Skocz do zawartości

jez.Powidzkie ... Powidz, Przybrodzin


kit

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie :ok: Chodzi Nam po głowie wyjazd na weekend nad jez.Powidzkie i znaleźliśmy pole namiotowe "Łazienki" w Powidzu i tu pytanie czy był tam może ktoś z forumowiczów lub zna to miejsce i okolice i zachciałby się podzielić swoją opinią? podobno jest też w Przybrodzinie jakieś wojskowe pole i może o nim ktoś wie coś więcej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My jeździliśmy regularnie do Powidza, ale jakiś czas temu. Mieszkaliśmy na tym wojskowym.

Wspominamy go raczej dobrze, mówię o miejscu. Niestety sanitariaty były w opłakanym stanie-brudne i brzydko pachniało. Woda ciepła bardzo rzadko była w kranie.Natryski dodatkowo płatne. My tam jeździliśmy ze względu na to, że nasi znajomi wynajmowali tam domek i razem było nam raźniej.Jakieś 100-200m dalej był drugi camping, troszkę lepszy. Może teraz coś się zmieniło-nie wiem. Patrząc na tamte warunki, dzisiaj pojechałbym raczej do samego Powidza do "Łazienek"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkaliśmy na tym wojskowym.

 

na tym w Przybrodzinie tak?

 

Patrząc na tamte warunki, dzisiaj pojechałbym raczej do samego Powidza do "Łazienek"

 

a te "Łazienki" znasz może? bo one Nas głównie interesują :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobno jest też w Przybrodzinie jakieś wojskowe pole i może o nim ktoś wie coś więcej?

Tomek, nie wiem czy to pole jest wojskowe czy cywilne, ale wiem, że ktoś mi kiedyś opowiadał, że tam był. Niestety nie pamiętam kto to był i co mówł :ok:http://www.bryzacamp.ovh.org/

 

Szkoda, że tym razem nie możemy z Wami spędzić weekendu. Byłby to już piąty z kolei. Mimo wszystko życzymy Wam miłego wypoczynku i do zobaczyska w ustalonym miejscu i terminie. Mam nadzieję, że Wy i inni, ż którymi się umawialiśmy, nas nie zawiedziecie :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkaliśmy na tym wojskowym.

 

 

na tym w Przybrodzinie tak?

Tak.

a te "Łazienki" znasz może?

Bywaliśmy tam "gościnnie" i wyglądało sympatycznie. Niestety nie znam stanu sanitariatów.

Pole położone jest nad brzegiem jeziora pod lasem. Jest pomost, wypożyczalnia sprzętu pływającego Na miejscu była smażalnia ryb. Od centrum Powidza może 500 metrów.

Myślę, że warto tam pojechać. Samo jezioro powidzkie jest bardzo czyste. Łowiliśmy tam taaaakie ryby. Zaznaczam, że było to kilka lat temu i mogło się coś zmienić. Jeśli byście chcieli obejrzeć pole w Przybrodzinie, to jest to może 2km od Powidza, więc można sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuje wszystkim za informacje :ok::ok: jak by ktoś chciał coś jeszcze dorzucić to śmiało proszę :ok:

 

jeśli pogoda pozwoli to w weekend odwiedzimy te okolice i podzielimy się wrażeniami :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łazienki w Powidzu. Pole o standardzie z czasów późnego Gierka. Możliwość przyłączenia prądu. Miejsce zacienione przez piękne stare drzewa. Na terenie mała restauracja z bilardem i kiosk z zapiekankami, kurczakami i piwem. Wypożyczalnia sprzętu wodnego, ładna plaża, czysta woda. Obok plaży stały obóz windsurferów. Niekiedy bywa głośno. Popołudniami i w dni wolne spacerują miejscowi oglądając toto co przyjechało. Czasem na placu w sobotę jakaś miejscowa impreza np. dożynki. Mozliwość wynajęcia pokoi, część wyremontowanych w przyzwoitym standardzie, o reszcie lepiej nie wspominać.

