Skocz do zawartości

Namiot i zywica.


jacek l

Rekomendowane odpowiedzi

Drogie kolezanki i koledzy - moje dziecko mieszkalo w czasie wakacji w namiocie, ktory stal pod sosnami.

Bylo cieplo i na tropik nakapalo duzo zywicy/soku? z tych skadinad fajowych, cieniodajnych drzew.

Jak to usunac- wywabic?

 

Moze ktos z Was cos takiego robil a potem tropik byl jeszcze zdatny do uzytku?

 

Licze na sprawdzone pomysly...

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z auta chorwacką żywicę usuwałem spirytusem salicylowym,jednak w przypadku namiotu mogłoby to spowodować uszkodzenie impregnatu,dlatego też to, co nakapało na namiot zostawiłem.Żywica szybko wyschła co zapobiegło sklejaniu się tropiku i pozostała do dziś nie powodując żadnych konsekwencji poza wizualnymi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym próbował ciepłą wodą. Wujek leśnik swego czasu mówił że większośc plam z żywicy mu schodzi tak bez większego problemu. Rzecz co prawda tyczyła się ubrań, ale sama woda większej szkody nie powinna zrobić. Ja bym chyba spróbował rozwiesić tropik w łazience, i zobaczyć jak reaguje na ciepła wodę z prysznica, powoli ale powinno się rozpuścić i spłynąć. Potem zaimpregnować czymś takim http://www.e-horyzont.pl/impregnat-silikonowy-fabsil-waterproofer-400ml_45973t.html .

 

EDIT:

Tu jest cały wątek o czyszczeniu żywicy ze sprzętu turystycznego http://ngt.pl/forum/?p=readTopic&nr=3419 . Nie czytałem, ale generalnie na tym forum w miarę sensownie piszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki jest wielki ten namiot .

Jeśli jest bawełniany to zwykła gazeta i żelazko - w takim samym przypadku robi się ze świeczką.

Jeśli to namiot nylonowy to żelazko nie wchodzi w grę,ja bym włożył do zamrażarki a potem wykruszył tak samo jak z gumą do żucia.

 

pozdro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo Wam dziekuje za porady. :mlot::-]

 

Na razie bedzie rozbity w pokoju i Jola z Karolem/Januszem jakas metode obiora, jest ortalionowy jakby taki namiot ten.

To napisze jak sie udalo...

 

Jacek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jacek l,

 

tutaj masz kilka sposobów na usunięcie żywicy z ubrań, ale może uda Ci się zaadoptować jakąś metodę do namiotu :-]

 

http://spec.pl/dom-i-ogrod/prowadzenie-domu/plamy-z-zywicy-sposoby-na-ich-usuniecie

 

napisz potem czy któraś z tych metod zdała egzamin :mlot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jacek l,

 

tutaj masz kilka sposobów na usunięcie żywicy z ubrań, ale może uda Ci się zaadoptować jakąś metodę do namiotu :-]

 

http://spec.pl/dom-i-ogrod/prowadzenie-domu/plamy-z-zywicy-sposoby-na-ich-usuniecie

 

napisz potem czy któraś z tych metod zdała egzamin :mlot:

problem tych sposobów, w przypadku impregnatu jest tu

... 4. Przecieramy szmatką zmoczoną w alkoholu.

5. W przypadku delikatnych tkanin jak jedwab, bawełna używamy szmatki nasączonej w occie.

 

....wierzch przecieramy szmatką, zamoczoną wcześniej w acetonie, benzynie lub miksturze z terpentyny oraz denaturatu (proporcja 1:2)

 

....y odrobinę masła, po 1,5 godziny przemywamy wacikiem kosmetycznym nasączonym w roztworze amoniaku i soli

 

jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacku ! Zwykły płyn do garów ,,ludwik ,, . Miekką gabkę nasączyć płynem i polać wrzątkiem / uważać na paluchy / i lekko natrzeć . Po kilku minutach powtórzyć bez płynu ciepłą wodą . Sprawdzone na przedsionku ! :mlot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Ja co prawda nie miałem potrzeby usuwać żywicy z przedsionka, ale z samochodu , szyb i lakieru, pod ręką miałem środek do tapicerki, spryskałem , odczekałem i przetarłem , żywica zeszła, może i na przystawce da radę?? kiedyś nim czyściłem kawałek ścianki bo była pochlapana czymś i zeszło.

Jeśli masz obawę o impregnacje , można dodatkowo zabezpieczyć nawet preparatem do konserwacji namiotów.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.