Skocz do zawartości

KNAUSiaki


kit

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdzę. U mnie w tamtym roku miałem zbyt duży nacisk ...

A jak jeszcze dorzucę komplet stelaży do przedsionka, to ....

 

Grześ, jak przebiegają prace modernizacyjne ?

Miałeś dostać przesyłkę - jest :niewiem:

Pytam, bo mam coraz mniej czasu ;)

 

:hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prace zakończone

- wymienione okładziny w AKS-e,

- poprawione mocowanie dolne bagażnika rowerowego,

- wymiana radia,

- naklejki "obrysowe" na lusterka dodatkowe, jak zostaną - to na przód budki.

- zbiornik na wodę zamontowany, - nacisk przy PUSTEJ bakiście pod łóżkiem - ponad 60kg. Jest więc ok,

- przeniosłem wskaźnik poziomu wody bliżej zbiornika na wodę, tak wykombinowałem, że działa wtedy, jak załączam pompę wody (podpiąłem pod pompkę po prostu.

- zamontowałem kranik spustowy wody pod budką,

- zamontowałem uchwyty na ścianie bocznej do markizy.

Reasumując - budka czeka na wtorkowy wyjazd! :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie mam zbiornika stałego na szarą. Mam taki 23L na kółeczkach :-) podarowałem sobie odrobinę luksusu.

 

To ten zbiornik na kółkach możesz teraz ciągnąć za budką w czasie jazdy, będzie więcej miejsca w bakiście :jump:

 

Grześ, a tak na serio - dzisiaj nie dałem rady, ale obiecuję wygospodarować czas najpóźniej do piątku, może nawet jutro i coś zadziałamy :przyczepa:

:banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem przyjemność gościć dzisiaj u Grzesia (właściwie to wczoraj, jest już po północy) :skromny:

Przyczepa wypieszczona i przyszykowana do kolejnych wakacyjnych wojaży.

Wszystkie usprawnienia zrobione na medal.

Terma Trumy, zbiornik na wodę ze wskaźnikiem stanu i wlewem z zewnątrz, piękna zewnętrzna roleta, autonomiczne zasilanie z własnego akumulatora w połączeniu z procesorową ładowarką, z przetwornicą 230V i automatyką dbającą o właściwe działanie urządzeń. Wystarczy włożyć lub wyjąć wtyczkę zasilania zewnętrznego, a przełączanie zasilań w mgnieniu oka zadba o ciągłość oświetlenia i zasilania.

Pięknie wykonana (również przez Grzesia) piętrowa zabudowa tyłu przyczepy (składane piętrowe łóżko), zamontowany sprzęt grający z CD, sprytnie zmodernizowane mocowanie butli gazowej (więcej miejsca w bakiście) i pewnie jeszcze kilka innych ciekawych rzeczy, których nie udało mi się zapamiętać.

Wszystko to widziałem osobiście. Myślę, że nie zdradzę wielkiej tajemnicy, jeśli napiszę, że w planach są kolejne udoskonalenia, a jakie, to na pewno Grześ kiedyś napisze. Spotkanie było bardzo sympatyczne, a możliwość posiedzenia w zadbanej przyczepie dała mi przedsmak wakacji. Dopiero bardzo późna pora (23.00) skłoniła mnie do odjazdu.

Jestem pod wrażeniem ilości usprawnień, które widziałem :bravo:

Grześ - udanych wakacji :ok:

 

:hej:

 

P.S.

Jak tam Knausiaki ? Główne wyjazdy wakacyjne już za Wami, czy jeszcze przed ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Nic tak nie cieszy jak satysfakcja z własnych usprawnień więc domyślam się jak się Grzesiek czujesz . :ok:

 

A propos wskaźnika poziomu. Na jakiej zasadzie działa ? Pytam bo na ostatnim biwaku zniszczyłem swoją sondę zanurzeniową , a że samo wskazanie było na 7 ledach mam zamiar zrobić nowy cały osprzęt i technicznie pójść trochę dalej niż te 7 led/30L. Może podsuniesz jakiś pomysł.

