Skocz do zawartości

KNAUSiaki


kit

Rekomendowane odpowiedzi

Na zdjęciach widać że mam dość duże drzwi do luku bagażowego, ale nie sprawdzałem czy rower wejdzie - myślę, że spoko.

 

Plusem rowerów w luku oprócz czystości jest ich ochrona przed kradzieżą.

 

Osobne forum NIE, też mi tu dobrze w karawaning.pl, ale wątki "markowe" TAK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz, przede wszystkim bierz taką, która ma 2 zakmnięcia (na przeciwległych krańcach) - unikniesz problemu wygięcia się drzwiczek w łuk (takie zjawisko ma miejsce w moim luku). Darek mówił też, ze te z aluminiową ramką lepsze. Chyba NICKT ma taką ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

A czy ja też mogę się zapisać ? Myślę, że jeśli będziemy dalej ciągnąć ten wątek jako markę Knaus, to poproszę Piotrka lub Tomka aby otworzył podforum i wtedy będziemy mogli pisać w bardziej zorganizowany sposób.

 

Jeśli już jestem to coś napiszę ze swojego doświadczenia.

 

1. Bagażnik na dyszlu. Ja sobie fundnąłem na dyszel na 3 rowery i po trudach pakowaniach, ważenia itd mogę wreszcie wozić 3 sztuki na raz. W związku z czym akumulator mam tuż za osią, butlę zakładam 3 kg, a teraz muszę kupić 5 kg, leżak żony (stalowy, solidny :ok: ) kładę na tylne łóżko. Nacisk na zaczep/hak koło 60 kg i jest idealnie. Auto skręca i nie ma problemów, trzeci rower nie haczy. Nie wiem jeszcze co zrobić z czwartym rowerem. W zeszłym roku jak miałem dwa na dyszlu to dwa były na dachu, ale auto jest wysokie i całość miała 2,80 m. W tym roku jak wreszcie założyłem trzy na dyszlu to ten czwarty mocowałem na leżąco na dachu. Może macie jakieś pomysły na mocowanie roweru (czyt.bagażnik) na leżąco na dachu auta ?

2. Jakość marki. Albo wersja Sport jest taka sobie, albo marka stała się słabsza. Mam niestety poważne zastrzeżenia do :

- mocowania kątowe, takie plastikowe krążki z wkrętami. W 2 nie ma wkręconych wkrętów, w 3 były włożone i nie wkręcone wkręty, w około 15 nie ma zaślepek, co prawda nie są widoczne na wprost, tylko jak się np. schylimy, albo siądziemy na kibelku (widok półeczki od dołu).

- mocowanie łóżka w sypialni. W związku z tym, że jest w poprzek przyczepy to nie mogło być podparte na środku, albo prawie na środku. W poprzek stelaża szła listwa ze sklejki świerkowej no i się wzięło to wszystko rozleciało, połamało. Naprawiłem z listew dębowych z zastosowaniem blaszek dziurkowanych takich z marketów na łączeniach kątowych. Wyszła taka szeroka litera U i jeszcze podparłem prawie pod środkiem, żeby nie przeszkadzało z korzystania z luku.

4. Tapicerka, gatunkowo bardzo dobra.

 

To tyle na razie

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Jakość marki. Albo wersja Sport jest taka sobie, albo marka stała się słabsza. Mam niestety poważne zastrzeżenia do

 

no to mnie Tomku zdziwiło co napisałeś bo spodziewał bym sie wszystkiego na najwyższym poziomie przy tak nowym sprzęcie Może z biegiem lat jakość spadła lub są różnice wykonania w danych modelach Dodam że moja SüDWIND wykonana jest super Materiały sa bardzo dobre jakościowo wszystko jest ładnie spasowane i estetycznie wykonane Nie ma żadnych niedoróbek czy felerów a wszystko jest mocne i solidne W poprzednim Knausie było tak samo wszystko cacy Miedzy innymi z tych powodów wybrałem właśnie tę marke :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

A czy ja też mogę się zapisać ? Myślę, że jeśli będziemy dalej ciągnąć ten wątek jako markę Knaus, to poproszę Piotrka lub Tomka aby otworzył podforum i wtedy będziemy mogli pisać w bardziej zorganizowany sposób.

Witaj,

IMHO to dobra myśl. W podobny sposób zorganizowane są inne fora (np. http://forum.android.com.pl/ ) - ogólnie forum dotyczące wspólnych zagadnień i dodatkowo podział na marki :( Wydaję się to być dobrym pomysłem w sytuacji gdy użytkowników i przyczep przybywa na forum :( Wiadomo, że bardzo wiele podzespołów jest wspólna dla większości marek, ale są też pewne różnice (instalacja elektryczna, sposób budowy, montażu itd.)

Jakość marki. Albo wersja Sport jest taka sobie, albo marka stała się słabsza. Mam niestety poważne zastrzeżenia do :

 

To toż dla mnie spore zaskoczenie, ale jednocześnie ważne info przy wyborze kolejnego Knausa

:ok: (oczywiście w dalekiej przyszłości :ok: ). Do tej pory myślałem że wersja sport to taki Sudwind z ekstra pakietem (m.in relingi, aku itp.)

 

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę porównać tylko z moją byłą Adrią starszą o 3 lata od Knausa: materiały i wykończenie solidniejsze, mocniejsze, wyposażenie EXTRA! Jestem zadowolony ze swojego SPORTa, choć wszystko sprawdzi się na wyjeździe. Wiem co chciałem mieć i to kupiłem. Brakuje mi tylko bojlera ciepłej wody na gaz i byłbym happy, ale może przed kolejnym sezonem założę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientowałem się w dwóch firmach i ok 4000zł: bojler + instalacja + węże, złączki i baterie do prysznica i zlewu

 

[ Dodano: Pią 27 Sie, 2010 11:56 ]

Właśnie sprawdziłem sobie opony w Knausie i mam KUMHO 205/70 R14 95H. To chyba nie jest opona wzmocniona, ale i tak szukam w necie takiego rozmiaru i nie ma. Jakie macie u siebie opony?

 

Co sądzicie o kupnie tej do cepki?

http://www.oponeo.pl/dane_opony/49/42645/nexen_roadian_a_t_205_70_r14_102_t_c.htmlx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.