Skocz do zawartości

KNAUSiaki


kit

Rekomendowane odpowiedzi

to ja chcę do przyjaciół klubowych

Z KIP-em ??? :ok:

 

Nie ubiegam się o członkostwo, ale tylko o przyjacielstwo do klubu :( Więc chyba kipek nie przeszkodzi :ok:

 

 

To będzie honorowe członkostwo!

 

:(:(:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się też wydaje, że SPORT jest modelem niższym. Od Sudwinda wyższy jest Azur. Ale każdy model można było wyposażać w dodatkowe pakiety. Mogło się okazać, że SPORT + wyposażenie było w cenie podstawowego SUDWINDA, dla tego właściciel się zdecydował na taki zakup. Ale okupione to może być zastosowanymi materiałami.

 

tak samiuśko mi się wydaje :ok:

- SPORT

- SUDWIND

- AZUR

a na bieżący rok można zobaczyć modele TU lub TU :ok:

 

a co do członków i przyjaciół to wszyscy mile widziani :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak Prezes wyraził zgodę to wchodzę ale razem z szarym11 bo moderatora to musimy mieć :ok:

Na początku wypadałoby coś napisać

Mam Knausa ,to już drugi mój Knaus więc jestem :ok:

A teraz na poważnie

 

Odnośnie modeli Knausa to wygląda tak,cenowo najtańszym jest Sport potem Sudwind a najdroższym jest Azur.Dawniej był jeszcze Eurostar.

We wszystkich modelach mamy takie same podwozie AL-KO, taką samą grubą podłogę i takie same ściany.Z tym ,że zewnętrzna blacha może być tzw. rybia łuska lub gładka blacha.

Dach jest taki sam chyba ,że ktoś zamówił sobie ekstra dach GFK. Następnie ,ogrzewanie,kibelek,lodówka,okna ,rolety i moskitery mamy tych samych markowych producentów.Różnica w modelach to różny kształt budki dla każdego modelu .(Np przyczepy Hobby mają jedną budkę dla wszystkich modeli a zauważalna różnica jest -poza napisem z zewnątrz - tylko w środku.)Wracając do Knausa to w środku w droższych modelach mamy bardziej wybajerzone wnętrze inne fronty mebelków,dodatkowe listwy,uchwyty inne też lampki oświetlenia jakieś półeczki.W Azurku mamy podwójną uszczelkę drzwi wejściowych co przy zimowym karawaningu jest dobrym rozwiązaniem.Pokrywa skrzyni gazowej moze być wykonana z innego tworzywa jak również listwy progowe mogą mieć inny kolor lub kształt.

I tak na rynku przyczep używanych możemy np.trafić na Sporta naprawdę bardzo bogato wyposażonego bo własciciel miał ochotę i go konkretnie doposażył ale też możemy trafić na Azura "golasa"bo będzie tylko fabrycznie wyposażony.My mieliśmy zamiar kupić Sudwinda ale bardziej przypadł nam do gustu kolor mebli i tapicerki model Sport.

 

Jakość Knausa

 

Nasz Sport jest z 2008 roku i po odebraniu go sam sprawdziłem i ewentualnie jak była taka potrzeba to dokreciłem wszystkie wkręty, sruby w środku jak i pod spodem przyczepy.I tak po trzech latach użytkowania nie stwierdziłem żadnych luzów mebelki są tam gdzie powinny a szczeliny między dzwiczkami są nadal takie same zatem wszystko jest OK.

Przez te trzy lata miałem dwie usterki

1-pęknięty trójnik doprowadzajacy wodę do spłuczki wc ,koszt 7 zeta ale roboty było na pół dnia.

2-to opuszczany stolik ,po pierszym spaniu po prostu zaczął się ruszać .Podstawa tego stolika była przykręcona wkrętami do podłogi wg. mnie za delikatnie i na małą głebokość.Naprawa polegała na wycięciu okrągłego krążka z blachy potem wizyta w galwanizerii i przykręceniu stolika śrubamy z nierdzewki na wylot przez całą podłogę.Efekt ,po dwóch latach zero luzów.Co zauważyłem w nowych modelach stolik nie jest już przykrecany i ma inny stelaż.

 

Podsumowując to po trzech latach jestem z tej przyczepy bardzo zadowolony a zakup uważam za udany.Fakt umiem dbać o sprzęt jak i też "delikatnie się z nim obchodzić.

 

NICKT, tu masz kilka zdjęć http://www.forum.karawaning.pl/viewtopic.php?t=3002

 

jacekwwa, jak gdzieś znajdę fotki przedsionka to zapodam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie modeli Knausa to wygląda tak,cenowo najtańszym jest Sport potem Sudwind a najdroższym jest Azur.Dawniej był jeszcze Eurostar.

Przywołując modele Knaus warto wspomnieć również o bardziej budżetowych markach firmy : Eiffeland oraz Vimara

 

[ Dodano: Sob 28 Sie, 2010 00:11 ]

Dla władających językiem niemieckim polecam forum karawningowe z wątkiem o Knausach: http://wohnwagen-forum.de/forum/index.php?page=Board&boardID=36

 

W skład marki Knaus wchodzą również: Tabbert i Wilk ( http://www.knaustabbert.de/marken/knaus.html )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przywołując modele marki Knaus warto wspomnieć również o bardziej budżetowych markach firmy : Eiffeland oraz Vimara

Mała informacja,w ubiegłym roku skończyła się produkcja przyczep Eiffelad :ok: . Ale nadal można je kupić na rynku używanych przyczep.Nie wiem czy teraz jeszcze gdzieś stoją (wiosną tego roku były ogłoszenia na mobile..) u dilerów nówki nie używane w bardzo przystepnych cenach a są to naprawde fajne i co najważniejsze solidne przyczepy.Miałem okazje w 2007 roku ogladać taką w "realu" i zrobiła na mnie pozytywne wrażenie :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Melduję się na wątku Knausów :-)

Jak wiadomo to nasza pierwsza przyczepa tej marki i wogóle pierwsza. Zadziwia solidnością wykończenia . Jesteśmy z niej bardzo zadowoleni mimo, że nasz Knaus to emeryt .

Co do rowerów, że pozwolę sobie wrócić , my jadąc na Litwę wrzuciliśmy je na dach samochodu. Zdjęcia są w wątku Litewskim.Znaczących różnic w oporach powietrza i spalaniu nie było. Jedyna bieda to , że samochód jest bardzo wysoki i do zakładania rowerów była potrzebna drabina ,którą dzielnie targaliśmy ze sobą przez cała Litwę :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Układ wnętrza fajny, niepokoi mnie ta dziura i tylna szyba, ale pewnie jakoś można to naprawić. Wyposażenie/rocznik/cena wydaje się OK, choć myślę, że w podobnej cenie znajdziesz coś nieuszkodzonego.

Zobacz np. to:

http://klaja.pl/index.php?s=296733&o=katalog_wpisy&id_kat=5&id_wpisu=296885

 

ja u nich kupiłem swojego KNAUSika (jest jeszcze w ofercie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.