Skocz do zawartości

Rowery na dyszlu


szczepan

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 40
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

czyli warto ważyć przed odjazdem specjalną wagą i w razie wiecej niż 50kg rozmieścić raz jeszcze ciężar w przyczepie nawet bez tych rowerów?

Ostatnio jak jechałem czułem takie walnięcia na hak albo kolo na dyszlu było zbyt nisko i waliło o asfalt ale wyżej już nie mogłem go podwiesić więc myśle o zdejmowaniu kółka na droge bo nisko zawieszony jest cały zestaw no i czy to w niczym nie będzie przeszkadzało zdjęte kółko na czas podróży? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

warto zwrócić uwage na nacisk -można to zrobić nawet domowa wagą I jeśli auto mocno siada to rozłożyć odpowiednio klamoty Jeśli zdejmiesz kółko podporowe na czas jazdy to w niczym to nie będzie przeszkadzać ;)

 

...Ostatnio jak jechałem czułem takie walnięcia na hak albo kolo na dyszlu było zbyt nisko i waliło o asfalt ... bo nisko zawieszony jest cały zestaw ...

 

w tym przypadku odpuściłbym sobie pomysł z rowerami na dyszlu ;) bo to tylko zwiększy nacisk i auto już wogóle tyłek będzie po ziemi ciagnąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy to w niczym nie będzie przeszkadzało zdjęte kółko na czas podróży?

 

generalnie w niczym nie przeszkadza, ale w sytuacji, gdyby czasem na drodze doszło do wyhaczenia przyczepy z haka - to przyczepka "jedzie" na tym kole a nie trze zaczepem po asfalcie czy też betonie dodatkowo zwiększając skalę zniszczeń i uszkodzeń, tak mi się wydaje.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, ponadto kółko mocowane jest po lewej stronie żeby przyczepa zjechała na prawą stronę minimalizując prawdopodobieństwa kolizji z pojazdem jadącym z naprzeciwka. Tak głosi teoria, może warto jednak jeździć z tym kółkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz przybliżyć to zagadnienie?

 

Spróbuje najlepiej jak potrafię ;)

 

kolka.jpg

 

Zwróć uwagę na powyższe zdjęcie masz tutaj pięć pierwszych wybranych losowo przyczep kempingowych z Allegro. Zauważ że wszystkie mają kółko po lewej stronie względem kierunku jazdy. Kółko podniesione jest ustawione zawsze równolegle względem jednego (lewego) ramienia dyszla.

 

kolko2.jpg

 

Teraz pomyślmy co się dzieje kiedy przyczepa się "wypina". Stworzyłem szybki szkic dla uwiarygodnienia teorii ;)

 

Obiekt - w tym wypadku nasza przyczepa znajduje się w pędzie. Nazwałem go roboczo B, teraz kiedy z jakiegoś powodu przyczepa wypina się z haka, dochodzi do kontaktu naszego koła z podłożem. Zachodzi konfrontacja pędu B i wymuszonego kierunku jazdy A. O ile nie wystąpią jakieś nieprzewidziane sytuacje, przyczepa łagodnie powinna zjechać na prawą stronę drogi. Minimalizując w ten sposób możliwość uszkodzenia samej siebie i Bogu ducha winnych nadjeżdżających z naprzeciwka. Co się stanie z przyczepą bez koła? Nie mam zielonego pojęcia, ale raczej nic dobrego ani przewidywalnego.

 

Tak słyszałem gdzieś kiedyś od kogoś ;) na zdrowy rozsądek wydaje się to logiczne. Czy tak jest naprawdę, mam nadzieje się nigdy nie przekonać, czego i Wam wszystkim życzę! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm tak sobie czytam ..... o tych kółkach, wyważeniach i rowerkach na dyszlu .... i Powiem tak niezaleznie od tego czy mamy rowerki na dyszlu czy nie maks nacisk na hak to 50kg i chyba każdy kto ciągnie przyczepkę to wie .... jesli nie mam "wagi w ręce" to kupić najprostszą sprężynowa wagę ręczną i wszystko bedzie jasne oraz nabierzemy wprawy a waga wtedy przyda sie podczas podróży lotniczych gdzie za nadbagaż sporo płacimy.

A teraz kółko demontować nie demontować .... nie demontować unieść je do góry ale tak aby sie obracało ..... hmmmm teraz co isę stanie gdy przyczepa sie wyczepi podczas jazdy ..... kółko zostawiamy po to aby nie "zaryła dyszlem" i nie zrobiła "fikołka przez dyszel właśnie" ..... nikomu takiego przeżycia nie zyczę ... b to koszmar prawidłowo podpięta linka przy wypięciu powinna zaciągnąć hamulec przyczepy i o tym trzeba pamiętać !!! a w którą stronę pojedzie przyczepka w prawo czy w lewo czy prosto ..... to juz koledzy kwestia "szczęścia" i paru innych czynników jak wiatr, tor jazdy przy wypięciu, nachylenie powierzchni po której jedziemy, rozmieszczenie bagaży w środku .... to troszkę za dużo zmiennych aby ocenić gdzie ona wyląduje .... i powiem szczerze jest to najmniej ważne ... ważne aby nikomu nie zrobiła krzywdy .... widziałem na własne oczy jak wypięła się człowiekowi lekka przyczepka bagażowa pusta .... potańczyła po jezdni przed moim nosem lewo prawo góra dół a ja nie wiedziałem co robic wiec po hamulcach i stanąłem a ona wjechała w tył dużego Fiata zaparkowanego na chodniku pokonując dobre 40 metrów tego chodnika prędkość nie była dyża a wbiła się dyszlem w tylny pas i przebił on tylne siedzenie .... zobaczylibyście minę kierowcy któremu się wypięła .... bezcenna bladość .... cud ze nikomu sie nic nie stało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.