Skocz do zawartości

folia UV na szyby


Rekomendowane odpowiedzi

Ja będę się bawił z tematem jak zrobi się cieplej. Wystraszył mnie tylko ten post:

 

Problem polega tylko na tym że jak juz okleisz to nie rozkleisz ...... bo tego kleju jak już folia porządnie wyschnie nie usuniesz z plastikowych szybek ....

 

Czy w razie awarii WD40 tego nie ruszy? Problem z klejem mocno mnie zmartwił bo jak mi się pomysł znudzi to odwrotu nie będzie ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szyby w przyczepie są praktycznie płaskie więc położenie folii to praktycznie pestka :hop1:

 

Weź tylko pod uwagę... że każde zagięcie na szybkach w aucie kładąc folie się podgrzewa opalarką ... tutaj tego nie zrobisz...

 

opcja nr 1 tania folia z allegro ... koszt jakieś 15zł za rolkę i miłych ćwiczeń...

 

Opcja nr 2 trochę droższa folia ale ona potrzebuje podgrzewania na zagięciach i nierównych powierzchniach co przy szybach z tworzywa raczej się nie uda ale można próbować :hop1:

 

Tak czy owak jakoś nie brałem opcji przyciemniania pod uwagę ale może warto spróbowac :hop1:

Kamil. Oni podgrzewają ale nie jest to temperatura, która miałaby zaraz powyginac okno w przyczepce ale tak jak mówisz, nie każda folia się do tego nadaje. Te drogie tak, dlatego one tyle kosztują. Należy pamiętać o czym nie wszyscy wiedzą, że tą folię trzeba rozwarstwić i naklejać ją stroną z klejem do szyby. Są przypadki,że ludzie kupują folię, rozwijają i naklejają. Dlatego warto pooglądac troche w necie jak to sie prawidłowo robi. Pozdrawiam.

Edytowane przez JACEKJELENIAGORA (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil. Oni podgrzewają ale nie jest to temperatura, która miałaby zaraz powyginac okno w przyczepce ale tak jak mówisz, nie każda folia się do tego nadaje. Te drogie tak, dlatego one tyle kosztują. Należy pamiętać o czym nie wszyscy wiedzą, że tą folię trzeba rozwarstwić i naklejać ją stroną z klejem do szyby. Są przypadki,że ludzie kupują folię, rozwijają i naklejają. Dlatego warto pooglądac troche w necie jak to sie prawidłowo robi. Pozdrawiam.

 

temperatura to nie problem, gorzej z promieniem zakrzywienia , jest po prostu za duży, żeby dało się wyprofilować folię i potem żeby ona trzymała się ładnie 

jak poświeci na to słońce to popęka i skurczy się a kleju z foli nie pozbędziesz  się tak łatwo jak z szyby samochodowej 

 

pytałem się kolegi który wykleja szyby w samochodach - jednoznacznie stwierdził, że szkoda nawet złotówki na eksperymenty 

 

ale jest jedna opcja która może się udać - wyklejenie szyb od środka , praktycznie wszystkie podwójne okna są prawie płaskie od wewnątrz 

i jeśli chcecie coś kombinować to bardziej od tej strony  :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temperatura to nie problem, gorzej z promieniem zakrzywienia , jest po prostu za duży, żeby dało się wyprofilować folię i potem żeby ona trzymała się ładnie 

jak poświeci na to słońce to popęka i skurczy się a kleju z foli nie pozbędziesz  się tak łatwo jak z szyby samochodowej 

 

pytałem się kolegi który wykleja szyby w samochodach - jednoznacznie stwierdził, że szkoda nawet złotówki na eksperymenty 

 

ale jest jedna opcja która może się udać - wyklejenie szyb od środka , praktycznie wszystkie podwójne okna są prawie płaskie od wewnątrz 

i jeśli chcecie coś kombinować to bardziej od tej strony  :yes:

Bezwzględnie od środka !!!! w poprzedniej N-ce miałem wyklejone i wytrzymały kilka lat (  wyjazdy do Bułgarii , Grecji , Chorwacji ) bez żadnych uszczerbków na pojedynczych szybach ; obecnie na podwójnych też mam już drugi sezon i jest super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Mam następujący problem: popękały mi okna z jednej strony w przyczepie i chciałbym to jakoś naprawić bez kupowania nowych (brak dostępności, ceny zaporowe). Okna są podwójne a pęknięte są tylko warstwy zewnętrzne. Myślałem, żeby szyby wyciągnąć, ubytki podoklejać a na całość przykleić bezbarwną folię. W związku z czym mam następujące pytania:

 

Jak wyciągnąć szyby?

Czy folia się sprawdzi w takiej sytuacji?

Jeżeli tak to jaką folię kupić? Termokurczliwą czy pokrytą klejem tradycyjnym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
W dniu 10.06.2010 o 16:26, roger napisał:

Oklejałem takie szyby w poprzednim kamperze ..... taką troszkę droższa folia ale z allegro ...... spokojnie to zrobisz na mokro bez podgrzewania troszkę zabawy ale da sie łanie to okleić......

Problem polega tylko na tym że jak juz okleisz to nie rozkleisz ...... bo tego kleju jak już folia porządnie wyschnie nie usuniesz z plastikowych szybek ....

Oklejales z zewnatrz czy od wewnatrz ?

W dniu 15.06.2017 o 15:59, kranik napisał:

Mam następujący problem: popękały mi okna z jednej strony w przyczepie i chciałbym to jakoś naprawić bez kupowania nowych (brak dostępności, ceny zaporowe). Okna są podwójne a pęknięte są tylko warstwy zewnętrzne. Myślałem, żeby szyby wyciągnąć, ubytki podoklejać a na całość przykleić bezbarwną folię. W związku z czym mam następujące pytania:

 

Jak wyciągnąć szyby?

Czy folia się sprawdzi w takiej sytuacji?

Jeżeli tak to jaką folię kupić? Termokurczliwą czy pokrytą klejem tradycyjnym?

Mam podobny problem kolego. Jak sobie z nim poradziles ? Pisz priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Szanowni forumowicze, czy ktoś z Was oklejał może przednia ścianę łącznie z szybą (jeśli jest) folią bezbarwną?  Dziś  tak sobie po umyciu zakurzonej przyczepy pomyślałem ,czy nie warto to zrobić ^_^. Z przodu jest ona mocno narażona na uszkodzenia (kamyki , śnieg ,błoto ).Nadmienię że w holowniku mam oklejone przednie lampy i wnęki klamek. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.06.2010 o 15:38, GAJOWY napisał(a):

A zastanawiałeś się jak będzie wyglądać przyczepka z czarnymi oknami?

:hop1:

Chyba niezbyt fajnie!

Pragnę b. nieśmiało zauważyć, że np. Hobby Premium mają "naturalnie" baaardzo ciemne  szyby ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni forumowicze, czy ktoś z Was oklejał może przednia ścianę łącznie z szybą (jeśli jest) folią bezbarwną?  Dziś  tak sobie po umyciu zakurzonej przyczepy pomyślałem ,czy nie warto to zrobić . Z przodu jest ona mocno narażona na uszkodzenia (kamyki , śnieg ,błoto ).Nadmienię że w holowniku mam oklejone przednie lampy i wnęki klamek. 
 

Ja kupilem antywlamaniowke zewnetrzna, celem oklejenia tylko szyb przednich (co ma chronic przed kamieniami i uszkodzeniami w czasie jazdy) - jeszcze nie montowalem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.