Skocz do zawartości

Rowery na dyszlu


szczepan

Rekomendowane odpowiedzi

No to daliście mi wykład koledzy kółko zostawiam na dyszlu rowery w domu lub na dach auta

no a co do tej linki to dla mnie lipa bo w jaki sposób ma ona zaciągnąc hamulec ręczny uważam że przy nawet przepisowym 70km/h po rozłączeniu zestawu jest tylko szarpnięcie i po lince czy łańcuchu to siła i predkość zrobi swoje ale jak zaciągnie hamulec nie wiem?

Ma jeszcze jedno pytanie mam zaczep bez żadnej blokady typu zameczek czy kłodka nie chodzi o kradzież choć takie rozwiązanie na pewno utrudni chodzi mi o to czy z takim zamknięciem jest mniejsze prawdopodobieństwo rozpięcia się przyczepy od auta?

Na moje oko to ten zaczep ma tyle co przyczepa 90r. i nikt go nie zmieniał czy zawracać sobie tym głowe czy go wymienić na taki z zamknieciem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

co do tej linki to dla mnie lipa bo w jaki sposób ma ona zaciągnąc hamulec ręczny uważam że przy nawet przepisowym 70km/h

 

Wcale nie taka lipa. Linka ma większą wytrzymałość od łańcucha i zanim się zerwie ma za zadanie zaciągnąć hamulec.

 

mam zaczep bez żadnej blokady typu zameczek

 

Też szukam takiego zameczka, ponoć zabezpiecza przed wypięciem się.

Ale niechaj wypowiedzą się bardziej doświadczeni koledzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzecz w tym że u mnie nie ma zadnego miejsca na kluczyk wkładke czy kłoldke sam zaczep z rączką tylko jest i nic więcej a tak możnaby zamknąc na czas jazdy i na czas postoju na parkingu no a ile nowy zaczep może kosztoważ juz z zamknięciem?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co się dzieje kiedy przyczepa się "wypina".

 

Nie do końca bym się zgodził. Tak będzie jedynie w przypadku jeśli kółko podporowe zostanie zablokowane w w pozycji powodującej skręcanie jak na rysunku. Nie zauważyłem aby ktoś to napisał (być może było to oczywiste) ale należy właśnie przyjąć że kółko jest zablokowane. W większości przypadków jest to realizowane poprzez maksymalne podniesienie kółka prowadzącego, wtedy właśnie się blokuje w poz jak na rysunku. Toru jazdy z niezablokowanym kółĸiem nie sposób przewidzieć po prostu dzięki łożyskowaniu ustawi się w kierunku gdzie będzie miało najłatwiejsza drogę - sama fizyka :-)

[ Dodano: Pon 21 Cze, 2010 22:38 ]

Przepraszam za powtórkę przeoczyłem - stary smok=ślepy smok

przeglądałem dziś wątek jeszcze raz - rewir już wcześniej napisał o konieczności zablokowania kółka podporowego- sorry

 

[ Dodano: Sob 19 Cze, 2010 20:41 ]

ze stabilizatorem 800 zł około

 

Tak nowy ok. tyle kosztuje ale można dostać np. używany Alko AK-1300 za ok. 300-350zł ja kupiłem w bardzo dobrym stanie (nawet okładzin nie musiałem wymieniać) do tego blokada oryginał Alko używaną prawie nówkę kupiłem za 110zł + nakrętki parę zł+montaż=0zł sam robiłem.

Oczywiście zaczep to bardzo istotny element mający duży wpływ na bezpieczeństwo, zatem moje rozwiązanie polecam osobom które umią ocenić jego stan zużycia i pełną sprawność. Jeszcze jedna uwaga - montaż zaczepu przez osoby umiejące zamontować go właściwie, nakrętki samokontrujące zawsze nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

czytając te wypowiedzi aż się przestraszyłem! jak przyczepa może się sama wypiąć? mam z hamulcem najazdowym, jak ją zabezpieczyć przed wypięciem? te zabezpieczenia podane w linku są zabezpieczeniami przed kradzieżą a nie przed samoistnym odpięciem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hamulcem najazdowym, jak ją zabezpieczyć przed wypięciem?

 

Pierwszą i najważniejszą rzeczą jest kula haka i zaczep. Muszą nie być zużyte.

 

w tym wątku masz opis wymiaru kuli haka.

 

TU artykuł o zaczepach AL-KO.

TU artykuł o hakach.

 

Kolejną ważną rzeczą jest zaczepienie linki bezpieczeństwa, która w razie wypięcia się zaczepu zaciągnie hamulec ręczny w przyczepie. Ostatnią rzeczą (dyskusyjną) jest skierowanie tak kółka manewrowego, żeby przyczepa skręcała po wypięciu w prawo a nie w lewo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.