Skocz do zawartości

różne opony


sneer

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 37
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jak nie widzisz takiej potrzeby to masz tu dla porównania zdjęcia tych lewarków. Przyjrzyj im się uważnie i jak dopatrzysz się o co „idzie” to i potrzebę zobaczysz. Jak nie to udanych wyjazdów życzę i podnoszenia przyczepy na łapach.

post-144920-imported-92b30a91-3421-4187-9ef6-fe0b2c080f27_thumb.jpg

post-144920-imported-5d03983a-04d0-41ec-9327-8429dd98b1fb_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bambosz99, ponawiam pytanie bo mimo wszystko nie widzę żadnego związku:

Jak to w życiu bywa to pewnie ile aut tyle rodzajów lewarków. Ty oczywiście nie musisz się o to martwić bo podnosisz przyczepę na łapach i problem masz z głowy, ale jak ktoś inny w trosce o stan swojej przyczepy postanowi ją podnieść na lewarku no to może się rozczarować jak będzie chciał użyć do tego lewarka będącego na wyposażeniu samochodu.

Pewnie tego nie zrobisz (bo po co?) ale jak byś chciał podnieść przyczepę lewarkiem pierwszym z lewej to mogło by się to zakończyć tragicznie. Lewarek w środku (czerwony) w sprzyjających okolicznościach może by się sprawdził. Ostatni (pierwszy z prawej) ma specjalnie wyprofilowaną główkę (obrotową) dostosowaną do kształtu osi (AL-KO)

i dziękuję za życzenia:

Nie chciałem być wredny. Po prostu nikomu się źle nie życzy, ale często pewne rzeczy dostrzegamy dopiero jak nas bezpośrednio dotkną. Tylko nie odbierz tego jako moje życzenie żebyś gumę złapał. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Pewnie tego nie zrobisz (bo po co?) ale jak byś chciał podnieść przyczepę lewarkiem pierwszym z lewej to mogło by się to zakończyć tragicznie. Lewarek w środku (czerwony) w sprzyjających okolicznościach może by się sprawdził. Ostatni (pierwszy z prawej) ma specjalnie wyprofilowaną główkę (obrotową) dostosowaną do kształtu osi (AL-KO)

 

Przede wszystkim żaden z przedstawionych lewarków nie jest obowiązkowym wyposażeniem przyczepy w momencie zakupu, ale pierwszy z lewej może jak najbardziej służyć podnoszeniu przyczepy. Warunkiem tego jest dokupienie do przyczepy elementu blaszanego w kształcie litery L, który w odwróceniu jest przykręcony do belki ramy np. AL-KO i wtedy wystającą blachę w dół wkładamy w to zagłębienie. Element ten jest przykręcony za osią przyczepy. ;)

 

Pozdrawiam

 

PS Aha, Effendi ma po prostu krótką i lekką przyczepę, więc jeśli nikt nie "lata" w środku to może sobie pozwolić na takie podnoszenie przyczepy jakie opisał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja kupiłem zwykły podnośnik hydrauliczny za około 30 zł. Podobny do tego:

http://allegro.pl/item1085290668_podnosnik_hydrauliczny_podnosniki_2t_cert.html.

 

O wiele wygodniejszy w użyciu, niż każdy z trzech powyższych. W przyczepce mam sporo miejsca. Zmieści się i to urządzenie. A w razie czego - mam zero stresu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

A ja kupiłem zwykły podnośnik hydrauliczny za około 30 zł. Podobny do tego:

http://allegro.pl/item1085290668_podnosnik_hydrauliczny_podnosniki_2t_cert.html.

 

O wiele wygodniejszy w użyciu, niż każdy z trzech powyższych. W przyczepce mam sporo miejsca. Zmieści się i to urządzenie. A w razie czego - mam zero stresu ;)

 

Gfizyk strona, która podałeś "uciekła" do lasu, może jakieś foto.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek! zanim zabrałem do południa głos w tym poście sprawdziłem u znajomego w serwisie Bońkowskich w Baranowie - jak to jest z tym podnoszeniem przyczep na łapach przy wymianie opon i jaki to może mieć wpływ na same łapy jak i podwozie, stwierdził, że żadne jeśli jest to bardzo sporadycznie wykonywane i tylko na przysłowiową wymianą opon - stąd moje stanowisko w tym poście ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Tomek! zanim zabrałem do południa głos w tym poście sprawdziłem u znajomego w serwisie Bońkowskich w Baranowie - jak to jest z tym podnoszeniem przyczep na łapach przy wymianie opon i jaki to może mieć wpływ na same łapy jak i podwozie, stwierdził, że żadne jeśli jest to bardzo sporadycznie wykonywane i tylko na przysłowiową wymianą opon - stąd moje stanowisko w tym poście ;)

 

Jurek, tak zgadza się, ale jak mam podnieść moją prawie 8 metrową przyczepą, to jakoś nie bardzo ufam tym konstrukcją. Coraz bardziej skłaniam się do twierdzenia, że przemysł, w tym także karawaningowy idzie w kierunku jednorazówek. ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gfizyk strona, która podałeś "uciekła" do lasu, może jakieś foto.

