Skocz do zawartości

Budowa zamiast odbudowy


Rekomendowane odpowiedzi

(...)Powolniaku, aby jeździć takim autkiem, o którym piszesz "B" będzie za małe ... :hehe:

Nie wiem, być może tak, być może nie. To by zależało od zakresu przebudowy i oceny rzeczoznawcy, który zapewne musiałby się przed zarejestrowaniem wypowiedzieć co do zakresu dokonanych zmian oraz przeznaczenia autka (zmiana z autobusu na kamper, który jest chyba rejestrowany jako pojazd specjalny) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 33
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Pozostaje kwestia DMC. O ile można zmienić zapis autobus na specjalny/cieżarowy lub inne, to niestety dmc nie zostanie zmienione, albo nie na tyle, żeby zmieścić się w 3,5T. Więc będzie trzeba "C" jak nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje kwestia DMC. O ile można zmienić zapis autobus na specjalny/cieżarowy lub inne, to niestety dmc nie zostanie zmienione, albo nie na tyle, żeby zmieścić się w 3,5T. Więc będzie trzeba "C" jak nic.

 

pewnie z większym tak będzie, ale blaszaki czy małe autobusy - jak np to iveco

(np model DAILY 65C18V blaszak 7m długości, ma niecałe 2800MW)

IMO powinny się zmieścić do 3.5T :bzik:

MW na poziomie 3200kg (juz z mebelkami), ładowność 300kg i można jechać :ok:

 

autobusy miejskie, nawet te małe np

vero.jpg

to DMC na poziomie 5T, więc do 3.5T ciężko by go odchudzić :bzik:

 

ale taki jak na foto, jako kamper ładnie by się prezentował :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konrad - przyjmuje się 75kg/osobę.

więc 6x75=450kg.

Przy 2800mw + 450ludzie=3250.

Cienko to widzę. A dochodzi jeszcze homologacja.... NIe wiem jak wygląda sytuacja ze zmianą dmc, poprzez wywalenie kilkunastu foteli pasażerskich z autobusu.

Może Karlik wspomoże wiedzą? ...

 

A to autko - rzeczywiście - fajne.

 

Przy okazji - w USA, aby jeździć kamperem wystarczy zwykłe prawko na osobówkę. Nie ważna jest wielkość kampera ... :hehe:

 

[ Dodano: Pią 03 Wrz, 2010 12:17 ]

to DMC na poziomie 5T, więc do 3.5T ciężko by go odchudzić

 

Jeszcze trochę, i nie będzie to miało dla mnie znaczenia :bzik:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to autko - rzeczywiście - fajne.

prawie jak fabryczny integral :ok:

 

Przy okazji - w USA, aby jeździć kamperem wystarczy zwykłe prawko na osobówkę. Nie ważna jest wielkość kampera ... :bzik:

 

tam na "zwykłe" prawko jeździ się autami pokroju naszego stara

uhaul.jpg

takiego wujaszek pożyczał przy przeprowadzce, z manualną skrzynią, ale było :ok:

tyle że oni wszystko mają duże :hehe:

 

[ Dodano: Pią 03 Wrz, 2010 12:17 ]

to DMC na poziomie 5T, więc do 3.5T ciężko by go odchudzić

 

Jeszcze trochę, i nie będzie to miało dla mnie znaczenia :bzik:

widzę że się rozpędziłeś po E :):ok:

też kiedyś chciałem zrobić C, ale jakoś nie było okazji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(np model DAILY 65C18V

 

To 65 mówi , że ten pojazd ma 6,5 t DMC

 

Może Karlik wspomoże wiedzą? ...

 

Jak zapewne zauważyliście , robię to tylko na Wasze wyraźne życzenie

 

NIe wiem jak wygląda sytuacja ze zmianą dmc, poprzez wywalenie kilkunastu foteli pasażerskich z autobusu.

 

 

DMC nie ulegnie zmianie nawet po zmianie rodzaju pojazdu , nie będzie trzeba posiadać prawa jazdy na autobus , ale bez kat. C niestety się nie obejdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(np model DAILY 65C18V

 

To 65 mówi , że ten pojazd ma 6,5 t DMC

 

jak najbardziej, jest to blaszak który ma 4T ładowności :bzik:

jeśli faktycznie DMC jest nie do ruszenia, to kicha :hehe:

 

swoją drogą, jeżdżą w firmach spore auta z DMC 3.5T i ładownością 800kg :bzik:

pn910_1.jpg

 

więc trzeba szukać takiego wynalazka, pewnie wśród blaszaków też robi się takie wybiegi

 

np dla wspomnianego iveco jest to DAILY 35C10V, długość budy taka sama, ale ładowność tylko 1.1T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swoją drogą, jeżdżą w firmach spore auta z DMC 3.5T i ładownością 800kg

 

niektóre duże kampery też mają dmc na styk.

 

robię to tylko na Wasze wyraźne życzenie

 

naturalnie :hehe:

DMC nie ulegnie zmianie nawet po zmianie rodzaju pojazdu
ale bez kat. C niestety się nie obejdzie

 

tak jak myślałem.

 

widzę że się rozpędziłeś po E

z pewnych względów zawodowych (uprawnienia rzeczoznawcy) muszę mieć BC. Docelowo jeszcze A (wiosna),

i już mi się marzy Honda Shadow :bzik:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie chcę budować kampera tylko zamiast remontować zgitka zbudować bude od nowa po swojemu a cały osprzę okna kuchnia, łazienka, itp. zaadoptować ze zgitka. poszycie budy myślałem zrobić z cienkiej sklejki i zalaminować epidiamem na macie szklanej 200g/m2,i tak mam sadwithca i laminat w jednym i raczej brak kłopotów z przeciekami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mar.pen, ty się nie zastanawiaj tylko bierz się do roboty :hehe: i nie zapomnij o dzienniku budowy - pomysł mi się bardzo podoba - może dlatego że też mi to chodziło po głowie gdy szukałem swojej budki - kupiłem n132t i pomysł umarł ale teraz kiełkuje w głowie kamper....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie chcę budować kampera tylko zamiast remontować zgitka zbudować bude od nowa po swojemu a cały osprzę okna kuchnia, łazienka, itp. zaadoptować ze zgitka. poszycie budy myślałem zrobić z cienkiej sklejki i zalaminować epidiamem na macie szklanej 200g/m2,i tak mam sadwithca i laminat w jednym i raczej brak kłopotów z przeciekami.

 

jak myślisz dlaczego nie robi się przyczep z laminatu ?

IMO bo taka przyczepa będzie ciężka, zobacz ile waży eNka, czy nowy freedom (laminat na szkielecie)

 

przecieków też całkowicie nie wyeliminujesz, bo raczej ciężko będzie zrobić skorupę w całości, jakoś ściany z dachem musisz połączyć, wstawić okna, zamocować rączki (a to często miejsca przecieków)

(fabrycznie niewiadki składają się też z kilku elementów i lubią przeciekać np na oknach)

 

w fabryce mają tzw kopyta do odlewów, chcesz laminować sklejkę ... hmm

pytanie jak nadać temu jakiś ciekawy kształt :hehe:

druga sprawa, że taka konstrukcja w razie przecieku to jest masakra (laminowałem łódkę drewnianą, dobrze się to nie skończyło)

 

i tak jak pisałem wcześniej, skoro masz zgnitka to już masz blachę i konstrukcję która jako tako się trzyma i ma jakąś formę budki,

robiąc od podstaw musisz sam sklecić to w całość, zachować kąty, itp

 

ale działaj, będzie to na pewno coś nowego :bzik:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taka przyczepa będzie ciężka
to żeczywiście może być problem.
jakoś ściany z dachem musisz połączyć,
poskładać wcałość i dopiero zalaminować.
jak nadać temu jakiś ciekawy kształt
to już tylko inwe ncja i polot ewentualnego budowniczego, albo wzorować się na kształcie jakiejś "firmówki"np. Knausa,a ta technologia pozwala robić "cuda".
(laminowałem łódkę drewnianą, dobrze się to nie skończyło)
Ja zbudowałem i laminowałem i wyszło super.
robiąc od podstaw musisz sam sklecić to w całość, zachować kąty, itp

Jestem stolarzem i to, to akurat żaden problem.

 

pomysł męczy mnie mocno, ale moja "wieża kontrolna" forsuje pomysł z nowym Sterckemanem i chyba ulegnę, bo budka "cud miód i orzeszki".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Przepraszam koledzy że jako nowy się wtrącam

ale chcę napisać jak to było na własnym przykładzie.

Kupiłem przyczepę świerzo zarejestrowaną 2 tyg.( próbny dowód rejestracyjny) zarejestrowaną w Polsce( niby na oko oryginał), sprowadzona z Niemiec.

Po 2 -ch. tygodniach dotarł do mnie dow . rej. już ten właściwy.( dowiedziałem się ,że kupiłem przyczepę SAM HOBBY DE LUXE 560 KMF-e) w rubryce " przeznaczenie" PODŁODZIOWA.

Po wizycie w Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów bez żadnych machloi czy znajomości diagnosta ( na podstawie oświadczenia mechanika/blacharza" o zabudowie podwozia ) zmienił jej przeznaczenie na

"specjalna, kempingowa". Nikt nie zaglądał do środka(była spalona i częściowo zdekompletowana). Oczywiście instalacja elektryczna , hamulce itp. działały.Została zważona (1100kg.)

I na moje życzenie jej DMC wynosi 1400 kg. Podczas kiedy DMC oryginału to 1800kg

Myślę,że jej pierwszy właściciel w naszym pięknym kraju miał w planie właśnie z niej zrobić kampera.

POLSKA TO BARDZO PIĘKNY KRAJ, TU WSZYSTKO JEST MOŻLIWE. :D

Tak więc myślę, że z kamperkiem własnej budowy mogłoby być podobnie ( ile sobie zażyczysz, tyle wpiszemy w dowód)

 

niektóre duże kampery też mają dmc na styk.

 

 

 

naturalnie :blagac:

 

 

 

tak jak myślałem.

 

 

z pewnych względów zawodowych (uprawnienia rzeczoznawcy) muszę mieć BC. Docelowo jeszcze A (wiosna),

i już mi się marzy Honda Shadow :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.