Skocz do zawartości

Adria Forma (???) kilka pytań


pedrossi

Rekomendowane odpowiedzi

Sytuacja wygląda tak, że jestem laikiem w kwestii przyczep. Moja wiedza w tej materii jest dokładnie równa 0. Pracuje nad morzem i mój zwierzchnik postanowił trochę zaoszczędzić na zakwaterowaniu... Umieścił mnie w przyczepie. Wydaje mi się, że jest to ADRIA FORMA. Sprawdzałem na różnych zdjęciach i raczej nie odbiega konstrukcją. Mam parę pytań, bo będę w niej urzędował 2 miesiące.

 

1. Czy są tu jakieś ograniczenia w kwestii użytkowania prądu?? Mam dwa gniazda (po przekątnej, jedno przy łóżku, drugie przy stoliku), jasną sprawą jest, że jak chce ładować telefony (mój i mojej wybranki) to zajmuje wszystkie gniazda. Więc przedłużacz-rozgałęziacz. Spaliłem już dwa (takie za 8 zł)... Moje pytanie to: czy mam inwestować w jakiś lepszy rozgałęziacz, czy dać sobie spokój? Mam do podłączenia laptopa, czajnik elektryczny i mikrofalówkę. Nie chodzi mi o to, żeby wszystko na raz śmigało, ale chociaż 2 z nich. Nie chciał bym, żeby moje sprzęty podzieliły los przedłużacza.

 

2. Dziwny problem z wodą. Właściwie 2. Jedna spraw to, że kran w kuchni załącza się z dużym opóźnieniem, tzn. pompa gdy go odkręcam. Radzę sobie w ten sposób, że załączam pompę przy pomocy kranu w łazience, ale na dłuższą metę może to być mega upierdliwe. Drugi problem to to, że zassał mi się chyba korek od wlewania wody, bo nie mogę go otworzyć (na 100% jest otwarty).

 

3. Czy ten piecyk (???) może funkcjonować jako klimatyzator (albo chociaż nawiew)?? Bo w przyczepie jest piekło.

 

[ Dodano: Pon 12 Lip, 2010 12:25 ]

dodatkowo czy ktoś mógłby mi wyjaśnić znaczenie przycisków nad lodówką i przy wejściu do przyczepy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba było wybrać :ok: byłoby prościej :ok:

 

ad.1 Jeśli od ładwoarki do telefonu spalił się przedłużacz to ja bym w tej przyczepie nie korzystał z instalacji elektrycznej.

ad.2 a czy po włączeniu tego pierwszego kranu na pewno włącza się pompka ?

ad.3 jeśli ma nawiew to możesz go używać jak wentylatora, ale nie jako klimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym prądem to zależy co podłączyłęś pod ten przedłużacz-rozgałęziacz? w kwesti kranu w kuchni to może poprostu nie styka już bo inaczej woda by leciała A jeśli pompke załancza to sprawdź wężyki czy nie jest gdzieś dziurawy załamany itd Piecyk natomiast jeśli ma nawiew to może ruszyć powietrze ale klimatyzatorem to on nigdy nie będzie :ok: jeśli ma nawiew to będzie gdzieś na ścianie pokrętło od prędkości obrotów wiatraczka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ap. Nawiewu: mam przy łóżku taki jakby piecyk (brązowy 0,5x0,5m) na nim jest pokrętło od 0 do 10. Obstawiam, że jest to do ciepła. W "sypialni" mam na ścianie pokrętło od 1 do 5 i z możliwością wyboru kółeczko "puste", kółeczko "pełne" (do góry), litera "A" (w dół).

 

ap. Wody: Gdy "otwieram" kran w kuchni to pompa się NIE załącza. Ewentualnie po jakiś 10 minutach. Robię to w ten sposób, że załączam pompę za pomocą kranu w łazience (w tym wypadku od razu wszystko gra). Gdy pompa jest załączona to woda leci również w kuchni.