Roleta zewnętrzna to kolejny temat . Kupowałeś czy samoróbka? Ja niestety ze względu na ukształtowanie terenu nad wodą ( zawsze staje bokiem ku spadkowi terenu) nie mogę pozwolić sobie na przedsionek więc roleta to jedyna opcja a że najprawdopodobniej na ten luksus nie wyściubię funduszy to będę musiał pomyśleć nad jakąś samoróbką .

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Nic tak nie cieszy jak satysfakcja z własnych usprawnień więc domyślam się jak się Grzesiek czujesz . :ok:

 

A propos wskaźnika poziomu. Na jakiej zasadzie działa ? Pytam bo na ostatnim biwaku zniszczyłem swoją sondę zanurzeniową , a że samo wskazanie było na 7 ledach mam zamiar zrobić nowy cały osprzęt i technicznie pójść trochę dalej niż te 7 led/30L. Może podsuniesz jakiś pomysł.

Roleta zewnętrzna to kolejny temat . Kupowałeś czy samoróbka? Ja niestety ze względu na ukształtowanie terenu nad wodą ( zawsze staje bokiem ku spadkowi terenu) nie mogę pozwolić sobie na przedsionek więc roleta to jedyna opcja a że najprawdopodobniej na ten luksus nie wyściubię funduszy to będę musiał pomyśleć nad jakąś samoróbką .

 

Pozdrawiam

 

Witam

Od wczoraj mam również wskaźnik poziomu wody taki sam jak posiada gfizyk a zakupiony tutaj http://allegro.pl/wskaznik-poziomu-wody-4-led-i2509093613.html

Markizy również posiadamy takie same, czyli Fiamma o dł 3,6m.

 

Od wczoraj również mam podłączony regulator TPS1230 czyli taki sam jak Twój. Solar 130W co prawda leży jeszcze na trawie ale jest podłączony i działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Od wczoraj również mam podłączony regulator TPS1230 czyli taki sam jak Twój. Solar 130W co prawda leży jeszcze na trawie ale jest podłączony i działa.

 

Witaj Grzesiu :hej:

130 W, to taki (chyba), jakim jestem zainteresowany. Czy masz wiedzę (tak praktycznie), ile ten panel w zwykły, słoneczny dzień daje Ci prądu (A) ?

Na moim dachu już większego nie uda się zmieścić, dlatego chcę się zorientować, jaka praktycznie jest jego wydajność.

Napisz też, jeśli możesz, ile A ma katalogowo, jaka firma itd.

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Od wczoraj mam również wskaźnik poziomu wody taki sam jak posiada gfizyk a zakupiony tutaj http://allegro.pl/ws...2509093613.html

Markizy również posiadamy takie same, czyli Fiamma o dł 3,6m.

 

Od wczoraj również mam podłączony regulator TPS1230 czyli taki sam jak Twój. Solar 130W co prawda leży jeszcze na trawie ale jest podłączony i działa.

 

 

Chyba za wskaźnik zabiorę się w ten weekend . Mam jeszcze zasoby elektroniczne z poprzedniej branży zawodowej i przynajmniej będzie okazja coś wykorzystać .

Odpuszczę sobie jednak ledowe wskazanie, . Nie zastanawiałem się jeszcze jak , bo ogranicza mnie ośmiożyłowy przewód z panela nad drzwiami do kufra ale chce podzielić 30 litrowy zbiornik na co najmniej 15 wskazań po 2 litry , na dwupolowym wyświetlaczu ledowym.

 

Co do Twojego zakupu regulatora , jak podłączysz to zaobserwuj czy Twój także potrafi się zawiesić w czasie przełaczania odczytów. Zwiecha nie ma wpływu na prace regulatora . Po prostu odczyt wybranego zakresu A czy z solara czy pobór urządzeń potrafi pozostać jakby zamrożony mimo iż po kilku sek powinien się przełączyć na wskazanie Voltów. Kolejne kliknięcie likwiduje zwiechę więc niema dramatu ale tak z ciekawości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usprawnienie elektryczne to zasługa Krzysztofa :-) Jeszcze raz wielkie dzięki!

