Skocz do zawartości

Nowe winiety dla przyczep na Słowacji


piomar67

Rekomendowane odpowiedzi

Na stronie PZM znalazłem taką informację:

 

"Od 1 czerwca Słowacja wprowadziła nowe winietki na autostrady dla caravaningowców.

Dla zestawu pojazdu ciagnącego przyczepę kempingową o łącznym tonażu powyżej 3,5 tony wprowadzono dodatkowe winietki dla samej przyczepy o symbolu O1, O2:

- 7-dniowa - 5 Euro (żółta)

- 1-miesięczna - 10 Euro (pomarańczowa)

Infomujemy, że samochody kempingowe-kampery do 3,5 tony podlegają opłacie tak jak samochody osobowe natomiast samochody kempingowe powyżej 3,5 tony - sę zwolnione z opłaty.

(źródło: slovakia.travel) "

 

No dobra, ale chodzi o masę zestawu czy łączne DMC zestawu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co się zastanawiać na wyrost nad winietami ... pierwsza duża stacja benzynowa gdzie kupujemy winietę wszystko rozjaśni ... nigdy jeszcze nie byłem w sytuacji, że przekroczyłem granicę i już najdowałem się na płatnym odcinku drogi ... spokojnie tzreba dojechać do dużej stacji i po ludzku zapłacić kartą za winietę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, pisałem już o tym i zamknąłem temat. Jadąc z przyczepą kupujecie winietkę za 5euro, którą nakleja się na holownik i na tej naklejce jeździ się też, kiedy przyczepa jest na kempingu. Pozdrawiam.

http://www.forum.karawaning.pl/viewtopic.php?t=6271&postdays=0&postorder=asc&start=15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, pisałem już o tym i zamknąłem temat. Jadąc z przyczepą kupujecie winietkę za 5euro, którą nakleja się na holownik i na tej naklejce jeździ się też, kiedy przyczepa jest na kempingu. Pozdrawiam.

http://www.forum.karawaning.pl/viewtopic.php?t=6271&postdays=0&postorder=asc&start=15

 

nic nie jest jasne

czytaj ze zrozumieniem

wątek o którym piszesz dotyczył nowych przepisów dotyczących pojazdów powyżej 3,5 t podlegających nowej opłacie tzw. myta elektronicznego a nie winiety

w tym wątku i pismach od Słowaków nie ma słowa o nowych winietach O

a właśnie od 1 czerwca wprowadzono nowe winiety O1 i O2 dla przyczep kemingowych

problem w tym kiedy te winiety trzeba kupować

moim zdaniem jeżeli holownik i przyczepa przekraczają razem 3,5 t DMC

czytajcie tu

http://www.polskicaravaning.pl/pl/news/1861/z-przyczepa-przez-slowacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.ndsas.sk/vignettes/13284s

 

Jeśli zestaw ma do 3,5T to dwie winiety jedna na samochód jedna na przyczepę.

 

VIGNETTES FOR MOTOR VEHICLES UP TO 3,5 tons INCLUDING TRAILED VEHICLE

 

1

One-year vignette 36,50 €

 

2

Month vignette 9,90 €

 

3

Week vignette 4,90 €

 

4

Month vignette for trailed vehicles* 10,00 €

 

5

Week vignette for trailed vehicles* 5,00 €

 

 

 

* Vignette for trailed vehicles category O1 and O2 trailed by vehicles category M1, N1, M1G and N1G.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem na Słowacji na początku czerwca i kupiłem winietę za 4,90 euro. Byłem z przyczepą, babeczka na stacji benzynowej tyle kazała mi zapłacić na 7-dniową. Zestaw nie przekraczał 3,5 tony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M1 to nasze holowniki do 3,5 tony. Chyba

 

[ Dodano: Czw 24 Cze, 2010 21:19 ]

Byłem na Słowacji na początku czerwca i kupiłem winietę za 4,90 euro. Byłem z przyczepą, babeczka na stacji benzynowej tyle kazała mi zapłacić na 7-dniową. Zestaw nie przekraczał 3,5 tony.

a kupowałeś na naszej czy ich?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak jest powyżej 3,5T to jeszcze nie doczytałem ... to wszystko powyższe dotyczy poniżej 3,5T

 

[ Dodano: Czw 24 Cze, 2010 21:38 ]

https://www.emyto.sk/web/guest/ten pow 3,5 T myślałem, że doczytam w tym linku .. ale zestaw z przyczepą się nie kwalifikuje :-]

 

Generalnie po Słowacji nie można jeździć zestawem karawaningowym powyżej 3,5T :-] tak mi wyszło z przeczytania ich 2 oficjalnych stron :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

To ja się poddaje :-] Trzeba po prostu kupić taką na samochód i tę O1/O2 z 10 EUR i chyba tyle kosztuje święty spokój. Cały czas oczywiście mowa o zestawie, gdzie suma DMC auta i przyczepy jest większa od 3,5 t.

 

Pozdrawiam

chyba jednak mniejsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.