Skocz do zawartości

KNAUSiaki


kit

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich KNAUSiaków! Mój Azur (oczywiscie KNUS) jest juz wprawdzie pełnoletni (1991) ale jest OK. Ostatnio wymieniona została instalacja elektryczna na 13-pin i bardzo dobrze sie sprawuje - nie mam problemów z lodóweczka na 12V w czasie jazdy, pompkami wody i toaleta na postoju bez 220V i diagnostami bo mam i światło cofania i p-mgielne!

W tym roku jeszcze chyba zaliczę wyjazd na Mazury i budka idzie na zimowy postój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli R25 :hehe: , bo R4 nie pamiętałem ... :bzik:

Kubryk - witaj w klubie!

 

Moje plany:

 

Zakupiłem już drzwi do luku bagażowego. W piątek (jutro) prowadzę do ArkaDarka. Sprawdzi szczelność, poprawi okienko i zamontuje drzwiczki.

 

Może światło cofania + p-mgielne zainstaluję na jesieni (przegląd mam w październiku), albo na wiosnę. Planuję zostawić od razu kabelek pod kamerkę i doprowadzić pod zaczep.

 

Przerobienie przednich bakist na jedną dużą.

 

Następne ruchy w zimie: zwymiarować łóżko piętrowe.

 

Może przed wakacjami jeszcze kamerka + monitorek w lusterko i akwariowy podgrzewacz wody ...

 

Kurcze - sporo tego. Ale jak wsztsrko zrobię, to przez 5-6 lat przyczepki nie sprzedam! :bzik:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem zwolennikiem 13-tki. Po zakupie holownika z haczykiem na 13p, zmieniłem wtyk w przyczepce. Teraz planuję dołożyć kabel od wtyczki pierwszej puszki i od puszeczki do tylnego zderzaka. Jedną parę pinów planuję wykorzystać do kamery. Może namierzę kable w desce rozdzielczej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedną parę pinów planuję wykorzystać do kamery

jak by co podziel się wynikami ,też mam zamiar zamontować kamerę ,a wykożystanie wtyczki 13 pin to ciekawy pomysł :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymieniona została instalacja elektryczna na 13-pin

też chodzi mi to po głowie jak kupiłem ciagnik z instalacją 13 pinową na haku :hehe:

 

Kurczę i ja myślę nad tym samym bo w holowniku mam 13 pin i wku..... mnie ta przejściówka bo zawsze ją gdzieś przesieje a potem szukam.

 

A jaki ten przewodzik do kamerki trzeba i jak myślicie podłączyć ja z autem? Ja też myślę o tej kamerce ale już chyba nie w tej cepie a następnej. Ciekawi mnie to jednak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam się, że planuję zakup kamerki w ramce tablicy rejestracyjnej.

Nie chcę dodatkowo wiercić, robić dziury itd. Ale żeby móc używać jej również podczas jazdy do przodu (i widzieć co tam z tyłu się dzieje) - znalazłem taką z regulowanym obiektywem:

http://allegro.pl/uniwersalna-kamera-cofania-w-ramce-rejestracji-hit-i1196809430.html

 

A monitorek:

http://allegro.pl/monitor-w-lusterku-wstecznym-lcd-7-2x-av-i1202589759.html

 

planuję podłączyć pod światła pozycyjne, a nie pod cofania, aby móc używac podczas jazdy do przodu.

Dwa piny pod AV - wygospodaruję. 7 pin - standard, jeden na stałe do zasilania wnętrza przyczepki. Zostaje jeszcze 4 sztuki. W porywach nawet do 5 (jeżeli pozycje się połączy) :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dotychczas widziałem ramki z kamerką na stałe. Myślałem, że będzie za nisko, że tylko na drogę.

Ale oczy mi się zaświeciły jak zobaczyłem taką jak w linku! :bzik:

 

W przyszłym roku zapodam relację :bzik: .

A o monitorko-lusterku - już ktoś pisał :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzesiu połączenie wręcz idealne, super to wymyśliłeś

faktycznie :bzik: pomysł super, tymbardziej, że "po sezonie" można przenieść na holownik :bzik:

Grzegorz, czekamy na manual :hehe:

idealny zestaw dla mnie http://allegro.pl/kamera-cofania-w-ramce-rejestracji-monitor-i1204240627.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"po sezonie" można przenieść na holownik

Albo zakupić drugi zestaw. Z przeniesieniem będzie większy problem, kabel trzeba ciągnąć z klapy ... U mnie odpada, ale u Ciebie Jacek - może być ok. Zrobiłbym tak, że przewiercił dziurkę, wsadził gumową przelotkę, i zrobił krótki kabel przy kamerce, tak, żeby podłączać zarówno w zderzaku przyczepy jak w klapie holownika. W bagażniku reszta kabla (wystarczy jeden). Kabel od klapy do haka przez gniazdo aż do tylnego zderzaka przyczepy byłby niejako przedłużaczem ...

pomysł chyba OK :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.