Co do wskaźnika - Grześ - zielone jest na dole :-) Fotek jeszcze nie zrobiłem.

dodam, że dzisiaj poprawiłem drzwi przesuwne. Budka czeka na zapakowanie gratów i 14 VIII wyjazd :-).

Pomysł z markizą i jej mocowania podpatrzony u Grzesia :-), a pomysł z butlą u innego forumowicza ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usprawnienie elektryczne to zasługa Krzysztofa :-) Jeszcze raz wielkie dzięki!

Co do wskaźnika - Grześ - zielone jest na dole :-) Fotek jeszcze nie zrobiłem.

dodam, że dzisiaj poprawiłem drzwi przesuwne. Budka czeka na zapakowanie gratów i 14 VIII wyjazd :-).

Pomysł z markizą i jej mocowania podpatrzony u Grzesia :-), a pomysł z butlą u innego forumowicza ;-)

 

Ja zrobiłem zielone na górze :-)

 

Chyba za wskaźnik zabiorę się w ten weekend . Mam jeszcze zasoby elektroniczne z poprzedniej branży zawodowej i przynajmniej będzie okazja coś wykorzystać .

Odpuszczę sobie jednak ledowe wskazanie, . Nie zastanawiałem się jeszcze jak , bo ogranicza mnie ośmiożyłowy przewód z panela nad drzwiami do kufra ale chce podzielić 30 litrowy zbiornik na co najmniej 15 wskazań po 2 litry , na dwupolowym wyświetlaczu ledowym.

 

Co do Twojego zakupu regulatora , jak podłączysz to zaobserwuj czy Twój także potrafi się zawiesić w czasie przełaczania odczytów. Zwiecha nie ma wpływu na prace regulatora . Po prostu odczyt wybranego zakresu A czy z solara czy pobór urządzeń potrafi pozostać jakby zamrożony mimo iż po kilku sek powinien się przełączyć na wskazanie Voltów. Kolejne kliknięcie likwiduje zwiechę więc niema dramatu ale tak z ciekawości.

 

Dokładnie mam takie same objawy. Klikam po dwa razy.

 

Witaj Grzesiu :hej:

130 W, to taki (chyba), jakim jestem zainteresowany. Czy masz wiedzę (tak praktycznie), ile ten panel w zwykły, słoneczny dzień daje Ci prądu (A) ?

Na moim dachu już większego nie uda się zmieścić, dlatego chcę się zorientować, jaka praktycznie jest jego wydajność.

Napisz też, jeśli możesz, ile A ma katalogowo, jaka firma itd.

Dzięki

 

http://www.e-pv.pl/d...s/GT-130PCX.pdf

 

Podłączony jest dopiero dwa dni więc od siebie jeszcze nic nie powiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usprawnienie elektryczne to zasługa Krzysztofa :-) Jeszcze raz wielkie dzięki!

Grześ, nie ma o czym nawet wspominać.

Taki malutki wkład, który i tak ginie w ogromie tych wszystkich usprawnień, które wykonałeś :bravo:

 

http://www.e-pv.pl/d...s/GT-130PCX.pdf

Podłączony jest dopiero dwa dni więc od siebie jeszcze nic nie powiem.

 

Dzięki za link, ale mi chodzi właśnie o wartość z praktycznego pomiaru takiego panelu (130 W) w naszych warunkach geograficznych i oświetleniowych.

Nie wiem, czy Twój regulator posiada odczyt w (A) prądu ładowania :niewiem: , wtedy łatwo sprawdzić, ewentualnie miernikiem, jeśli posiadasz. Będę wdzięczny, jeżeli w jakiś typowo słoneczny dzień uda Ci się sprawdzić tą wartość w praktyce.

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.