 

ap. Prądu: Wydaje mi się, że spalenie przedłużaczy było spowodowane wahaniami napięcia na polu campingowo-namiotowym. W którymś z tematów czytałem, że w zależności od wykorzystania przez sąsiadów, napięcie spada. Poza tym przedłużacze nie były jakiejś super jakości. Spaliłem je chyba czajnikiem elektrycznym i czymś jeszcze. Czy jest możliwość, żeby np. zapalone światło lub włączona pompa miały na to jakiś wpływ?? Kupiłem nowy, lepszy. Sprawdzę co z nim będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ap. Nawiewu: mam przy łóżku taki jakby piecyk (brązowy 0,5x0,5m) na nim jest pokrętło od 0 do 10. Obstawiam, że jest to do ciepła. W "sypialni" mam na ścianie pokrętło od 1 do 5 i z możliwością wyboru kółeczko "puste", kółeczko "pełne" (do góry), litera "A" (w dół).

Czyli prawdopodobnie TrumaVent - nadmuch powietrza - na pewno nie klima

 

ap. Wody: Gdy "otwieram" kran w kuchni to pompa się NIE załącza. Ewentualnie po jakiś 10 minutach. Robię to w ten sposób, że załączam pompę za pomocą kranu w łazience (w tym wypadku od razu wszystko gra). Gdy pompa jest załączona to woda leci również w kuchni.

Wygląda na niesprawny mikrowłącznik w kranie - spróbuj zdjąć pokrętło i przeczyścić blaszkę. Jak użyjesz szukajki to znajdziesz na forum manuala

 

ap. Prądu: Wydaje mi się, że spalenie przedłużaczy było spowodowane wahaniami napięcia na polu campingowo-namiotowym. W którymś z tematów czytałem, że w zależności od wykorzystania przez sąsiadów, napięcie spada. Poza tym przedłużacze nie były jakiejś super jakości. Spaliłem je chyba czajnikiem elektrycznym i czymś jeszcze. Czy jest możliwość, żeby np. zapalone światło lub włączona pompa miały na to jakiś wpływ?? Kupiłem nowy, lepszy. Sprawdzę co z nim będzie.

Ja obstawiam że przedłużacz nie był przewidziany dla obciążenia takiego jak czajnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W "sypialni" mam na ścianie pokrętło od 1 do 5 i z możliwością wyboru kółeczko "puste", kółeczko "pełne" (do góry), litera "A" (w dół).

 

to jest właśnie pokrętło nawiewu :ok: więc ustaw je na pełne kółko i kręć w zależności od potrzeb od 1 do 5 Będziesz wtedy czuł jak wieje otworami pod łózkami i szczelinami przy ścianach Możesz jeszcze poszukać czy masz jakieś suwadło w okolicach pieca Wtedy jest możliwość że Twój piec mimo nadmuchu od pieca posiada też zaciąganie chłodnego powietrza z pod budki i wtedy ochłodzi lepiej nagrzana wnętrze niż tylko nawiewem z pieca

 

ap. Wody: Gdy "otwieram" kran w kuchni to pompa się NIE załącza

 

a więc kran umarł Możesz próbować reanimować ale nie zawsze się udaje i trzeba wymienić

 

Czy jest możliwość, żeby np. zapalone światło lub włączona pompa miały na to jakiś wpływ??

 

raczej nie Jeśli wszystko jest sprawne to nie powoduje takiego poboru by paliły sie przedłużacze Może miałeś lipne przedłużacze lub czajnik coś jest nie hallo :ok: ciężko stwierdzić ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

----> http://www.truma.com.pl/pdf/S3002_S300P_S5002_Instrukcja_Obs%B3ugi.pdf

 

[ Dodano: Wto 13 Lip, 2010 22:47 ]

zasilacz od laptopa

nie używałem jeszcze zasilacza do notebooka, który by się nie grzał, więc tym się specjalnie nie martw

 

Tylko on przy tym wszystkim jest wręcz gorący i laptop reaguje tak, jakby były jakieś przerwy w dostawie prądu.

 

Przedłużacz póki co śmiga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakby były jakieś przerwy w dostawie prądu.

tzn ?

 

Sorry, laptop nie należy do mnie tylko do wybranki i jest to podobno normalne (pulsowanie diody ładowania).

 

Mam jeszcze pytanie o bezpieczniki. W normalnej domowej instalacji po spaleniu takiego przedłużacza bezpieczniki, by chyba wyskoczyły. Tu nawet się nie ruszyły. Może to być wina jakiejś prowizorki, czy jest to normalne??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.