardzo, zasilacz solo by nie dał rady ale wspomógł go aku bo ma w sobie energii zapas, a zasilacz dając max. 2A/min może tą energię w akumulatorze uzupełnić dopiero po 5min i wychodzi na zero. JASNE?

Zużywanie dużej ilości energii , skutkuje dłuższym w czasie jej uzupełnieniem w akumulatorze z zasilacza.

Dokładnie jak z kredytami. Bierzesz kredyt , szybko go zużywasz, ale dłużej go zwracasz. Aku, to taki bank energii. Potrafi szybko dużo dać, ale powoli trzeba mu oddawać to co dał i to z nawiązką wynikającą z prawa bankowego i fizyki :)

 

Ponadto Kloss, coś jest nie tak. Lodówka ma grzałkę 60-100W (60-100VA) i jej zasilanie w tym trybie idzie wyłącznie z instalacji holownika, najczęściej w czasie jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek widzę że posiadasz też angielkę ,czy możesz zamieścić fotkę panelu sterowania ze swojej cepki.Ja cały czas walcze z tym ładowaniem aku,nie potrafię rozgryźć tego panelu i w dalszym ciągu nie wiem czy w momencie podłączenia do sieci mam ładowanie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Przedstawione na zdjęciu urządzenie to prostownik pracujący jako zasilacz będący alternatywą dla akumulatora i jest dokładnie tak jak napisał Wojtek. Zachowuje się zupełnie prawidłowo wyrzucając po kilkudziesięciu sekundach obciążone lodówką. Prostownik może podawać napięcie rzędu 15 - 20 V pracując bez obciążenia. Występuje tu błąd pomiarowy ponieważ mierzymy w tym momencie napięcie średnie, jeszcze ciekawszy efekt będzie gdy podłączymy kondensator (wtedy może się pokazać nawet 24V czyli napięcie szczytowe) lub czystą indukcję (wtedy pojawi się i 100V). Są to zachowania niestety zupełnie prawidłowe. Podłącz dowolny akumulator i unikaj korzystania z lodówki ustawionej na 12V gdy masz do dyspozycji 220V. Tak jak napisali koledzy 12V to źródło energii dla lodówki gdy napięcie to jest na bieżąco generowane i dostarczane z alternatora holownika. Bez uzupełniania energii na bieżąco opróżni Ci akumulator w kilka godzin. Niestety nie wiem czy posiadasz układ doładowujący akumulator pokładowy z instalacji holownika lub chociaż przełączający źródło energii dla lodówki na instalację holownika....

 

Kwestia stosowania zasilacza AT lub ATX jest opcją dość ciekawą, ale trzeba pamiętać o kilku kwestiach:

1. Zasilacze tego typu wymagają wstępnego obciążenia obwodów +5 i +12 i to praktycznie czystą rezystancją. Bez takiego obciążenia nie wystartują lub będą się natychmiast wyłączać.

2. Zasilacz te mają podaną sumaryczną moc wszystkich obwodów czyli +12, +5, +3,3, -5 i -12. I niestety lwia część tej mocy pochodzi z +5..... Oznacza to że +12 będziemy mogli obciążyć 60 - 70W przy 200 - 250 W zasilaczu. Aby uzyskać większą moc należy taki zasilacz przebudować. Dokładne opisy znaleźć można w Elektronice Praktycznej (miesięcznik i forum dyskusyjne)

3. Zasilacze te muszą mieć wymuszoną wentylację i troszkę hałasują. Radioodbiorniki mogą też troszkę gwizdać z racji konstrukcji przetwornicy impulsowej.

4. Zasilaczem takim nie naładujemy akumulatora z racji zbyt niskiego napięcia. Bardzo rozładowany akumulator możemy takim zasilaczem napompować do 12V, ale może się to skończyć tragicznie dla zasilacza, akumulatora lub przyczepy (pożar spowodowany przegrzaniem zasilacza lub kabli).

5 Aby bezpiecznie stosować zasilacz tego typu należy dokompletować układ przełączania źródła energii 12V w postaci jednego przekaźnika samochodowego z parą styków przełączających w taki sposób, aby zasilacz impulsowy był przyłączony do obciążeń, a fabryczny prostownik (ze zdjęcia) spokojnie łądował akumulator przyczepki. Po zaniku napięcia pochodzącego z zasilacza przekaźnik się wyłącza przełączając żródło energii dla obciążeń z zasilacza AT na akumulator. Urządzenie przedstawione na zdjęciu posiada właśnie taki układ.

6. Zasilacz ATX uruchamia się poprzez wysterowanie z wiązki. Samo podanie 230V nie uruchomi (jak w przypadku AT) całego zasilacza, lecz jedynie jeden z obwodów +5 (niskoprądowy) O ile dobrze pamiętam sterowanie odbywa się poprzez zielony przewód....

 

Podsumowując, najszybciej, najprościej, najpraktyczniej i najpewniej będzie dokupić akumulator i podłączyć równolegle z obciążeniem aby była doładowywany przez posiany już prostownik, albo dokupić prostownik buforowy... Albo najbardziej kompleksowo - zainstalować energoblok..... W chwili obecnej kończę właśnie próby z takim urządzeniem własnej konstrukcji, ale to już zupełnie odrębny wątek.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.