Skocz do zawartości

dodatkowe lusterka raz jeszcze


GREJZI

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

poradźcie mi proszę – bo już mi ręce opadają. ;) Czy miał Ktoś do czynienia z poniższym lusterkiem (traktować to coś, jako zabawkę, czy jako OK ). Mam vectrę i mam problem z dopasowaniem lusterka podczas holowania-niestety do vectry nie pasuje większość lusterek

 

H E L P ;););)

post-142750-imported-a4720336-ac73-435c-882b-a70d7374f941_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jak na mój gust, to lusterka dodatkowe zakłada się ze względu na to, że przyczepa jest szersza od holownika i lusterka mają Ci pomóc w obserwacji za przyczepą. Jeśli więc dodatkowe lusterka zamontujesz sobie wewnątrz samochodu, czyli jeszcze węziej niż te, które masz standardowo, to na pewno bardzo Ci pomogą w obserwacji, tylko nie bardzo wiem czego. Chyba, że pryszcza na nosie. Moim zdaniem lusterka - gadżety, a nie użyteczne narzędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wewnętrzne lusterko kolego nie słuzy do holowania tylko podglądania pasażerów na tylnym siedzeniu np... dzieci .... ;)

Jak chcesz do holowania to musisz je wystawić poza obrys oryginalnych bo przyczepka niestety albo stety przeważnie jest "troszkę" szersza od holownika. Więc albo nakładki "wystające" na oryginalne lustereczka albo mocowane na błotniki przednie ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tu nie chodzi, przypadkiem o to, że to lusterko to tak naprawdę

monitor widzący to, co zamontowana z tyłu kamera ???

jarek

 

chyba tylko tak można logicznie wytłumaczyć sens tego czegoś

czyli nie lusterko, a monitor

 

ciekawe co na to przepisy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK ale idąc dalej ..... gdzie kamerka ? na holowniku czy na przyczepie ? i co chcemy widzieć ...

Jak dla mnie kamerka na przyczepie OK pomaga .... szczególnie przy manewrowaniu gdy mało miejsca ale jako dodatek do lusterek ..... w czasie jazdy lepiej miec szerokie lusterka ... i widzieć boki ..

W przyczepie zawsze stosowałem lusterka dwu-zwierciadłowe z niezależną regulacją luster górne lustro tradycyjne dół szerokokątny aby widzieć dobrze boki a w szerokokątnych nawet koła przyczepki ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli to kamera i monitor

to oczywistą oczywistością jest, montaż kamery na tyle przyczepy

... chyba gdzieś o takim patencie (na forum) czytałem

starsi forowicze, na pewno nie będą mieli problemu z jego odnalezieniem

-ja mam

 

jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, tak czytałam to również

 

Jak już dochodzi do sfinalizowania kupna dodatkowych lusterek to słyszę że

vectra ma jakieś nietypowe lusterka (nie wiem skąd takie określenie) i niby te uniwersalne ale niestety nie do vectry - stąd moja prośba do fachowców forumowych w temacie jw.

 

... a moze sa lusterka do mocowania na górę drzwi lub coś podobnego.

Wiem, że z lusterkami do mocowania na błotnik to takze nie wygląda tak prosto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz jakiś namiar na takie?

 

Kupiłem kiedyś dawno temu w Niemczech ... takie na wysięgniczku mocowane na gumowe paski do oryginalnych ...... nie pamiętam czy oddałem je z ostatnia przyczepą .... ;) raczej nie bo to był "sprzęt przechodni" i jeździł na wszystkich moich holownikach .... wiesz co popatrzę bo czekają mnie gruntowne porządki na strychu i w garażu jak znajdę .... to odstapię za symboliczne "Bóg zapłać bo kasy nie wziąłem" .... ;)

 

PS

Ale przyszedł mi do głowy pomysł im większe tym lepsze i dokleić okrągłe zwierciadełko sferyczne w dolnym prawym rogu lusterka lewego a lewym lusterka prawego .... to jakieś grosze kosztuje a tez da podobny efekt .... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego nie wygląda prosto ?

 

w związku z tym , że Vectra ma małą odległość w pionie między zakolem błotnika a maską - polecano nam kupno lusterek po sprawdzeniu jak się trzymają. Niektóre po prostu opadają na oponę.Prawdopodobnie lusterka EXCELLENT VIEW pasują (mają paski mocujące do lusterek o różnej grubości krawędzi ;) ). Teraz muszę do nich dotrzeć ;)

 

 

 

No nie - a takiego patentu to nie znałam ;) myślę, że i te byłyby OK.

Ja kupiłem takie i nadają się do każdego auta http://allegro.pl/item105...empingowej.html

 

 

 

 

Dzięki za ekspresową pomoc Wszystkim ;););)

Pozdrawiam

Grażyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.