Skocz do zawartości

Problem z mocowaniem dyszla na hol


moro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Spróbuje opisać mój problem najlepiej jak potrafię ale nie wiem czy mi się uda.Zaczep który wchodzi na hol w samochodzie jest krzywy.

Mam hamulec najazdowy, który pracuje.

Ale gdy patrzę z przodu na dyszel to ten uchyt co wchodzi na hol ( zaczep? ) to on pracuje na boki ale do maksymalnego wyprostowania do pionu brakuje mi około 2-3cm.

Znaczy to, że gdybym chciał założyć to na hol nie byłoby to nałożone od góry tylko lekko krzywo.

Mogę to regulować między 2-3cm do pionu i w bok pod kątem około 45stopni.

Jak to wyprostować? Już taką przyczepę kupiłem.

Nie potrafię wyjąć tego amortyzatora ze środka. Może ktoś ma jakiś schemat?

Jest możliwe że coś w środku przeskoczyło?

Wszystko chodzi lekko nic nie trzaska. Porównywałem z przyczepą kolegi i jemu też ta część chodzi ale można ją wyprostować "do pionu" a mi brakują 2-3 cm i boję się, że jak krzywo zamocuję to mimo, że zaczep chwyci, to że to wyleci w czasie jazdy i mi się przyczepa odepnie.

Dodatkowo pod uchwytem do dźwigania dyszla z holu mam coś co wygląda jak kłódka ale nie mam do niej kluczyka i nie wiem czy to może być jakaś blokada? Chociaż wygląda mi to bardziej na mocowanie tego uchwytu co wchodzi na hol, żeby można go było demontować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok wkleje zdjęcie po południu jak wrócę z pracy.

Ogólnie rzecz biorąc to cały uchyt wraz z rączką itd, który wchodzi do tej rury, w której jest amortyzator, sprężyna czy cokolwiek bo nie wiem ( hamulec najazdowy ) jest ruchomy nie tylko do środka tej rury i na zewnątrz czyli hamulec, ale pracuje także na boki.

W starym niewiadowie, jak również w towarówce uchyt, który nakłada się na hol jest sztywny i jest idealnie nakładany od góry.

Teraz mam tak, że nie mogę tego uchytu wyprostować do pionu

uchwyt.jpg

Tutaj schemat i na nim widać część numer 3 i 4, które w moim przypadku nie są w lini prostej z całą rurą tylko patrząc nawet od góry jest to "przekręcone w dół" w całości 2-3cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Tak z grubsza rzecz ujmując ten element (nr 3) - zaczep, absolutnie nie powinien "chodzić" ani na boki, ani góra/dół, a tym bardziej być krzywym. W 100 % wyklucza go z użytkowania, no chyba, że jest coś nie dokręcone, lub brakuje śrub. Patrząc z góry na zaczep powinny przez niego przechodzić na wylot 2 śruby, zakończone nakrętkami, w poprzek osi.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem ale tu chodzi o kręcenie się zaczepu gdzie osią jest rura najazdu. Nie do góry do dołu czy na boki (luzy) tylko po osi rury. U nie w najeździe zaczep kręci się po 15 stopni w każdą ze stron ale środek jest dokładnie w linii poziomej (czy jak kto woli pionowej).

Rozebrać najazd to żaden problem ;) - więc zaczął bym od tego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomi Ty DOBRZE mnie zrozumiałeś ;)

No właśnie nie wiem jak go rozebrać ;/

Zdjąłem go z dyszla i nie wiem w którą stronę go wybić?

Mi też się kręci tak jak Tobie na boki i może to też w sumie 30stopni.

Z tyłu tej rury po przeciwległej stronie zaczepu mam bolec, którego nie umię wybić a prowdopodobnie to on trzyma ten cały mechanizm.

A jest możliwe że tam coś w środku rury przeskoczyło i dlatego jest bokiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jest możliwe że tam coś w środku rury przeskoczyło i dlatego jest bokiem?

Powiem Ci że nie wiem :ok: - rozbierałem to rok temu i totalnie nie pamiętam jak to było zbudowane. Jakie tam podwozie masz? Jakiej firmy? Może jakieś zdjęcia zrób to Ci pomożemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazało się że w środku są 2 płaskowniki i były one lekko skrzywione, więc rozgrzałem je i wyprostowałem.

Dzisiaj to zamontuje i zobaczymy jak będzie działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak się składa że każda okręgowa stacja diagnostyczna musi mieć taki sprzęt , mam kuzyna diagnostę i on przez 7 lat pracy używał tego sprzętu 1 (słowie RAZ ) bo to nygusy są !!!!

 

 

sprawdź na pewno coś takiego wisi na ścianie :ok:

post-145238-imported-dd65a316-d586-40cd-8f83-fe71564ee89f_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak się składa że każda okręgowa stacja diagnostyczna musi mieć taki sprzęt , mam kuzyna diagnostę i on przez 7 lat pracy używał tego sprzętu 1 (słowie RAZ ) bo to nygusy są !!!!

 

A to robi wieeelllkkąą różnicę... :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dzwoniłem na kilka stacji w mojej okolicy i jak pytałem co sprawdzają to każdy mi powiedział, że właśnie hamulec najazdowy i światła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.