Skocz do zawartości

Gdzie podłączona jest lodówka na 12V?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Nie znalazłem w szukajce odpowiedzi ,ani nie otrzymałem jej w innych postach.

Najwyraźniej nie działa mi lodówka na 12 V.

Ale,żeby się upewnić ,powiedźcie mi gdzie jest podłączona!Tzn. czy działa kiedy jestem wpięty pod auto?Oświetlenie np tak.Czy może powinno być wyjście z lodówki na aku zamontowany w przyczepie?

A przy okazji-nie moge też odpalić na gazie.Pstrykam iskrownikiem,ale się nic nie dzieje i dodatkowo nie mam okienka do podglądu,o co jej chodzi?

Dzieki za podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

U mnie w Knausie na wtyczce 7pin lodówka działa po włączeniu tylniego przeciwmgielnego

 

A przeciwmgielne tylne po włączeniu światła w kibelku ... ?

"Normalne" rozwiązania tego problemu są dwa albo przyłącze 13PIN .... i w tym kierunku idzie świat albo drugie niezależne od oświetlenia gniazdo z dobrym konkretnym "+" i masą. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

U mnie w Knausie na wtyczce 7pin lodówka działa po włączeniu tylniego przeciwmgielnego

 

Takie rozwiązanie mają najczęściej przyczepy holenderskie. U nas przepisy mówią o tym, że światło przeciwmgielne ma działać także w przyczepie.

 

Pozdrawiam

Jeśli jest takie światło zainstalowane. Bo nie ma wymogu że musi być...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w Knausie na wtyczce 7pin lodówka działa po włączeniu tylniego przeciwmgielnego

 

A przeciwmgielne tylne po włączeniu światła w kibelku ... ?

"Normalne" rozwiązania tego problemu są dwa albo przyłącze 13PIN .... i w tym kierunku idzie świat albo drugie niezależne od oświetlenia gniazdo z dobrym konkretnym "+" i masą. ;)

 

Ku twojemu zdziwieniu nie mam tylniego przeciwmgielnego a jak bym miał to bym sobie założył właśnie w kiblu co kogo to obchodzi szczególnie ciebie, kolega się pyta to mu odpowiadamy i podpowiadamy a ty zaraz że to normalne rozwiązanie, może jednak nie jest to normalne rozwiazanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Witam !

 

U mnie w Knausie na wtyczce 7pin lodówka działa po włączeniu tylniego przeciwmgielnego

 

Takie rozwiązanie mają najczęściej przyczepy holenderskie. U nas przepisy mówią o tym, że światło przeciwmgielne ma działać także w przyczepie.

 

Pozdrawiam

Jeśli jest takie światło zainstalowane. Bo nie ma wymogu że musi być...

 

W Polsce jest taki wymóg. Oczywiście zależy to od roku produkcji przyczepy. W przypadku bardzo świeżych przyczep musi być nawet światło cofania. W imię tych regulacji warto jednak się zastanowić nad chociaż światłem przeciwmgielnym.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ku twojemu zdziwieniu nie mam tylniego przeciwmgielnego a jak bym miał to bym sobie założył właśnie w kiblu co kogo to obchodzi szczególnie ciebie, kolega się pyta to mu odpowiadamy i podpowiadamy a ty zaraz że to normalne rozwiązanie, może jednak nie jest to normalne rozwiazanie.

 

świecące w przyczepę p/mgielne auta jest dla Ciebie normalnym rozwiązaniem ...

widzisz u mnie to normalne rozwiązanie jest do bani, bo żeby mieć 12V w budce,

musiał bym jechać autem na p/mgielnych z przodu i z tyłu - myślę że kierowcy mijani, nie byli by zadowoleni, a moje oczy również

nie wspominam już o przepisach

 

dlatego pierwsze co, to przerobiłem to IMO kulawe rozwiązanie

 

ale prawdą jest, że faktycznie dość często stosuje się to w NL, przy starszych budkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ku twojemu zdziwieniu nie mam tylniego przeciwmgielnego a jak bym miał to bym sobie założył właśnie w kiblu co kogo to obchodzi szczególnie ciebie, kolega się pyta to mu odpowiadamy i podpowiadamy a ty zaraz że to normalne rozwiązanie, może jednak nie jest to normalne rozwiazanie.

 

Mnie kolego pomysłowość rodaków nie zdziwi a jak podpowiadacie to podpowiadajcie zgodnie z prawem ..... mnie wybitnie nie obchodzi kolego co Ty masz w budce i jak bo to Twoja i tylko i wyłącznie Twoja sprawa ..... jak Ci się buda spali to będzie też tylko Twój problem.

Są rozwiązania stosowane i sprawdzone, są patenty i patenciki są zgodne z prawem i niezgodne .... są wreszcie mądre i głupie ....

Oczywiście "światełko w kibelku" było żartem i miało spowodować uśmiech na Twojej twarzy a nie wylew żółci drogi kolego .....

Nie bardzo wiem do czego pijesz z tym "normalne -nienormalne"....

