Skocz do zawartości

Zabezpieczenie przyczepy na zimę


Tomii

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś zajrzałem do przyczepki. Wszystko ekstra i super poza tym, że przy oknach nadmuchało mi trochę śnieżku :? . Dlaczego nadmuchało - bo okien nie domknąłem szczelnie tylko zostawiłem na tej mikro nieszczelności :? (szyba nie dociska uszczelki). Od dziś okienka są zamknięte szczelnie a przyczepka wietrzy się przez dziurę w podłodze zrobioną do "turbo" lodówki :?.

I jeszcze takie jedno zdjątko :?:?:?

album_pic.php?pic_id=154.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a przy roztopach woda wejdzie tam gdzie może wejść, przyjdzie dobry mróz i będzie rozpychał

Nie bądź takim pesymistą - na następną zimę może będzie wiata :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 lat później...

Witam, odświeżam temacik-ja swoją tak przygotowalem na dłuższą drzemkę(niebieskim kawalkiem plandeki zabezpieczylem niedawnoa zamontowany napęd enduro 2) no i zakladam jak ja to nazywam kola zimowe co by letnie oponki odpoczywaly na strychu.

post-20557-0-89827400-1476990550_thumb.jpg

post-20557-0-75688000-1476990613_thumb.jpg

post-20557-0-60961600-1476990617_thumb.jpg

post-20557-0-13221600-1476990621_thumb.jpg

post-20557-0-69123300-1476990624_thumb.jpg

post-20557-0-05377500-1476990628_thumb.jpg

post-20557-0-60623900-1476990631_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako, że bywam upierdliwy to zapytam czy zabezpieczyłeś jakoś lakier na dachu, czy też na ścianach nad oknami przed tarciem tej plandeki ? bo ona teraz pół roku będzie powiewać na deszczu i matowić wszystko co dotknie.

 

dwa - nogi podporowe proponowałbym zluzować, chyba, że robisz tam dyskoteki. Niepotrzebne przenoszą obciążenia na podłogę. Wystarczy jedna tylna i to nie wysunięta do końca, tylko centymetr nad ziemią, jakby miał ktoś wejść i miała się na tył gibnąć.  Skoro masz zestaw kół na zimę, to daj im popracować, niech przenoszą 100% obciążenia + kółko manewrowe. Hamulec zwolniony ?

 

edit - a jakby to była moja przyczepa :) to podepchnąłbym ją 70cm do przodu aby podłoga na tyle nie zwisała 15cm nad mokrym trawnikiem, bo dyszel na trawniku może stać.

Edytowane przez maarec (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako, że bywam upierdliwy to zapytam czy zabezpieczyłeś jakoś lakier na dachu, czy też na ścianach nad oknami przed tarciem tej plandeki ? bo ona teraz pół roku będzie powiewać na deszczu i matowić wszystko co dotknie.

 

dwa - nogi podporowe proponowałbym zluzować, chyba, że robisz tam dyskoteki. Niepotrzebne przenoszą obciążenia na podłogę. Wystarczy jedna tylna i to nie wysunięta do końca, tylko centymetr nad ziemią, jakby miał ktoś wejść i miała się na tył gibnąć.  Skoro masz zestaw kół na zimę, to daj im popracować, niech przenoszą 100% obciążenia + kółko manewrowe. Hamulec zwolniony ?

 

edit - a jakby to była moja przyczepa :) to podepchnąłbym ją 70cm do przodu aby podłoga na tyle nie zwisała 15cm nad mokrym trawnikiem, bo dyszel na trawniku może stać.

Witam,nie jestes za bardzo upierdliwy i uwagi wszystkich forumowiczów biorę pod uwagę.4 podpory wysunięte ale tylko delikatnie podpierają chociaż biorę pod uwagę Twoją sugestię i może je zluzuję,hamulec ręczny zwolniony a lakir pod plandeką? nie wiem bo pokrowce też sie przesuwają a moja budka nie jest pierwszej młodości i chyba jej to nie zaszkodzi -4 sezon tak zimuje.Dzięki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.