Skocz do zawartości
szary11

Danowskie - Kemping "W zatoce"

Rekomendowane odpowiedzi

szary11

http://www.danowskiewzatoce.pl/

Troszkę czasu minęło od wyjazdu, myślałem, że szybciej opszę miejsce, ale zawsze brakowało czasu :czerwona: Będę opisywał wyjaździk na raty :-]

Na długi weekend czerwcowy wybraliśmy się na kemping w miejscowości Danowskie. Decyzja odnośnie miejsca była spontaniczna, podjęta jednogłośnie przeze mnie pół godziny przed wyjazdem, na moje ryzyko :-] Dla mojej połówki zbytnio to się nie podobało bo jechaliśmy w nieznane miejsce, nie wiedząc co tam jest... podróż przez to przebyliśmy w milczeniu :-]

Jednak jak dojechaliśmy na miejsce (od domu tylko 120km) i zobaczyliśmy miejsce odetchnąłem - miejsce wyglądało obiecująco :-] Dla Ani też się spodobało :czerwona:

Kemping był ogromny (około 5ha), miejce można było zająć na polance, na półwyspie, lub bezpośrednio blisko jeziora bliżej zabudowań mieszkalnych. Woda w jeziorze Blizenko była krystaliczna, kilka pomostów nad nim a widok nie do opisania... Na polu kilka stolików z ławeczkami, ładne miejsca ogniskowe, boisko do siatki, plac zabaw, kilka kibelków drewnianych i oczywiście bliżej domostwa gospodarzy toaleta i prysznice (dostęp bez dodatkowych opłat, czysto i schludnie)... Cena pobytu również zachęcała - 12zł od osoby bez dopłat za przyczepę czy auto... nam nic więcej nie trzeba :-]

CDN...

post-143246-imported-1fbaf2cc-f357-4430-9bbf-6507ed5dd36c_thumb.jpg

post-143246-imported-bd8e28d8-1885-4bbd-b18c-b5272f959e4d_thumb.jpg

post-143246-imported-462ac8a0-2417-4b21-977b-e6119f587614_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Maras

szary11, ale fajne miejsce :czerwona: Pierwsza fotka to jest to co lubię i pomościk z plażą i plac zabaw dla dzieci.5ha kamping to naprawdę sporo miejsca i pewnie dużego tłoku tam niema.A te 120km to tak w sam raz na weekendowy wypadzik.

Czekamy na wiecej fotek.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ziomek

Fajne miejsce :-]

Czy z dziećmi można tam się wybrać?

Jaki dojazd czy z długą przyczepą da radę?

Czy na dłużej niż weekend warto?

Nie znam tamtych rejonów i cały czas poszukuję coś fajnego cichego :czerwona:

Jeżeli możesz mi udzielić odpowiedzi i jakiś wskazówek to dzięki :czerwona:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
szary11

Ziomek, z dziećmi jak najbardziej :-] Plac zabaw jest świeży, napewno da sporo frajdy w zabawie, terenu do biegania też nie zabraknie. Plaża jest przygotowana raczej pod maluchów... w podkowie pomostu jest płytko i ciężko przeleźć dalej.

Z długą przyczepą powinieneś dać radę. Dojazd jest nieco z górki (wracając podjazd), ale ja ze swoim niskim autem i dość ciężką budą (choć nie za wielką) poradziłęm bez problemu. Jest też drugi wjazd/zjazd. Nieco bardziej nachylony, ale lepiej utwardzony i równiejszy. Więc nie powinno być problemu :czerwona:

Czy warto na dłużej niż weekend? Z pewnością :czerwona: W dalszej części opisu opowiem co zwiedziliśmy a na co zabrakło czasu. Warto mieć rowery!!!

CDN

Po kilku minutach :-] Doklejam kilka fotek z kempingu, w tygodniu opiszę pobliskie atrakcje jakie zobacyliśmy (około 150km objazdówki).

Tu jest link do strony kempingu... trochę się zmieniło tam ale da się poznać :-]

http://www.nocleg.suwalszczyzna.com.pl/campingwzatoce/

Widok na jeziorko z wody

post-143416-imported-b21d9c4c-93f4-4fa6-b3d3-b656c766750c_thumb.jpg

Boiko do siatki

post-143416-imported-f6fc1ff9-6220-4e84-bb7d-643630dfb9ee_thumb.jpg

Widok na toalety... może z zewnątrz nie zachwycają, ale w środku było OK :-]

post-143416-imported-0a0c2e01-ab3e-4a9e-bea1-afb095dc4ecf_thumb.jpg

Kibelek

post-143416-imported-14cd2ec6-93d9-434d-99ae-6c6a89a59554_thumb.jpg

Miejsce na ognisko

post-143416-imported-5c0882a6-db03-4d6f-b538-4ec6fc43558b_thumb.jpg

Tym przesmykiem udajemy się na półwysep (z 3 stron woda :-] )

post-143416-imported-2db94c2b-5b50-47a1-8c7a-c4e5e1e45ac2_thumb.jpg

Widok "zza płota" gospodarzy

post-143416-imported-8b7eb596-174c-4b9e-be9f-f03793a57432_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ziomek

