Skocz do zawartości

avondaile


howard7

Rekomendowane odpowiedzi

na początku witam serdecznie wszystkich forumowiczów

mam problem ze swoim anglikiem

zakupiłem przyczepe pierwszą w swoim zyciu i na samym początku przygody z carawaningiem mam problem

poszukuje zdjecia tabliczki znamionowej do przyczepy avondaile czy ktoś z forumowiczów mógł by mui pomóc podsyłajac takowe

serdecznie dziekuje i pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak masz model Avondale ale jeśli wersja z kufrem otwieranym z przodu to tabliczka w takowych znajduje się w środku kufra po prawej stronie u góry (patrząc od czoła przyczepy)

Otwierasz kufer i w rogu po prawej stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to kolejne miejsce po otwarciu drzwi w środku gdzieś przy samej podłodze :)

ewentualnie w okół drzwi ... szuka miejsca po tabliczce (4 dziury) jeśli zostałaby zdemontowana.

 

W starszych przyczepach była montowana na ramie tam gdzie rama wchodzi pod budę na boku profilu idącego od zaczepu do podwozia...

 

Zdjęcie Ci nie wiele pomoże ...

jest to srebrno-czarna tabliczka aluminiowa/blaszana z miejscem na nr VIN, MW i DMC

 

 

Wymiary wysokości 4-5cm długość 8-10cm ... niewiele się różni od tabliczek montowanych w samochodach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz sobie jak wygląda w aucie i zrób coś podobnego ...

skoro nie ma to i tak nikt nie wie jak wygląda....

 

Nazwa i model, DMC, MW i VIN ot cała tabliczka ... :)

Niestety w najbliższych dniach nie będę przy swojej budce ale jak już się dostanę to zrobię fotkę :D

 

Chyba, że ktoś wcześniej da radę :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest anglik wiec niestety tylko umowa wturnik napewno bede wyrabiac ale to za jakis czas

Nie wyrobisz żadnego wtórnika, nie licz na to. Można nadać nadać nowy nr VIN, ale tylko w określonych prawem przypadkach. Uwierz, przechodziłem to. Diagnosta chce tylko 3 rzeczy: Wytłoczony nr na ramie, tabliczkę znamionową z takim samym numerem i opłatę za badanie techniczne. Od żadnej z nich nie odstąpi.

Rada: Myśl!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jako, że właśnie spotkałem się z podobnym problemem dotyczącym "angielki", pozwole sobie podzielić się z Tobą tym, co mnie spotkało:

Kłopot jest do przejścia na dwa sposoby:

- znajomy diagnosta robi Ci przegląd, w rubryczce "tabliczka znamionowa - lokalizacja" wpisuje np: "prawa przednia strona ramy" i po kłopocie. Przed następnym przeglądem zgłaszasz zgubienie tabliczki, zostajesz skierowany do właściwego Wydziału Komunikacji, gdzie wystawiają Ci dla stacji diagnostycznej zlecenie zamontowania wtórnika na podstawie danych z ewidencji.

- bez znajomego diagnosty: jedziesz na przegląd, diagnosta szuka tabliczki - nie znajduje. Dostajesz do ręki przegląd z wynikiem negatywnym "..brak tabliczki znamionowej". Kierujesz się do właściwego wydziału komunikacji, gdzie wystawiaja Ci dla stacji diagnostycznej zlecenie zamontowania tzw zastępczej tabliczki. W tym przypadku, jeśli diagnosta nie będzie w stanie odnaleźć danych dotyczących DMC, MW itd w katalogu producenta (np internet), może skierować Cię na ważenie oraz nakazać powołanie rzeczoznawcy, który określi wymagane parametry.

U mnie numer nadwozia/ramy - tylko numer, tabliczki brak - (nie mylić z VIN) był nabity na dyszlu oraz wygrawerowany na każdej szybie, ale ja mam inną przyczepę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety brak w tym miejscu dlatego ponawiam wielka prosbe o podeslanie nawet na mayla zdjecia takowej tabliczki

 

U mnie był problem polegający na tym że na tabliczce w numerze brakowało jednej litery. Diagnosta zdemontował starą tabliczkę , w papiery wpisał "brak tabliczki" i z tym kwitem poszedłem do Wydziału komunikacji. Po 2 dniach miałem decyzję, pojechałem na stację OSKP i bez problemu zamontowali nową tabliczkę ( u mnie była i jest na zewnątrz po prawej stronie obok drzwi , na dole. . Kosztowało 10 zł w urzędzie i chyba 39 zł za dodatkowy przegląd.Jeżeli nie masz informacji dot. masy własnej przyczepy, ładowności to podaj mi model swojego Avondalla - sprawdzę w dokumentacji mojej przyczepki - jest tam cała lista.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.