Skocz do zawartości

Jura, autocamping w Podlesicach


artanek58

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 60
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

A z Krakowa do Podlesic to jaką trasę z przyczepką tn24camping.gif byście najlepiej polecali ? Przez Olkusz, czy też może Słomniki, Miechów, czy też Wolbrom... ?

 

Acha... jest tam w pobliżu jakiś "spożywczak" - chodzi mi o pieczywo i inne napoje ?

 

Z góry dzięki za info bow.gif

 

 

PS: no i o kiełbasę też mi chodzi :)

Edytowane przez Sisar (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponowałbym trasę Kraków-Olkusz-Ogrodzieniec-Kroczyce-Podlesice.Prawie cały czas jedziesz dobrymi i szerokimi drogami. Na odcinkuOlkusz-Ogrodzieniec (droga 791) masz kilka stromych podjazdów . Za Ogrodzieńcem(za miejscowością Fugasówka) skręcasz w prawo (kierunek Kielce, droga 78), a podojechaniu do miejscowości Kroczyce, skręcasz w lewo w kierunku Żarek (droga792). Za tablicą z nazwą miejscowości Podlesice, po prawej stronie znajduje siękemping.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teurgus - byłem - wróciłem. Tak jak napisałeś , twoja trasa okazała się najlepsza i najszybsza pomimo podjazdów. Z ciekawości pojechałem w jedną stronę inaczej i było do kitu - 2 i pół godziny jechałem, z powrotem pojechałem "twoją": 1 godzina i 10 minut w Krakowie już byłem.

Pozdrawiam

 

PS: A w Podlesicach hałas z sąsiedniego ośrodka do późnej nocy, tkzw. impreza integracyjna była :( Na naszym polu pełna kultura, nic do zarzucenia i nawet młodzież taka jakby inna, spokojna i ułożona....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałeś , twoja trasa okazała się najlepsza i najszybsza pomimo podjazdów

Najtrudniej przekonać nieprzekonanego. Cieszę się że moja informacja się przydała.

A w Podlesicach hałas z sąsiedniego ośrodka do późnej nocy, tkzw. impreza integracyjna była

Ten ośrodek to hotel "Ostaniec", z którego usług korzystają być może ludzie ludzie posiadający pieniądze, ale nie posiadający kultury. Musisz jednak przyznać że korzystający z kempingu potrafią się odpowiednio zachować. Kilka razy przebywałem na tym kempingu i zawsze byłem zadowolony z pobytu na nim. Dzięki swojemu położeniu z kempingu jest blisko do wielu atrakcji Jury (Góry Zborów, Jaskini Głębokiej, Skał Rzędkowickich , zamków w Mirowie i Bobolicach i wielu innych ciekawych miejsc). Polecam zwiedzanie Jury na rowerze. Można wtedy zobaczyć o wiele więcej niż zza szyby samochodu. Ponieważ mieszkam na Jurze od ponad 30 lat, jeżeli w przyszłości chciałbyś odwiedzić moje tereny, mogę pomóc przy planowaniu jej zwiedzania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