Dziękuję myślę o tygodniu na Szekli lub Echu a potem tutaj chcemy trochę pozwiedzać i posiedzieć :czerwona:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
szary11

Kurde, co wejde na forum napisać coś o okolicy to wyskakuje mi 200-300 postów i weź się zabierz :-] Zostawiam czytanie, będę pisał :-] Fotki dołączę w przyszłości, bo jutro zaczynam urlop i 2 tygodnie będę odcięty od świata :-]

Wracając do opowieści... drugiego dnia postanowiliśmy nieco pojeździć samochodem. Jadąc lasem dojeżdżamy do trasy kierującej na przejście graniczne. Pierwszy cel - GIBY

GIBY - zwiedzamy tu kościół św. Anny. Piękne rzeźby i liczne poroża zwierzów są warte uwagi - kościół wyjątkowy. 300m obok zatrzymujemy się przy krzyżu, dookoła którego ułożone zostały kamienie - pomnik ku czci zamordowanych przez NKWD.

Punkt II wyprawy - SEJNY - tu zwiedzamy bazylikę mniejszą Nawiedzenia NMP oraz przylegający do niej klasztor podominikański. Również miejsce warte zobaczenia.

Punkt III - PUŃSK - stolica polskich litwinów :-] Można podjechać, ale niekoniecznie. Do zwiedzenia izba etnograficzna - my sobie odpuściliśmy, Ania mi się rozleniwiła i nie chciała wychodzić z samochodu. Sam tylko poszwędałem się z 5 minut po rynku i pojechaliśmy dalej...

Tu zrobie przerywnik - jazda krętymi, leśnymi, wąskimi drogami to coś pięknego. Piękne widoki wyskakujące zza zakrętów potrafią zaprzeć dech w piersiach :-] Udowodnie to po powrocie kilkoma fotkami.

Po drodze napotkaliśmy kilka ciekawych rzeczy - np. most kolejowy nad drogą - cały metalowy :) Nigdzie takiego nie widziałem. Cyknęliśmy fotkę dla nietypowej stacji benzynowej (niestety nieczynnej). Dystrybutor miał jeszcze rolkowe wskazania i wyglądał... bajecznie :) Znaleźliśmy dość ciekawy kemping, który w przyszłości opiszę o litewskiej nazwie Silinai (czy coś takiego) :) Później punkt widokowy (Cisowa Góra i Smolniki) powinien również się spodobać.

Kolejnym celem była Stara Hańcza. Tu zobaczyliśmy ruiny dworku, poczytaliśmy jego historię, obejrzeliśmy dróżki i cyknęliśmy parę fotek nad jeziorem Hańcza, które zdobią teraz moje tapety w komputerach w domu i pracy :) Nad Hańczę zamierzam wrócić z potonem :jesc:

W drodze powrotnej odszukaliśmy jeszcze kemping, który wynalazłem na necie, ale niestety był już zamknięty i nie nadawał się na obozowanie. Był on w miejscowości Smolniki nad jeziorem Czarnym. Miejsce ciekawe, ale... coś nie wypaliło by dalej funkcjonował :-]

I tak po pokonaniu około 150km i 6h wróciliśmy na kemping pogrilować :-]

Ogólnie to jest jakieś 1/3 tego co chcę tam zobaczyć w przyszłości. Filipów, Stańczyki, Wiżajny, Gołdap... jest jeszcze co zwiedzać :-] Tm bardziej, że to rodzinne strony mojego taty...

CDN za około 3 tyg.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jaruś

a gdyby pogoda nie sprzyjała, to 90 km od opisywanego powyżej miejsca,

jest ekstra aquapark

miejscowość Druskienniki po Litewskiej stronie

http://www.ultram.pl/strona.php?30494

raj dla dzieci ....

jarek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
stef

jaruś, nie tylko dla dzieci... i warto mieć kierowcę ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Malinka

hej hej, podpisuje sie pod wpowiedziami kolegi - ja do Danowskich jezdze od 18 lat (!!!) w to samo miejsce, kiedys to bylo zwykle pole u chlopa za stodola, teraz troche sie zmienilo, jest bardziej cywizizowanie i kazdy znajdzie cos dla siebie. od paru lat tam kamperujemy - w tym roku z cala rodzina - corka 15 miesiecy plus pies (plus maz :ok:)

wlasnie niedzwno stamtad wrocilismy - moze nastepnym razem sie jakos spotkamy?

zaraz i ja pare zdjec sprobuje wkleic (jestem tu baaardzo nowa)

Pozdrawiam Wszystkich!

