Skocz do zawartości

Bagażnik rowerowy na dyszlu i za przyczepą.


pabloo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Taki bagażnik z tyłu jest OK. 45 kg to jest liczone na ok 3 rowery (normalne, nie nasze krajowe na stalowej ramie :-) )

Na czas jazdy zapinam je zapieciem rowerowym, i mocno mysle o alarmie w przyczepie, ktory bedzie tez obslugiwal ten bagażnik, ale obecne pomsyly jakie mam nie zadowalja mnie - problem czujnika kradziezy samego roweru -

GRATULACJE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne wszystkim :ok:

I jeśli już zjechaliśmy na bagażniki - czy czasami we Włoszech nie trzeba mieć na takowym bagażniku z rowerami specjalnej tablicy w biało-czerwone pasy i odblaski????

Bo tak mnię się wydaję....

Pozdrawiam

Pabloo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj chyba nie tylko we Wloszech. W Polsce takie tablice widuje sie czesto na wystajacych dodatkowych elementach pojazdu.

 

takie cos znalazlem

 

PRD Rozdzial 5 Porzadek i bezpieczenstwo ruchu na drogach

Art. 61.

9. Ustala sie nastepujace oznakowanie ladunku:

 

1. ladunek wystajacy z przodu pojazdu oznacza sie choragiewka barwy pomaranczowej lub dwoma bialymi i dwoma czerwonymi pasami, tak aby byly widoczne z bokow i z przodu pojazdu, a w okresie niedostatecznej widocznosci ponadto swiatlem bialym umieszczonym na najbardziej wystajacej do przodu czesci ladunku;

2. ladunek wystajacy z boku pojazdu oznacza sie choragiewka barwy pomaranczowej o wymiarach co najmniej 50 x 50 cm, umieszczona przy najbardziej wystajacej krawedzi ladunku, a ponadto w okresie niedostatecznej widocznosci bialym swiatlem odblaskowym skierowanym do przodu oraz czerwonym swiatlem i czerwonym swiatlem odblaskowym skierowanym do tylu; swiatla te nie powinny znajdowac sie w odleglosci wiekszej niz 40 cm od najbardziej wystajacej krawedzi ladunku; jezeli dlugosc wystajacego z boku ladunku, mierzona wzdluz pojazdu, przekracza 3 m, to choragiewke i swiatla umieszcza sie odpowiednio przy przedniej i tylnej czesci ladunku;

3. ladunek wystajacy z tylu pojazdu oznacza sie pasami bialymi i czerwonymi umieszczonymi bezposrednio na ladunku lub na tarczy na jego tylnej plaszczyznie albo na zawieszonej na koncu ladunku bryle geometrycznej (np. stozku, ostroslupie); widoczna od tylu laczna powierzchnia pasow powinna wynosic co najmniej 1 000 cm2, przy czym nie moze byc mniej niz po dwa pasy kazdej barwy; ponadto w okresie niedostatecznej widocznosci na najbardziej wystajacej do tylu krawedzi ladunku umieszcza sie czerwone swiatlo i czerwone swiatlo odblaskowe; przy przewozie drewna dlugiego zamiast oznakowania pasami bialymi i czerwonymi dopuszcza sie oznakowanie konca ladunku choragiewka lub tarcza barwy pomaranczowej;

4. ladunek wystajacy z tylu samochodu osobowego lub przyczepy ciagnietej przez samochod osobowy moze byc oznaczony choragiewka barwy czerwonej o wymiarach co najmniej 50 x 50 cm, umieszczona przy najbardziej wystajacej krawedzi ladunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We włoszech jest przepis, ktory mowi, ze trzeba. Nie potrafie go dokładnie przytoczyc, ale sens był taki, ze wszystko co wozimy na "plecach" przyczepy i campera ma miec taka tablice. W polce chyba ten przepis tez jest, ale dotyczy ładunku ileś tam wystającego poza gabaryty pojazdu. Ponieważ taką oryginalną z fiammy tablice dostałem jako bonus podczas instalacji bagażnika woże ją zawsze - zdecydowanie poprawia moje bezpieczeństwo! Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kontynując temat bagażnika mam pytanie ! mam zabudowany bagażnik na przyczepie Knaus Sudwind, zaznaczam oryginalny z Flammy bagażnik przeznaczony do knausa jednak po zamontowaniu dwóch rowerów zauważyłem że w trakcie jazdy po naszych polskich dziurach cała tylna ścianka wprowadzana jest w duże drgania a wręcz cała chodzi,, bagażnik montowany jest na 4 uchwytach a każdy z nich na dwóch śrubach fi 6, zresztą postaram się pokazać to na zdjęciu ! czy macie takie same problemy z bagażnkiem montowanym na tylnej ścianie przyczepy ?? pozdrawiam: cosin :?

 

[ Dodano: Sro 31 Sty, 2007 19:53 ]

jeszcze jedno :? ja również używam tablicy ostrzegawczej nie patrząc na przepisy :? to w końcu chodzi również o moje i mojej rodziny bezpieczeństwo !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciężko mi powiedzieć, nie rozbierałem go jeszcze a jeżeli są listwy to w ściance których nie widać, wydaje mi się jednak że bagażnik jest przykręcony do listwy poziomej a wnioskuję po śrubkach wkręconych obok w jednej poziomej linii, nie jest z całą pewnością przykręcony do listwy nośnej zewnętrznej która jest nad oknem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.