Skocz do zawartości

Hyundai i30cw 1,6 crdi 115km jako holownik!


Wiciu81

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Jestem bardzo zielony w sprawach karawaningu. Chciałbym dowiedzieć sie czy mój samochód da rade z przyczepą, czy nie jest za słaby i czy ktoś może używa takiego holownika? Chciałbym rozpocząć przygodę z przyczepą i chcę się dobrze przygotować. Jeżeli ktoś może pomóc to proszę piszcie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z pewnością da radę tylko budkę do niego dopowiedniej wielkości dobierz :D

sprawdź w dowodzie rejestracyjnym jaka jest DMC (dopuszczalna masa całkowita) przyczepki

oraz drugi parametr jaka jest masa własna auta.

 

I w skrócie DMC przyczepki musi być niższe lub równe jednej i drugiej wartości.

 

A ponieważ to diesel wiec bez problemu poradzi sobie z budką :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dowodzie mam max DMC przyczepy z hamulcem 1400, a masa własna samochodu 1254. Myślałem o przyczepie ok 800kg masy własnej+ladunek, oczywiście przyczepa z hamulcem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już 3 sezon jeżdżę i30 z przyczepą 900 kg i daje radę super.

 

Zawsze zabieram 3 rowery, pełną lodówkę, gaz, z 40l wody itd. i czasami zapominam, że ciągnę za sobą te 900 kg. Jadąc ok. 90 km/h spalanie wzrasta nieznacznie. OK 120 km/h pali więcej ale staram się nie przesadzać - tylko wyprzedzanie.

 

Tu trochę fotek http://picasaweb.google.com/bogdziun

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok samochód pociągnie. W takim razie jaką przyczepkę byście doradzili? Chodzi mi konkretny model na 4 osoby 2+2. Nie chcę strasznie dużej taką średnią ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiciu81, Jest kilka rozwiązań 2 + 2 zależy który będzie Ci pasował.

Nawet gdy podpowie Ci ktoś jaki model jest dobry to może dla niego będzie oki a dla ciebie nie bardzo. Dlatego trzeba zrobić sobie listę taką która spełnia Twoje wymagania. A później już tylko szukać, zaglądać, wąchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiciu81, zerknij na przyczepki z linków:

 

Gfizykowa

Kitowa

Nasza

 

 

są niezbyt duże, a do tego wagowo odpowiednie do Twojego holownika.

Ja zaczepiam przyczepę do auta z silnikiem D4D o mocy 90 KM i 200 Nm. Wyścigówka to nie jest, ale nie jest to też jakiś wielki problem (jak wracałem znad morza to gość jadący przede mną kamperem nie mógł wyjść z podziwu, że nie może mi uciec na kaszubskich górkach - pogadaliśmy przez CB). Także z Twoimi 115 kucykami i momentem 260 dasz radę.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jacekwwa, tak mocno promowaliście Knausa 450 że pewnie znaleźć coś w dobrym stanie i rozsądnej cenie (dodatkowo nie białą a drewnopodobną okleiną) to graniczy teraz z cudem ;(. Przy okazji zastanawiający jest fakt że obecnie mimo że przecież wszystkie technologie poszły do przodu ciężko jest dostać przyczepę o zabudowie długości 450 i DMC 1100 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji zastanawiający jest fakt że obecnie mimo że przecież wszystkie technologie poszły do przodu ciężko jest dostać przyczepę o zabudowie długości 450 i DMC 1100 kg.

 

Faktycznie. Ostatnio z Szanowną Małżonką przeglądaliśmy oferty producentów przyczep i wszystkie nowe o długości powyżej 4,4 m (wnętrze) ważą (MW) grubo ponad 1000 kg a DMC oscyluje w granicach 1300-1400 kg

 

[ Dodano: Pon 02 Sie, 2010 21:55 ]

jacekwwa, tak mocno promowaliście Knausa 450 że pewnie znaleźć coś w dobrym stanie i rozsądnej cenie (dodatkowo nie białą a drewnopodobną okleiną) to graniczy teraz z cudem

;( chyba, że my się zdecydujemy na sprzedaż ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.