Skocz do zawartości

Co sądzicie na temat przyczep ADRIA?


dzidas

Rekomendowane odpowiedzi

Numery sa nabite na ramie przyczepy a tabliczke dorobia w stacji diagnostycznej wiec jeski wszystko sie zgadza to niema mozliwosci innego sprawdzenia dowod rama i tabliczka zastepcza (tak to sie fachowo nazywa) i oczywisci swistek ze stacji o dorobienu tabliczki zastepczej bo tamta powiedzmy zginela wkoncu jest na dwuch nitach. :?:?:?

Aha, myslalem, ze masz w dowodzie 750 a na tabliczce 1000..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 45
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Numery są nabite na ramie przyczepy a tabliczke dorobia w stacji diagnostycznej więc jeski wszystko sie zgadza to niema mozliwości innego sprawdzenia dowód rama i tabliczka zastępcza (tak to sie fachowo nazywa) i oczywiści swistek ze stacji o dorobienu tabliczki zastepczej bo tamta powiedzmy zgineła wkoncu jest na dwuch nitach. :?:?:?

Kurcze, a ja tylko o wrażenia z eksploatacji "ADRII" zapytałem :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu nie, przecież to jest forum dyskusyjne :?

Zgadza się. Pod warunkiem, że nie propaguje się tu "lewizny".

Sprawa została wyjaśniona...

 

Ale zaraz tam propagowanie lewizny, ludziska się wymienają spostrzezeniami, to wszystko, ani to jeszcze nie przestępstwo, ani wykroczenie, nie dajmy sie zwariować, :? .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no właśnie ja w tym temacie chciałem sie dowiedzieć czy to legalne,bo mam wrażenie że tak .Bo mnie sie wydaje że zaniżenie masy ładunku nie jest przestępstwam ( zawyżenie to jest niebezpieczne ) tylko trzeba tej masy przestrzegać.Rozumiesz mnie Marcinie.A wielu ludzi dzięki temu bedzie mogło ciągac przyczepy.Ja mam DMC w dowodzie rej 900kg i jak adria ma 1000 kg ,a mi się bardzo podoba to chetnie bym ja kupił tylko musze zmienic parametry przyczepy.A każdy chyba z nas zdaje sobie sprawe z tego że lepiej ciągnąć lżejszą przyczepe.To juz kwestia rozsądku :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no po cio nowy.

Napisze krotko, moj kolega okolo trzech lat temu osobiscie przywiozl z Niemiec starego tabberta o DMC deczko przekraczajacym te nieszczesne 750, chodzilo tam doslownie o 30 kg moze...

Nie wiem jak to zalatwil (musialbym zapytac) ale podczas pierwszego badania technicznego pozwolil sobie zakwestionowac wage przyczepy. Diagnosta polecil mu zwazyc domek ale na wadze "z papierami". Co zrobil? a no wyciagnal z przyczepy troche detali skutecznie ja odchudzajac przez co przyczepa zrobila sie oczywiscie lzejsza. Z wpisem powrocil na stacje gdzie poczyniono odpowiednie procedury majace na celu wykonania tabliczki zastepczej i ponownej rejestracji pojazdu. Zrobil to tylko po to aby nie jezdzic corocznie na okresowe przeglady.

 

Kupujac mojego poprzedniego knausa probowalem przy zwyklym przerejestrowaniu zrobic taki myk. Niestety ale nie udalo sie i nawet diagnosta przyznal "Panie, takie rzeczy to sie robi przy pierwszej rejestracji w Polsce, inaczej nie da rady"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Panie, takie rzeczy to się robi przy pierwszej rejestracji w Polsce, inaczej nie da rady"

 

Dokładnie, mam znajomych którzy kupili przyczepy o DMC znacznie przekraczajacym te 750kg, i każda jest zarejestrowana bezterminowo, ale załatwili to na pierwszym przeglądzie (bez sztucznego "odchudzania" budki, po prostu diagnosta był "ludzki chłop". Z kolei inny gość którego poznałem kiedyś na wakacjach przyznał mi się że jego przyczepka (TEC '86) jezdzi na papierach od poprzedniej przyczepki, dużo starszej (inna marka) która postawił sobie na działce. Po prostu trafiła mu się tanio ale bez prawa rejestracji no i sam ją sobie przerejestrował :?. Twierdzi że jezdzi tak juz kilka lat, przeszedł kilka kontroli drogwych, ale nigdy Panowie Policjanci nie byłi zainteresowani niczym więcej jak tylko oświetleniem :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.