Skocz do zawartości

Pęknięty brodzik - scalone wątki Affy i Rodzyna


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 35
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam.

Najpierw wytnij nożem do tapet silikon.

nie wygląda na bardzo zabudowany więc pójdzie Ci sprawnie. Jeżeli chciałbyś obsadzać go na piankę montażową to ostrożnie bo ona zwiększa objętość i może podnieść brodzik , pozatym jak w przyszłości zajdzie potrzeba dostania się pod niego to nie będzie tak łatwo. Przed piankowaniem możesz dno osłonić cienką folią (taka od kanapek) oraz obciążyć brodzik na jak największej powieżchni to go nie powykrzywia(mogą być np torebki z piaskiem albo wodą)

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja spokojnie u siebie wyjąłem sam brodzik. Przyklejany jest on do podłogi na uszczelniacz butylowy :ok:. Po wyjęciu wzmocniłem go od spodu proponowaną już żywicą z włóknem szklanym. Montowałem na piane montażową i jestem zadowolony z tej decyzji. Brodzik we wszystkich miejscach przylega do podłogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się :?. Ja to robiłem w ten sposób że miałem długą listewką zaostrzoną na końcu i w ten sposób odrywałem uszczelniacz butylowy od podłogi. Uważaj bo niestety ten plastik jest mało elastyczny i lubi pękać :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie zrezygnowalem z wyciagania brodzika, bo mroz dzisiaj u nas najwiekszy do tej pory. od poniedzialku ma sie ocieplic, to wtedy podzialam.

musze jednak troche lazienke zdekompletowac, bo inaczej nie dostane sie pod brodzik, zeby ten uszczelniacz oderwac od plastiku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjęcie brodzika nie jest takim problemem - gorzej jest go włożyć jeszcze jak się do tego operuje pianą montażową :?.

Nie ma się co śpieszyć z tym brodzikiem - mam wrażenie, że to ten typ tworzywa który w niskich temperaturach ma gorszą wytrzymałość :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj jak będziesz go miał wyciągniętego to zastanów się czy nie wzmocnić w nim spodu podłogi żywicą i włóknem szklanym. Ja swój wyciągałem bo właśnie miał delikatne pęknięcia na dnie i bałem się że może przeciekać :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam dokladnie tak samo jak Ty.

oprocz naprawy pekniecia postaram sie wzmocnic caly spod brodzika, gdyby nie zaporowa cena nowego 500zeta to bym chyba zamawial :?

 

[ Dodano: Wto 06 Lut, 2007 17:10 ]

na dzien dzisiejszy brodzik bez zmian.

przyczepa stoi na placu w serwisie przyczep i przynajmniej mam darmowy parking :?

pewnie jutro brodzik zostanie juz przez pana Lwa wyjety- mam nadzieje, ze w 1 kawalku. kwestie klejenia tez pozostawilem specjaliscie, bo nawet nie mam kiedy sie tym zajac

przy okazji okazalo sie, ze podloga pod brodzikiem niezbyt zdrowa, wiec pewnie czeka ja rekonwalescencja :?

 

niestety nie jestem w stanie zrobic "reportazu" z rewitalizacji swojej przyczepowej lazienki :?

 

[ Dodano: Pią 09 Lut, 2007 07:36 ]

zawiozlem brodzik do faceta klejacego plastiki, koszt 120 zł (nowy 500)

przy okazji powiedzial, ze plastikowego brodzika nie nalezy kleic mata szklana i zywica, gdyz nie bedzie trwale, ze wlokno szklane tylko na wlokno. kazdy niech rozstrzyga po swojemu, ale ja przyjmuje jego zdanie za wlasne :?

gdyby ktos z 3city potrzebowal kogos kto klei plastiki przyczepowe sluze info.

 

[ Dodano: Nie 04 Mar, 2007 20:55 ]

pamiętacie nieszczęsny brodzik?

podłoga naprawiona, brodzik poklejony, wstawiony, przyczepa zdatna do użytku. dla bezpieczeństwa będziemy jeszcze używali maty łazienkowej

dzięki wszystkim za zaangażowanie. wprawdzie zleciłem naprawę fachowcom, ale może ktoś kiedyś skorzysta z powyższych porad :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam.

To mój pierwszy post :hop1:

No więc do rzeczy:

Kiedy w zeszłym tygodniu kupowałem moją wymarzoną przyczepę byłem tak oszołomiony że jej dobrze nie sprawdziłem. Jak już ochłonąłem zacząłem ją porządkować. Wtedy to znalazłem małe pęknięcia brodzika w łazience. Czy trzeba coś z tym zrobić, czy też jest tam jakaś druga warstwa pod brodzikiem? Nie wiem jak sobie z tym poradzić. Może wymienić ten element, a może naprawić? Jeśli tak to jak i czym?

 

Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.