A Twoja przyczepka zwyczajnie nie przechodzi badania technicznego i powinna sie poruszać po drogach ... :ok:

 

PS

I wyluzuj troszkę ..... tak bedzie zdrowiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ku twojemu zdziwieniu nie mam tylniego przeciwmgielnego a jak bym miał to bym sobie założył właśnie w kiblu co kogo to obchodzi szczególnie ciebie, kolega się pyta to mu odpowiadamy i podpowiadamy a ty zaraz że to normalne rozwiązanie, może jednak nie jest to normalne rozwiazanie.

 

świecące w przyczepę p/mgielne auta jest dla Ciebie normalnym rozwiązaniem ...

widzisz u mnie to normalne rozwiązanie jest do bani, bo żeby mieć 12V w budce,

musiał bym jechać autem na p/mgielnych z przodu i z tyłu - myślę że kierowcy mijani, nie byli by zadowoleni, a moje oczy również

nie wspominam już o przepisach

 

dlatego pierwsze co, to przerobiłem to IMO kulawe rozwiązanie

 

ale prawdą jest, że faktycznie dość często stosuje się to w NL, przy starszych budkach

 

To, że mam takie rozwiązanie to nie znaczy, że go używam tylko podpowiadałem koledze jak może sprawdzić to u siebie i nie ja pisałem, że jest to normalne rozwiązanie

 

roger wyluzowałem sorka może troszkę za ostro to zabrzmiało ale po prostu taką kupiłem i tak mam a co do przeglądu to 19 czerwca byłem i trochę się obawiałem że nie mam p/mgielnego ale diagnosta nic nie powiedział sprawdził najazdówkę i skasował 79zł :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I sie w ogole nie przejmuj tym przeciwmgielnym, a raczej jego brakiem, tez tak mam i ma tak 80 % wlascicieli przyczep ze starym rodzajem wtyczki - u mnie jest albo przeciwmgielne albo oswietlenie wnetrza przyczepy - zalezy co sobie wlacze, ale raczej zawsze mam oswietlenie w przyczepie, przeciwmgielne zalaczylem raz , jeden raz, jak je dolozylem, bo na przegladzie poczatkowym po sprowadzeniu pan sie zaparl, ze musi byc.

No to bylo - raz.

Nie sadze aby ktos z nas byl na tyle nierozsadny, zeby nie majac przeciwmgielnego poruszal sie w ARCYgestej mgle z przyczepa i rodzina...

A jak juz nie bedzie innego wyjscia i bedzie mus - to sobie przelaczy i tyle...

 

Rogerem sie tez nie przejmuj, On z Klubu Najmadrzejszych pochodzi... :ok:

 

Wracajac do problemu lodowki i 12 V, zrobilem dzis eksperyment ze swoja lodowka - podlaczylem bezposrednio do kabli zasilajacych lodowke aku 45 Ah, pominawszy w ogole instalacje przyczepy - wynik: chlodzila super, ale po 4 godzinach aku BYL PUSTY.

Natomiast w czasie pracy zanim sie wyladowal, kable zagrzaly sie bardzo - wniosek - albo moja lodowka potrzebuje zbyt duzo pradu, moze ma jakies zwarcie w grzalce?, raczej to wykluczam - mysle, ze po prostu te 12 v jest za slabe, lepszy gaz, a najlepsze 220V.

 

Pytanie jest takie - czy jak sie podlaczy taka lodowke do instalacji samochodu to podczas jazdy zagotujemy alternator czy nie?

No bo jesli w 4 godz wykotlowalo caly prad?

A jakby tak jechac z tym podlaczeniem z 10 godzin?

 

Nie bede tego testowal, to dla mnie pytanie retoryczne...

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przeciwmgielne mam - jak włożę bezpiecznik w oprawkę :ok:. Do tego jak jadę z przyczepą na przegląd zamieniam w aucie przy drugiej oprawce bezpiecznika kabelek ze stałego podłączenia pod akku na kabelek idący od p.mgielnego w aucie i wszystko jest zgodnie z prawem :ok:. Myślę że przyczepa się z tego powodu się nie spali, a jak się spali to trudno :] będzie powód żeby coś nowszego kupić. Oczywiście jeśli ktoś nie jest w stanie tolerować mojego rozwiązania to mogę wszystko inaczej opisać. Normalnie nie mam w przyczepie 12V - same światła łącznie z przeciwmgielnym :]. Jak chcę mieć lodóweczkę na 12V wtedy wyjmuję bezpiecznik w przyczepie i przepinam kabelek w aucie powodując stałe napięcie na bolcu światła przeciwmgielnego w gnieździe haka.

Oczywiście moje rozwiązanie ma tysiące wad i niedoskonałości które bezproblemowo jestem w stanie przyjąć, ale jest to chyba rozwiązanie najprostsze pozwalające nam przejść przegląd i mieć 12V w przyczepie a może i przy okazji przyczynić się do efektu cieplarnianego :-].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.