Skocz do zawartości

Pytanie o zakup nowego użytkownika


Tom-R

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jako, że to mój pierwszy post, witam wszystkich serdecznie.

 

Na wakacje często wybierałem się z namiotem, ale ostatnio pojawiał się w mojej rodzince pomysł na przyczepę. Nie szukam czegoś dużego, dwie osoby plus dziecko. Poprzeglądałem trochę to forum i jest tu naprawdę dużo przydatnych informacji, tak więc nie będę powtarzał podstawowych pytań.

W zasadzie na tą chwilę, to nurtuje mnie problem nieuczciwych sprzedawców, oferujących na szybko odpicowane graty.

 

Znalazłem na Allegro użytkownika, który ma model, spełniający moje oczekiwania. Pytanie czy ktoś miał doczynienia z tym sprzedawcą i ew. krótka opinia na temat modelu:

 

Ta podoba mi się najbardziej:

 

http://moto.allegro.pl/item1191893247_beyerland_delta_b_zadbany_4os_1998r_daszek.html

 

i ew. ta:

 

http://moto.allegro.pl/item1191893333_lekki_bardzo_zadbany_tec_4os_przedsionek.html

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 67
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Co do braku kibelka to rozważałem za i przeciw. W sumie to wolę dwa oddzielna miejsca do spania. A pola campingowe, które odwiedzamy mają toalety. Choć temat będzie jeszcze do przemyślenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tom-R

wiesz, do tego roku też korzystałem z ogólnych (w niewiadówce nie miałem wc) i jakoś żyłem :-]

W czasie ostatniego wyjazdu (po zmianie przyczepki) doceniłem posiadanie własnej deski :mlot:

Przemyśl to, piszesz że jest was dwoje plus dziecko

lepiej je posadzić u siebie czy wysłać (czasem w nocy) do "ogólnego"

 

pozdrawiam serdecznie - Pan Kleks

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziecko to nie problem, córa ma już prawie trzy i pół roku. Niedawno na polu namiotowym dawała sobie radę bez problemu. A rodzice woleliby więcej intymności wieczorem :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

w tej cenie znajdziesz przyczepkę z dwoma łóżkami i kiblem.

Na temat wyższości posiadania "deski" a nie posiadania - pisane było, Górą jest posiadanie.

Piszesz, że dziecko to nie problem? A jak będzie deszcz przez kilka dni z rzędu? A jak zachoruje na wyjeździe? I wiele innych.

 

Już lepiej poszukaj czegoś z takim układem:

http://moto.allegro.pl/item1191893097_dethleffs_new_line_zadbany_4os_prysznic_przedsio.html

 

Oczywiście - to moje zdanie. Ale mam dzieci i m.in jedno w wieku 3,5 roku. Wiem co piszę. Dwa sezony jeżdżę z przyczepką. Dla nas kibelek jest bardzo istotny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kibelek potrzebny bezwzględnie.

To nie tylko miejsce na siusiu ale przechowalnia ręczników (zawsze sie suszą i nigdy nie są wysuszone, więc trzeba troche rozwiesić) oraz przyborów toaletowych: szampony, szczoteczki, dezodoranty itd. Wyobrażasz sobie, że za każdym razem gdy idziecie pod prysznic, będziecie te rzeczy wygrzebywać z jakichś zakamarków a później je tam chować?

Hobby 420 ma podobną DMC (do '89 roku =1000KG, potem 1050KG), dwie sypialnie, podobnie jak w Beyerland a kibelek też się pomieścił. Dodatkowo jedna sypialnia ma zasuwane drzwi, więc na dzień można tam zgromadzić pościel i nie patrzeć się na bałagan.

Kup z kibelkiem i to takim opróżnianym na zewnątrz.

Co do sprzedawcy: handlowiec sprzedający przyczepy seryjnie, nawet jeżeli ma dobre chęci i jest uczciwy, nie jest w stanie poznać ewentualnych wad każdego oferowanego egzemplarza.

Próbuj w związku z tym rozejrzeć się, wiem, że o to trudniej, za kimś, kto sprzedaje pojazd, którym sam jeździł.

Swoją przyczepę kupiłem trzy lata temu. Oglądałem "na żywo" pięć sztuk:

* 97 rok, Hobby, komis w Rzeszowie. Zachwalana przez sprzedawcę, miała wyraźne ślady przeciekania.

* 98 rok, Hobby, seryjny importer z Wrocławia, niezbyt dobrze utrzymana wewnątrz, przedsionek czuc było stęchlizną. Co do szczelności też miałem obawy.

* 90 rok Adria, Łańcut, prywatny użytkownik, wiedział wszystko o pojeździe, każda usterka była usuwana na bieżąco. Stan zdecydowanie lepszy, niż tych o kilka lat młodszych. cena okazała się jednak wygórowana.

* 89 rok, Hobby, w swoim czasie w najlepszej wersji wyposażeniowej, Opole, prywatny użytkownik, sprowadził dla siebie, ale żonie nie spodobał się karawaning. Zaliczyli Chorwację i chcieli się pozbyć nabytku.

 

Po dokładnych oględzinach kupiłem tą ostatnią za 9tys. i do dzisiaj jestem z niej w 100% zadowolnony. Wszystko działało i działa jak należy. Dorobiłem tylko klimatyzację.

 

:mlot:) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ja uważam, iż brak kibelka absolutnie nie może decydować o wyborze przyczepy. Zanim kupiliśmy przyczepę jeździliśmy na wakacyjny urlop z namiotem i bez swojego kibelka . Na wielu kempingach w PL sanitariaty są w b.dobrym stanie. Nie przeszkadzało nam, że trzeba było w intymne miejsce przespacerować się dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ie przeszkadzało nam, że trzeba było w intymne miejsce przespacerować się dalej.

Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma.

To proste jak rąbadełko Drogi Arkady.

Uważam, że lepiej dostrzec zalety posiadania własnego kibla, niż przekonywać innych, że nie jest on potrzebny. Bo obiektywnie rzecz ujmując w przyczepce (nie w namiocie) - kibel się przydaje. I nikt mnie nie przekona, że jest inaczej.

 

Decydując się na wydanie kilku tysięcy kupujący powinien poznać zalety i wady rozwiązań zarówno bez jak i z WC. Wystarczy, ze staniesz dalej od toalet i będziesz musiał w środku nocy zapitalać do kibla, bo Cię sraczka dopadła. Bo przecież za drzewo nie pójdziesz ...

 

Tom -R Kupuj z kiblem. Na pewno znajdziesz właściwą przyczepkę. Pamiętaj tez drobnym niuansie - przyczepkę z WC łatwiej potem sprzedać. Być może za rok, 2, 5 będziesz ją sprzedawał....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.