Skocz do zawartości

Jak prawidłowo poziomować przyczepe?


szczepan

Rekomendowane odpowiedzi

to jeszcze pytanie, czy jak stoi na w miarę równym podłożu przez dłuższy czas (nie podpięta do autka) to hamulec lepiej mieć zaciągnięty czy nie?

 

 

p.s. tez moją chyba za wysoko podniosłem żeby koła odciążyć a tu się co innego okazuje. biegnę ją opuścić...

 

 

Nie, nie zaciągaj hamulca ręcznego jak ma dłużej postać, bo mogą się przykleić szczęki do bębna, a wtedy do się chyba domyślasz, co cię czeka, ( jaka praca):( :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można też zamontować taką specjalną do przyczep koszt ok 15 pln.

 

super sprawa zamontowana do dyszla, tylko trzeba to ustrojstwo wykalibrować ( czyli ewentualnie dać podkladki w odp. miejsca ) przed używaniem za pomocą normalnej poziomnicy położonej najlepiej na podłodze w budce.

Ja kupiłem przyczepę z zamontowaną taką poziomniczką krzyżową i przy pierwszy noclegu bardzo się dziwiłem bo miałem wrażenie że śpię jak nietoperz głową w dół. :( Zanim się zorientowałem, że to wina błędnych wskazań prawie rozebrałem łóżko bo podejrzewałem iż jest przyczyną dziwnych snów.

A teraz już jest OK. Patrzę na "żabki", kręcę korbą od podporówki i ewentualnie wjeżdżam na "urządzenie poziomujące" zrobione z trzech desek zamiast wydawać kasę na klin podjazdowy hehe%281%29.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qrde tak sobie przeglądałem ofertę w necie różnych sklepów, szukając tych najazdów i trochę mnie ceny rozwaliły, ja tu na :( oszczędzam, żeby na wyjazd na majówkę mieć a tu nagle jeszcze stówka do wydania lekko. Chyba odkurzę spawarkę i zmajstruję sobie coś własnoręcznie. musze przeliczyć koszty materiału. jeden plus handmade'u to to, że mogę sobie wyższe najazdy wykonać.

 

 

 

znalazłem coś takiego http://allegro.pl/4-czesciowy-zestaw-podstawy-klin-kliny-i1512068740.html (mam nadzieję, że to nie zostanie uznane za kryptoreklamę) całkiem fajnie wygląda, ale 8,5 cm to chyba strasznie mało jak na warunki polskich kempingów (przynajmniej w niektórych częściach kraju). może ktoś doradzić? koszty najazdu własnej roboty wiele niższe nie będą, jedynie wysokość można zwiększyć. inna sprawa to ten zestaw ma klin blikujący koło, w samoróbce będzie kłopot coś takiego wykonać. czekam na opinie Kolegów bo ja zielony jestem na razie.

Edytowane przez hippis (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, że alternatywą do najazdu jest lekkie podkopanie pod drugim kołem.

Ja zainwestowałem w najazd.

Tu jest tańszy niż w Twoim linku.

 

http://allegro.pl/klin-poziomujacy-pod-kola-samochodu-najtaniej-i1498149355.html

 

Ja mam podobny do tego:

 

http://allegro.pl/klin-najazdowy-do-kampera-z-blokada-froli-i1514208569.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, że alternatywą do najazdu jest lekkie podkopanie pod drugim kołem.

Ja zainwestowałem w najazd.

Tu jest tańszy niż w Twoim linku.

 

http://allegro.pl/kl...1498149355.html

 

Ja mam podobny do tego:

 

http://allegro.pl/kl...1514208569.html

 

I po co ja to wszystko wożę :slina:

post-3287-0-01203500-1300753101_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehehe. tylko, że wczoraj próbowałem wypoziomować przyczepkę na parkingu twardym i kopanie odpada a tego typu konstrukcje rodem z epoki flinstonów się nie sprawdzają bo albo za wysoko albo za nisko. też zainwestuję w najazd gotowy. ten na drugim linku z allegro rzeczywiście jest tańszy ale po dodaniu kosztów przesyłki wychodzi drożej. swoją drogą ciekawostka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hippis - wystarczy poprosić kogoś z tamtego miejsca o zakup bez wysyłki i żeby wysłał po kosztach ...

 

Możesz podpytać też naszych forumowych Kolegów prowadzących sklepy z akcesoriami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i trochę mnie ceny rozwaliły, ja tu na :slina: oszczędzam, żeby na wyjazd na majówkę mieć a tu nagle jeszcze stówka do wydania lekko. Chyba odkurzę spawarkę i zmajstruję sobie coś własnoręcznie.

 

 

Hippis ja mam coś takiego ( wys. 8 cm - może być dowolna tylko taki szpej mieści mi się elegancko do schowka ).

Koszt - 1 deska podłogowa w markecie budowlanym + kilka wkrętów hehe%281%29.gif

Mnie nie kosztowało nic bo zrobiłem z "odpadów" .

post-5494-0-81822500-1300808294_thumb.jpg

post-5494-0-44140200-1300808347_thumb.jpg

post-5494-0-57109000-1300808402_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beruang, masz rację, potrzeba matką wynalazku. Kilka deseczek, chwila roboty, funkcjonalność ta sama a stówka w kieszeni.. Gratuluję dobrego pomysłu. Też przymierzę się do podobnej konstrukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hippis ja mam coś takiego ( wys. 8 cm - może być dowolna tylko taki szpej mieści mi się elegancko do schowka ).

Koszt - 1 deska podłogowa w markecie budowlanym + kilka wkrętów hehe%281%29.gif

Mnie nie kosztowało nic bo zrobiłem z "odpadów" .

 

Dobry patent, też sobie takie coś zmajstruję :slina:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.