Skocz do zawartości

Burstner Averso 480TK czy 500TK


bacagg

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zamiar zamówić przyczepę Burster Averso i zastanawiam się pomiędzy 480TK a 500TK. Generalna różnica to 480 jest o ok 20cm krótsza, posiada możliwość garażu do przewozu roweru i ma dłuższe łóżko piętrowe a krótsze środkowe i ma lodówkę o pojemności 77 litrów pod zlewozmywakiem a 500 ma pojemność 104 z możliwością rozbudowy ponieważ jest umieszczona w oddzielnej szafie. Nowa przyczepa tak że chciałbym dłużej pojeździć. Rożnica w cenie to ok 300zł drożej za 500. Co myślicie? http://www.buerstner.pl/przyczepy/averso/plany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Jeżeli bierzesz Averso to oczywistym jest, że bierz 500 TK. Wersję 480 TK warto brać ale z wyposażeniem jubileuszowym (Averso fifty) ze względu na atrakcyjne dodatkowe wyposażenie.

Wracając do tematu te 20 centymetrów różnicy pomiędzy tymi modelami jest w praktyce bardzo odczuwalne. Widziałem 500 na żywo a 480 mam więc z mojej strony rada bierz 500.

Nie wiem czy sprzedawca poinformował Cię, że np w 500 TK masz lodówkę dwukomorową (nie wiem co on rzeźbi o rozbudowie) - oddzielnie lodówka oddzielnie zamrażalnik. Widać to doskonale na planach przyczepy: http://www.buerstner.com/de/caravans/modelle/averso/grundrisse_preise/details.html?products%5BmodelId%5D=336&cHash=61c8c75dd2 gdzie obok kuchenki gazowej jest ikonka "śnieżynki". Każdy Ci powie, że nigdy za mało dodatkowych szafek i schowków a w przypadku 500 TK masz dodatkową szafkę w okolicach łóżka piętrowego.

Reasumując ze swojej strony doradzam tak jak na wstępie bierz 500 tK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja 480 sprawuje się bardzo dobrze i wydaje mi się, ze jak na pierwszą przyczepkę to rozmiar jest w sam raz. Prowadzi się bardzo dobrze czego mogłem doświadczyć na długiej trasie do Włoch w tym roku. W zasadzie wyposażenie jest kompletne ale jeżeli chcesz odwiedzać południe Europy to z pewnościa przyda się klimatyzacja.

Model 440 jest bardzo dobrze przemyslany. Funkcjonalnością wnętrza nie ustępuje "wiekszym" modelom a jednak jest krótszy i w praktyce pewno bardziej pewny i stabilny podczas jazdy niż modele 480/500. Tak naprawdę w środku przyczepy przebywa się mało czasu (bez klimy na południu nawet bardzo mało czasu ;( ), choć czasem podczas brzydkiej pogody ta przestronność się przydaje.

Jeżeli jednak zdecydowałbyś się na większy model to tak jak napisałem w poprzednim poście bierz 500 TK, koniecznie z ciepłą wodą i dwukomorową lodówką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście również polecam 500, ale ...

jest jedno ale, zależy w ile osób chcesz wykorzystywać przyczepę - jeśli 4 (środek do siedzenia) to zwrócił bym uwagę na długość łóżka piętrowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam równiez przyczepy na miejsce dotychczas uzywanego Hobby 420.

Zależy mi na 5 miejscach do spania, ale, że raczej dużo przemieszczamy się z miejsca na miejsce (raczej zwiedzamy niż kampujemy), chcę, żeby przyczepa była nie za duża.

Oglądnąłem Averso Plus 440 TK (na razie tylko na zdjęciach) i wydaje mi się idealna, jak dla mnie.

To ukryte pod sufitem i opuszczane łóżko - świetny pomysł. Dwa miejsca do spania więcej niż mam obecnie, a długość wzrasta tylko 20 cm.

Istotna jednak wada - konstrukcja jest nowa i raczej nie znajdę takiej wśród używanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba przyznać że jest to naprawde rzadkość i raczej na fuksa udaje się takie coś znaleść jak 2+2+1

Zobaczysz - jak zrobię u siebie amatorskie łóżko piętrowe, to będziesz chciał się zamienić :bzik:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.