[ Dodano: Pią 23 Lip, 2010 12:38 ]

i jeszcze nasze obozowisko z bliska :ok:)

my :ok:

post-147223-imported-ef583667-aeeb-4deb-96e4-2fc50a97d964_thumb.jpg

w tym roku wyjatkowo nie nad samym jeziorem (w poszukiwaniu "dluzszego" cienia - na drzemki Lenki)

post-147223-imported-edc31d92-cae9-49e4-acd6-24349430a76e_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
szary11

Trochę się przeciągnęło, ale już nadrabiam :ok: Kilka fotek o tym o czym pisałem powyżej...

Metalowy w pełni :(

post-151064-imported-a3d14126-7a3b-4a71-9141-f9d149f12483_thumb.jpg

Słomianki w okolicach Kłajpedy (polskiej)

post-151064-imported-59510cdf-4c79-4eb3-933c-9b4f16dc21ad_thumb.jpg

Stacja benzynowa (specjalizacja - ropa do common rail) :ok:

post-151064-imported-d7c289b1-5a81-4248-837b-d83442b239f7_thumb.jpg

... z wieży widokowej...

post-151064-imported-150e38bd-136f-4c9e-ab71-6bb9e44fc823_thumb.jpg

Sejny

post-151064-imported-af3f0907-67cf-451c-b54b-1b93dc2a1d95_thumb.jpg

...rzut beretem od Danowskich :(

post-151064-imported-75d8d07e-798e-4777-9d3a-579a91653a37_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
szary11

Aaaaa.... byłbym zapomniał o kempingu Silaine :( Warty wzmianki i fotek :( Ale gdzie on leży to za groma nie pamiętam (nie chce mi się zaglądać w mapę... niech pozostanie w mej głowie z otoczką tajemniczości :( )... Z pewnością leży gdzieś w okolicach Litwy a dojazd jest dość skomplikowany... pomagają na szczęście liczne drogowskazy. Bez nich pewnie bym nie trafił tam.

Na tym bym zakończył owo opowiastkę... więcej w tym roku nie będzie bo nigdzie więcej nie byłem i nie zanosi się na wyjazd... Za rok może nadrobię :ok::ok:

post-151065-imported-587bdd3e-d271-4dbf-8f07-8ce198d393cb_thumb.jpg

post-151065-imported-9c4aab49-ec03-477a-94e8-76a0d1837da5_thumb.jpg

post-151065-imported-63a05b9e-77d1-48ef-9cd9-9e61814a0294_thumb.jpg

post-151065-imported-95f80d28-4959-4fa6-88f9-e7719cc83367_thumb.jpg

post-151065-imported-2ffdbcb1-0d7d-40ac-8287-e6205fc80fe8_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
majerka

Obiecałam relację z mojej wyprawy ale zaczęliśmy wakacje od campingu "W zatoce" i... nie ruszyliśmy się stąd!!

Camping rzeczywiście super. Wielki a przy tym pustawy, rozbiliśmy się na półwyspie, na górce i byliśmy tam jedyni.

Ponieważ sporo już zostało opisane w poprzednich postach, dodam, że do dyspozycji była wielka kuchnia z pełnym wyposażeniem, takim jak tarka do sera, przyprawy, deski do krojenia....

Za domem gospodarzy pełno sznurów do suszenia bielizny z klamerki, więc widok z przyczepy niezmącony. Pranie w pralce kosztowało nas 7zł.

Panie gospodynie przemiłe, pomocne, uśmiechnięte.

Sanitariaty czyściutkie, nadal bez opłat, w planie jest budowa kolejnych na półwyspie.

W Danowskich knajpa "Alternatywa" z dobrym i niedrogim jedzeniem, placem zabaw dla malutkich i trochę większych.

Plaża miejska z bezpłatną krętą zjeżdżalnią.

Tak więc z czystym sumieniem polecam, szczególnie dla rodzin z dziećmi.

Pozdrawiam, Marta

P.S a tak w ogóle, to wakacje w przyczepie to jest to!! :narcyz:

Edytowane przez majerka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
stef

A kiedy byliście? w jakim terminie?? Bo ja praktycznie co weekend byłem w Danowskich, więc pewnie się widzieliśmy. Poza tym sudwind był jedne - taki bez przedsionka na półwyspie - to pewnie wasz??

Ja rozbijam się zawsze na wprost wjazdu, tak by przyczepa była w cieniu, nie wiało, w miarę blisko do toalety i co najważniejsze to aby nasz synek nie widział jeziora... bo jak zobaczy to koniec - cały dzień w wodzie albo wielka kłótnia i krzyk :krzykacz:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
majerka

Byliśmy od 1 do 12 sierpnia, na półwyspie na samej górce. Mieliśmy przedsionek, a jakże, tylko marnie rozłożony ;-)

Byliśmy z trójką dzieci, taki 10-letni chłopiec z burzą ciemnych włosów ganiający po pomoście w masce do nurkowania non stop to jeden z nas :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
stef

No to szkoda, że nie wiedziałem. MY biliśmy od 28.7 - 4.8.

W każdym razie pozdrawiamy serdecznie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi