Skocz do zawartości

Włochy - jezioro Garda


MAQ

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy mogę zabrać głos na forum ponieważ nasz wyjazd był z namiotem , przyczepkę sprzedaliśmy , a nowej nie zdążyłem kupić .

3.08 wyjazd z Grudziądza wcześnie rano czyli o 8.00 kierunek Poznań , Świecko, Berlin, Monachium. Najgorszy odcinek od Poznania do granicy ,a dalej to sama przyjemność z jazdy. Krótka drzemka koło Monachium i rano ok. 4.30 w dalszą drogę , tak chcieliśmy aby przez Alpy jechać w dzień – Przepiękne widoki. Przed wjazdem do Austrii kupno winietek 2 x 10dni ok. 16 €, w Austrii krótka pauza , podziwianie widoków i inhalacja górsko - autostradowym powietrzem i tankowanie do pełna ON 1,28 € i tu błąd na radiu mówili że w Austrii taniej niż w Niemczech , ale jeszcze taniej spotkałem we Włoszech 1,18 € ale w mieści. Dalej kierunek na Weronę dokładnie Peschiera del Garda na camping

„Bella Italia **** ” ok. godz. 11.00 GPS powiedziałby jesteś u celu ale droga była prosta i dobrze oznaczona.

Camping pierwsza klasa : 8 ( osiem) basenów, bezpośredni dostęp do plaży jeziora Garda ochrona, czysto - wszędzie, ciepła woda 24 godz., miła obsługa, pełna informacja , sklepy , sklepiki, i najważniejsze sklep ze sprzętem kempingowym bo na polu gniazdka na przyłączach 230V tylko karawaningowe czyli duże 3 bolcowe musiałem dokupić przejściówkę – adapter 17 €., przepiękne widoki na lazurowe jezioro i wysokie góry, dech zapiera. Następny dzień kierunek „ Gardaland ” nasza ekipa to 2+1 (chłopak 6,5 lat) ubaw mieliśmy przez dobrych kilka dni, słowa uznania dla małżonki bo już w domu przygotowała wypisane druki do kupna karnetów sezonowych na wstęp do „ Raju dla Dzieci ” bul dla rodziców 200€ ale warto ( wstęp do Października, zniżki , darmowy parking i Legoland 1 dzień), w pobliżu Safari park ; MOVIELAND- następnym razem .

Podsumowanie : Pole kempingowe namiot czy przyczepa + 2+1+auto 63 € doba tak tak środek sezonu ; 1500 km w jedną stronę , opłaty za autostrady to grosze w porównaniu do naszych tzw. autostrad, Włochy 14 € , Austria 8 € , autko – VW Sharan 1,9 TDI spalił ok. 250 litrów ON , śr 6,5 ; zakupy w sklepie Lidl , napoje , piwo , alkohole, wędliny w normalnej cenie , drogie warzywa i owoce np. winogrono 2,7 € za 1 kg , kalafior 2 € za 1 kg, ale parasole automat udało nam się kupić po 1 €.

Żona stwierdziła że co roku może tam jeździć tak się jej podobało , apropo kierunek wyjazdu padł dwa dni przed wyjazdem , wcześniej planowaliśmy Hiszpanie ( Park Aventura ) ale za daleko nie wiedzieliśmy jak chłopak zniesie tak daleka drogę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super wyprawa.

Z moich doświadczeń mogę Ci poradzić aby z Poznania nie kierować się na Świecko a na Zieloną Górę na przejście graniczne w Łęknicy a wjazd na cudowne niemieckie autostrady dopiero w Bautzen. W Niemczech jazda autostradami: A4 potem A72 i A93 a dopiero przed Monachium wjeżdżasz na zatłoczoną A9. Mniejszy tłok. Cena ON w Austrii jest niższa niż we Włoszech i Niemczech. Ja w tym roku w lipcu w Insbrucku tankowałem ON za 1.09 euro.

:ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam,

 

Szukam ciekawych miejsc nad jeziorem Garda. Czy ktoś mógłby mi coś polecić ? Niestety nie znalazłem żadnej relacji z pobytu nad tym jeziorem..Chciałbym zatrzymać się w 2 miejscach totalnie odmiennych od siebie- szukam małego, cichego przytulnego kempingu oraz dużego kompleksu jak w powyższej relacji:)

 

 

Bardzo dziękuje za pomoc:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Witam,

 

Szukam ciekawych miejsc nad jeziorem Garda. Czy ktoś mógłby mi coś polecić ? Niestety nie znalazłem żadnej relacji z pobytu nad tym jeziorem..Chciałbym zatrzymać się w 2 miejscach totalnie odmiennych od siebie- szukam małego, cichego przytulnego kempingu oraz dużego kompleksu jak w powyższej relacji:)

 

 

Bardzo dziękuje za pomoc:)

 

Eeee tam, nie znalazłem...tu jest bardzo fajny opis.

 

http://forum.karawaning.pl/topic/5518-wlochy-2010/

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Ja chyba pojadę na początku lipca. Może ktoś napisać jaka jest temperatura wody w tym okresie ? Bo słyszałem, że zimna - moja żona to ciepluch :)

 

Czy do Gardaland trzeba wykupić bilety na całość czy można tylko do Waterparku ? Bo są strasznie drogie, a mój syn zainteresowany jest tylko i wyłącznie zjeżdżalniami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woda w Gardzie zawsze bywa chłodna, to jest górskie jezioro z temperaturą około 18-20 st. Dla jednych ciepła dla innych zimna. Ale prawie zawsze wieje :)

Z tego co widziałem to bilety są następujące: jeden na Gardaland, drugi na SeaLife a trzeci na to i na to.

Widać na stronie, że jakieś duże obniżki na bilety rezerwowane za pomocą internetu można wydębić.

Co to ten waterpark, ja tam żadnych basenów nie widziałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obok Gardalandu jest Waterpark i płaciło się w 2011 osobno cośtypu Tatralandia

Woda w jeziorze brrrrrrrrrrrrrr zimna syn tylko stopy zamoczył i zwiewał

Garda tak naprawdę jest fajna od 2 strony czyli Limone ,Riva del Garda można sobie objechać jezioro dookoła i jest mnóstwo fajnych miasteczek

my zaliczyliśmy jeszcze Trento i Bolzano no i oczywiście Dolomity stacjonowalismy nad Adriatykiem a potem w Brixen

powrot przez Insbruck i Salzburg

dodatkowo platna autostrada 8 euro przejazd przez przełęcz Brenner od strony Włoch jedzie się z górki więc autko sie nie męczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie piszecie, że Garda jest zimna, a w internecie przeczytać można że teraz ma 24 stopnie ? Jak to się ma do rzeczywistosci ? Bo cały czas się waham czy Garda czy Grecja w tym roku ? A są nad Gardą jakieś Aquaparki dla dzieciaka ? Dzięki za info...

 

Oto link do pogody:

 

http://www.immobiliare-azzurra.com/webcam.htm

 

Wygląda na to, że na północy zimniejsza a na południu nawet 27 stopni :)

Edytowane przez Sisar (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie po fali upałów skoczyła temp. wody ;) Druga sprawa to róznica temperatur, jeśli w słońcu masz prawie 40oC to po wejściu do wody o temp. 20oC jest spory szok.

Troche nie rozumiem, jezioro Garda vs Grecja , szukasz tam również jeziora ? Jeśli nie to we Włszech znjadziesz ciepłą wodę w morzu, nawet bardzo ciepłą

Edytowane przez piotrekbb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak sobie wymyśliliśmy, że albo garda albo Grecja...... :) Nad morzem we Włoszech już kiedyś byliśmy... Chodzi o to czy woda w Gardzie jest cieplejsza od Bałtyku ?

 

 

Jest cieplejsza. Byłem w tym roku w na początku maja i już wtedy dzieciaki szalały w wodzie. Jeżeli chodzi o aquapark to zerknij na ten kemping www.pianidiclodia.it.

 

Wszystkie atrakcje w cenie. Dzieciaki będą zadowolone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.