Skocz do zawartości

Nowe winiety dla przyczep na Słowacji


piomar67

Rekomendowane odpowiedzi

M1 to nasze holowniki do 3,5 tony. Chyba

 

[ Dodano: Czw 24 Cze, 2010 21:19 ]

Byłem na Słowacji na początku czerwca i kupiłem winietę za 4,90 euro. Byłem z przyczepą, babeczka na stacji benzynowej tyle kazała mi zapłacić na 7-dniową. Zestaw nie przekraczał 3,5 tony.

a kupowałeś na naszej czy ich?

 

Po ich stronie, dokładnie w Namestovie, ale zaznaczam, zestaw nie przekraczał 3,5 tony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

No to mamy wyjaśnienie sprawy związanej z poruszaniem się zestawów auto + przyczepa w przypadku, gdy suma DMC jest WIĘKSZA niż 3,5 t.

 

Takie zapytanie wysłałem :

 

Witam Serdecznie !

 

 

 

Nazywam się Tomasz Kosecki. W związku ze zmianami w przepisach dotyczących winiet w Republice Słowacji, mam wątpliwości, jakie powinien zakupić. Prosze o pomoc.

Posiadam auto - DMC - 2360 kg, przyczepę kempingową - DMC - 1500 kg, suma daje 3860 kg.

Jakie mam kupić winiety jadąc po drogach płatnych, a jakie jadąc drogą pierwszej klasy, bezpłatną numer 64 z Ziliny do Komarna. Jestem turystą karawaningowym i z tego co mi wiadomo, wątpliwości tego typu ma sporo osób jeżdżących po Republice Słowacji po wprowadzeniu tych zmian. Zaznaczam, że problem dotyczy tylko zestawów, gdzie suma DMC auta i przyczepy jest większa niż 3,5 t.

 

 

 

A odpowiedź tu :

 

Dear Mr. Kosecki.

 

 

 

There are two possibilities:

 

· If you use I. class roads , even though you have vehicle over 3,5 t (vehicle + trailed vehicle), you do not need a vignette.

 

· But as soon as you enter any motorway or expressway, you need a vignette for your personal vehicles and also special vignette for trailed vehicle.

 

 

Myślę, że w ten sposób ucinamy wszelkie spekulacje i wiemy, że trzeba DODATKOWO zakupić winietkę O1/O2 do już zakupionej winietki samochodowej - chyba dobrze sobie to przetłumaczyłem.

Natomiast na drogach I klasy - bezpłatnych nic nie trzeba kupować.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę,że dobrze przetłumaczyłeś

no i masakra

jadąc przez Słowację autostradami i drogami ekspresowymi i ciągnąc przyczepę trzeba dodatkowo wykupić winietę na przyczepę jeżeli waga zestawu przekracza 3,5 T

jadąc na południe na ponad tydzień wychodzi 19,90 €

ratuje jedynie droga 64

 

no dobra -- a co z zestawami do 3,5 T ?

 

chyba też, co wynika z informacji na stronie http://www.ndsas.sk/vignettes/13284s

 

"up to" znaczy do 3,5 T

 

reasumując, ciągnąc przyczepę na autostradach i drogach ekspresowych zawsze trzeba wykupić oddzielną winietę na przyczepę bez względu na wagę zestawu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tu jest niejasne? Moja rozmowa dotyczyła zestawu do 3,5tony: auto+przyczepa. Kupujemy nową winietkę za 5euro, naklejamy na holownik i jest ważna jak auto jedzie samo i z przyczepą. Co do zestawu ponad 3,5 tony to nie wiem jak.

 

Ján Bošnovi─Ź

Dyrektor Narodowego Centrum

Turystyki Słowackiej w Polsce

ul. Krakowskie Przedmieście 13/17

00-071 Warszawa

Tel./fax: 022/ 827 00 09

kom. 0606 236 044

E-mail: sacr@poczta.onet.pl

www.slovakia.travel

 

 

- Panie Dyrektorze, dziękuję za informację, ale chyba trochę zawiłe są te przepisy, gdyż sama przyczepa nie może jechać autostradą tylko jedzie w zestawie, więc zapytam inaczej. Będę przejeżdżał w lipcu (więc po 15.05.2010) autostradą przez Słowację Skodą Superb (a więc auto DMC 1800kg) ciągnąc przyczepę (DMC 1000kg), czyli zestaw = DMC 2800kg. Jakie winietki muszę kupić?

 

- W lipcu musi pan wykupic nowa 7-mio lub 30-to dniowom winiete

 

- Rozumiem, że jedną na zestaw auto+przyczepa, natomiast gdybym odpiął przyczepę na kempingu i jechał autostradą samym autem, wtedy muszę mieć winietę zwykłą na auto do 3500kg, czy mogę jeżdzić na tej nowej?

 

 

- ...moze pan jezdzic na tej nowej

Pozdrawiam JB

 

MYŚLĘ, ŻE TO WYJAŚNIENIE ZAMYKA TEMAT. POZDRAWIAM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry dzionek. Autko z ogonkiem do 3.5t winieta 5Eu (Wkizet, Nicky ;) ). Powyżej 3.5t dodatkowa na przyczepkę. Info od kolegi z Komendy Policji w Bratysławie.

Pzd be-ja

 

dopiero teraz jest jasne chociaż kłuci sie z informacjami ze strony http://www.ndsas.sk/vignettes/13284s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Słowacy okropnie mieszają , na stacjach mówia,że na każdą przyczepę kempingową trzeba (dla spokoju kupiłem zeszłego roku). Ostatnio pytałem policji na granicy w Bratysławie i gość powiedział ,że do 750kg nie trzeba a powyżej już tak.Mają więc niezły bałagan ,lepiej kupić.Powinny być jakieś oficjalne ulotki tak jak w Austrii na których wyraznie pisze, że przyczepa jest zwolniona z opłat , nawet jeśli zestaw przekracza 3.5t

Potwierdzam najtańsza 7 dniowa to 7ÔéČ.

Edytowane przez piotrekbb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.