W długi (28.04 - 03.05.12) weekend gościłem na kempingu w Podlesicach. Przyjechaliśmy na ten kemping dzięki kolegom którzy albo byli albo wybierali sie w to miejsce i opisali je wcześnie na tyle ciekawie że zdecydowałem sie spędzić wraz z rodziną tam parę wolnych dni.Przyjechaliśmy z Krakowa drogą 794 przez Skałę,Wolbrom,Pilicę Pradła następnie drogą 78 do Kroczyc i w końcu drogą 792 do Podlesic.To co zastaliśmy czyli kemping wraz z jego infrastrukturą (recepcja, podłącza elektyczne, czyste wc i prysznice, stanowisko do mycia naczyń itp.) mile nas zaskoczyły. Na kempingu widać że właścicielom zależy na dobrym poziomie świadczonych usług.W trakcie naszego pobytu było dużo osób mieszkających w namiotach i o dziwo tak jak już wcześniej opisano na kempingu o godz. 23 było jak makiem zasiał. Młodzież która spędza tam czas to amatorzy spinaczki skałkowej. Praktycznie cały dzień spędzają w skałkach gdzie zdobywają kolejne szczyty czy pokonują ściany a także i jaskinie. W okolicy kempingu jest wiele atrakcji. Oczywiście wspinaczka skałkowa ale też ściezki rowerowe dobrze oznakowane i trasy do turystyki pieszej. W okolicy (ok 4 km ) sa jeziora:zalew Kostkowice i zalew Dzibice gdzie można spędzić mile słoneczny dzień. Widziałem już kąpiąncych sie ludzi.Wybraliśmy się też do ośrodka "Morsko" gdzie oprócz obiektów sportowo-rekreacyjnych(boiska: do siatkówki p.nożnej i tenisa, basenu, stoku narciarskiego oczywiście nieczynnego) są pięknie na skale położone małe ruiny zamku. Znajdziemy tam również małe zoo i stadnine koni. Do tego wszystkiego hotel ale też i kawiarenka z bardzo dobrą mrożoną kawą. Na kempingu byliśmy pięć dni, cena za pobyt nie co ponad 200 pln w tym 2 os. dorosłe, dwoje małych dzieci (6,5 i 3 latka)oraz podłącze do prądu. Myślę że to dobra cena a pobyt oczywiście przy pięknej pogodzie bardzo miły. Jedynie co można udoskonalić na tym polu to może podział na strefy pola namiotowego i karawaningu ale to oczywiście w tym wypadku nie jest problem.

Latin :banan:

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Z racji, że to mój pierwszy post na tym forum (wcześniej tylko regularnie Was podczytywałam) pragnę miło się ukłonić :)

Za kilka dni wybieramy się z przyczepką na kemping w Podlesicach, planujemy tygodniowy wypad 2+1 (3 latka). Po powrocie zdam relację, może jeszcze ktoś tu zajrzy i mu się przyda chociaż wątek widzę dłuuuugo już nie odwiedzany.

Mam nadzieję, że wypad się uda i będzie co najmniej tak przyjemny jak wynika z Waszych relacji:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ciszy nocnej tam szczególnie w weekend nie ma :( Myśmy w zeszłym roku przenieśli się tam właśnie z Podlesic i dramat.... Pijana młodzież samochodami nadciągnęłą, cały dzień i całą noc łubudubu + RMF FM na full łącznie z miżdżeniem się na kocu nieopodal mojej przyczepy..... !!! Zwinęliśmy sie po dwóch nieprzespanych nocach. Jedyny plus, że jest tam jezioro i można kajak wypożyczyć.....  

 

Z Podlesic odjechaliśmy bo znowu hałas nadciągał z sąsiedniego ośrodka... :(

Edytowane przez Sisar (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu upieracie się przy kempingach. Mieszkam w okolicach o których piszecie i w zupełności zgadzam się z opiniami dotyczącymi kempingu w Siamoszycach i Podlesicach. Kiedyś polecałem fajnie położony rodzinny kemping w Rzędkowicach , ale obecnie odradzam ze względu na porażające ceny pobytu na nim ( więcej na stronie http://www.karawanier.pl/viewtopic.php?f=11&t=548 ). Baza kempingowa Jury jest uboga i dlatego właściciele kempingów windują  ceny.  Proponuję zatem skorzystać z oferty gospodarstw agroturystycznych i schronisk młodzieżowych. Mogę polecić na razie dwa takie miejsca, gdyż  rozmawiałem z właścicielami. Przed przyjazdem na miejsce proponuję wcześniej skontaktować się z właścicielami telefonicznie lub e-mailem ( oni do tej pory nie mieli takich turystów, ale są chętni do ich przyjęcia).

1. Schronisko Młodzieżowe w  Bobolicach  „Pod Zamkiem” http://www.jura.turist.pl/podzamkiem/index.html

2. Agroturystyka Małgorzata i Andrzej Wikarek wieś Hucisko http://www.agrojura.tur.pl/oferta.htm

Jeżeli warunki pobytu w gospodarstwach agro czy schroniskach młodzieżowych nie będą  odpowiednie, zawsze można skorzystać  z oferty kempingów, bo kto zabroni bogatemu.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.