A teraz:

http://allegro.pl/item1085290668_podnosnik_hydrauliczny_podnosniki_2t_cert.html

 

[ Dodano: Pon 28 Cze, 2010 22:14 ]

Ja jak mojego starego Gruau-a chciałem trochę wypoziomować na łapie, to mi się łapka rozjechała. Zero szans na wymianę koła. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek! przy Twoich 8 metrach to już faktycznie jest problem i raczej wiem, że na moje rozwiązanie nie będziesz się decydował ;) jak wcześniej pisałeś moja przyczepka jest krótka tak jak i zakładającego ten temat sneer, więc na krótko trwająca operacje wymiany koła można sobie pozwolić bez stresu.

 

gfizyk, jutro jak znajdę chwilkę czasu to zrobię fotki mojego podnośnika ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim żaden z przedstawionych lewarków nie jest obowiązkowym wyposażeniem przyczepy w momencie zakupu

A kto tu pisze o obowiązkowym wyposażeniu? Ja mówię tylko o własnym bezpieczeństwie.

ale pierwszy z lewej może jak najbardziej służyć podnoszeniu przyczepy. Warunkiem tego jest dokupienie do przyczepy elementu blaszanego w kształcie litery L, który w odwróceniu jest przykręcony do belki ramy np. AL-KO i wtedy wystającą blachę w dół wkładamy w to zagłębienie. Element ten jest przykręcony za osią przyczepy.

Ten element na 100% nie pasuje do tego lewarka (sprawdzone w praktyce). Lewarek musi być taki jak na zdjęciu 1 Albo zestaw ze zdjęcia 2. No chyba że mówimy o jeszcze innym lewarku.

Właśnie po to powinniśmy to sprawdzić i ewentualnie uzupełnić przed wyjazdem. Jak tego nie sprawdzimy to wtedy możemy mieć ciekawe zakupy gdzieś w lesie lub szczerym polu.

Effendi ma po prostu krótką i lekką przyczepę, więc jeśli nikt nie "lata" w środku to może sobie pozwolić na takie podnoszenie przyczepy jakie opisał.

Tylko że to jest już specyfika jego zestawu (o której nie wspomniał) przeczyta to ktoś taki co ma DMC przyczepy 1900kg (i nie wie jak koło zmienić) no i się może rozczarować jak mu narożnik z łapą do środka przyczepy wejdzie. Idąc tym tokiem myślenia powinienem napisać że po co nam lewarki i klucze (w samochodzie i przyczepie) przecież mam asistans jak coś wyskoczy to zadzwonię i niech się pan z pomocy drogowej martwi. Tylko że nie każdy ma asistans.

A ja kupiłem zwykły podnośnik hydrauliczny za około 30 zł

Ja też mam hydrauliczny Taki specjalny do podnoszenia mostów i w domu z niego korzystam, ale jest on dość ciężki w porównaniu do tego AL-KO (mimo że gabarytowo mniejszy)i nie bardzo chce mi się go na wyjazdy zabierać

Pozdrawiam

 


1

post-144938-imported-2b325eda-0be4-4a0b-b9f1-8459b5420bd1_thumb.gif

 

2

post-144938-imported-d2d440a4-7c0f-41b2-9200-e04890e020ab_thumb.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Nie wiem czy można podnosić na łapach, czy nie, ale:

kiedyś chciałem w mojej detlefce odkręcić koło. Nie wiedziałem i nie miałem jak, bo nie miałem lewarka. Dziarsko kręciłem korbą , aby podnieśc cepkę na łapach. Panowie, może można , może nie, ale mojej się nie da. Kręciłem korbą, potem kluczem a potem kluczem z przedłużką. Po prostu nie miałem siły aby przekręcić śrubą. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze jestem poczatkujacy ale mi koledzy tutaj wpajali do glowy ze na lapach sie nie podnosi cepki - lapy sa po to aby budka stala stabilnie...

 

a co do lewarkow - nalezy pamietac o dwoch rzeczach - o tym jaka nosnosc ma nasz lewarej i jak wysoko podnosi - wiekszosc samochodowych lewarkow nie jest w stanie podniesc tak wysoko osi aby kolo oderwac od ziemi - pamietajmy ze lewarka nie podklada sie pod sam wachacz a po wyznaczone miejsce na osi lub na laczeniu osi z rama - tam gdzie jest "zgrubienie" na ramie

 

a co do dwoch roznych opon... kto mogl cos takiego wymyslec?? proponuje zobaczyc jaki masz zapas - byc moze zapas bedzie do pary a ta "inna" opona pierwotnie byla na zapasie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.