Stan wiedzy na wrzesień 2009.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zróbcie sobie wycieczkę objazdową wokół jeziora Powidzkiego od Powidza przez Przybrodzin i tak w kólko a potem udajcie sie do Skorzęcina tez jest pole campingowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kilka razy rozbijałem się w Przybrodzinie na campingu Bryza praktycznie nad samym jeziorem. Jeżeli chodzi o mnie to nie było tak źle. Sanitariaty to niestety porażka. Woda ciepła była dostępna a prysznic za darmo.

Na weekendy zjeżdża bardzo dużo ludzi więc jak pojedziesz na weekend to zobacz camping Przy Wiatraku w Ostrowie nieco dalej za Przybrodzinem. Jeżeli będziesz jechał od Powidza w kierunku Przybrodzina i dalej to masz kilka pól namiotowych.

Pierwsze to Łazienki w Powidzu, przed Przybrodzinem wojskowe, w Przybrodzinie Bryza, za Przybrodzinem w prawo na ośrodek chyba Kormoran i nieco dalej Przy Wiatraku na Ostrowie. Kormoran też wyglądał zachęcająco.

Są jeszcze campingi po drugiej stronie jeziora w Giewartowie i Kosewo.

Polecam ryby wędzone do kupienia w Powidzu, oraz przejazd kolejką wąskotorową.

Miłego wypoczynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

no i wreszcie dotarliśmy do Powidza i Przybrodzina i spędziliśmy bardzo fajny łikend :-] Nasz wybór padł na Przybrodzin bo jakoś najbardziej Nam się to miejsce spodobało :-] O kempingach już koledzy Tadek i Amber napisali i wszystko się zgadza :ok: a ja przedstwie poglądowe fotki i dodam że na kempingu w Przybrodzinie powstają właśnie nowe sanitariaty więc w przyszłym roku będzie już ok w tym temacie :ok:

 

 

 

Przybrodzin;

 

post-1137-0-94027200-1317412502_thumb.jpg

post-1137-0-53896400-1317412550_thumb.jpg

post-1137-0-27349300-1317412585_thumb.jpg

 

Powidz "Łazienki"

 

post-1137-0-86200400-1317412675_thumb.jpg

post-1137-0-93592200-1317412735_thumb.jpg

post-1137-0-52569100-1317412813_thumb.jpg

post-1137-0-05828000-1317412850_thumb.jpg

 

Powidz "Dzika Plaża"

 

post-1137-0-06294800-1317412924_thumb.jpg

post-1137-0-26441900-1317412967_thumb.jpg

post-1137-0-44226600-1317413027_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Odświeżam temat: może komuś się przydadzą te informacje.

Campingu bryza już nie ma teraz nazywa się „Na Skarpie” http://www.naskarpie-przybrodzin.pl/ . Ceny przystępne. Toalety dla osób z pola bezpłatne, każdorazowy prysznic 4zł. Sanitariaty były niedawno remontowane, zadbane i czyste. Jak dla mnie minusem jest to, że na weekendy zakręcają ciepłą wodę w kranach w których można zmywać naczynia:/

Na kempingu są wydzielone miejsca  (prawie każde ze stołem i ławeczką) nie za duże, ale w zupełności wystarczające.  Niestety na weekend zjeżdża się sporo osób, które parkują auta jak popadnie w tym też „na twoim kawałku pola”. Teren nie jest ogrodzony, nie ma monitoringu, jeśli chodzi o ochronę to nie wiem bo nie zauważyłam. Z przyłączami do prądu i kranami z wodą nie ma problemu bo są dość gęsto rozmieszczone. Jako, że nie mamy dzieci nie zwróciłam uwagi czy są dla mnich jakieś atrakcje.

Jak dla mnie ogólne wrażenie korzystne.

 

PS jeśli nie jesteście fanami „aromaterapii”i to proponuje nie rozbijać się blisko miejsca do opróżniania wc chemicznego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.