Skocz do zawartości

Znikające światła


petrol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

odświeżę temat. Mój problem, to pojawiające się i znikające światło na przednich obrysówkach i oświetlenie tablicy rejestracyjnej (chyba razem są w obiegu). Często tak się dzieje, gdy podłącze budkę do auta, to wtedy nie świecą światełka ww. wymienione. Po przejechaniu kilometra, lub dużych dziur zapalają się lub palą się i gasną. Niestety jak pada deszcz już się nie zapalają.

na postoju próbowałem osobnym przewodem podlaczyc masę od dyszla, wtedy się świecą lampki. I teraz nie wiem, czy masa jakoś ucieka czy nie. Dodam że pozostałe oświetlenie przyczepy zewnętrzne takiej jak Stop, Kierunki, Hamulec i pozycje tylne świecą bez zarzutu.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 33
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witaj!

Miałem to samo masa ucieka utlenia się blaszka budy.Ja podłączyłem masę z puszki która jest pod budką bodajże biały kabel i podciągłem z puszki prosto do świateł tylnych i wszystkie kabelki zlutowałem do kupy i dałem złączkę z otworem większy blachowkręt i wpiołem się w blachę poszycia aby obrysy nie szalały i przykryłem zderzakiem (daj sylikonu trochu na wkręta)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak pisze Waldek. Musisz dopiąć masę. Ewentualnie rozebrać lampki i oczyścić styki a jak to nie pomoże, to dodatkowy kabelek do masy. Masę możesz "pobrać" z elementu metalowego podwozia lub (w przypadku oświetlenia tablicy rej.) z lampy zespołowej. Będzie git! :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

Miałem to samo masa ucieka utlenia się blaszka budy.Ja podłączyłem masę z puszki która jest pod budką bodajże biały kabel i podciągłem z puszki prosto do świateł tylnych i wszystkie kabelki zlutowałem do kupy i dałem złączkę z otworem większy blachowkręt i wpiołem się w blachę poszycia aby obrysy nie szalały i przykryłem zderzakiem (daj sylikonu trochu na wkręta)

Dokładnie tak jak pisze Waldek. Musisz dopiąć masę. Ewentualnie rozebrać lampki i oczyścić styki a jak to nie pomoże, to dodatkowy kabelek do masy. Masę możesz "pobrać" z elementu metalowego podwozia lub (w przypadku oświetlenia tablicy rej.) z lampy zespołowej. Będzie git! :jump:

Dzięki za info - tak zrobię :jump::jump:

PS: Jak obrys z przodu nie świeci - to też wtedy oświetlenie tablicy nie świeci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.