Skocz do zawartości

Likszpara czym smarować lub jak ulatwić wsuwanie


mysza199

Rekomendowane odpowiedzi

Jest taki problem.... przedsionek bardzo trudno sie wsuwa... uzylismy płynu do naczyn... wtedy weszlo bardzo sprawnie ..... ale kiedy za godzinkę ściągaliśmy byl klopot... jakby znowu sie zakleszczylo

 

Może ktoś ma jakis patent na proste i sprawne wsuwanie/wysuwanie przedsionka z likszpary .... ew czym to smarujecie lub znacie jakies inne sposoby na to aby nie bylo z tym problemow

 

 

Wydaje sie ze jedna osoba nie nie jest w stanie zalozyc przedsionka... wsunac calosc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje sie ze jedna osoba nie nie jest w stanie zalozyc przedsionka... wsunac calosc

 

da radę wsunąć i samemu rozłożyć przedsionek, to kwestia wprawy, poznania poszczególnych elementów ( rurek, trójników ) oraz ich ewentualnego oznakowania :hehe:

 

i tak jak pisał poprzednik Wojteksw, tylko parafina, bo środki do mycia naczyń powodują zassanie się i zaklejenie obu elementów a wtedy jest problem z demontażem przedsionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również Cię witamy :hehe:

hej

 

da radę wsunąć i samemu rozłożyć przedsionek, to kwestia wprawy, poznania poszczególnych elementów ( rurek, trójników ) oraz ich ewentualnego oznakowania :hehe:

nie no chodzi mi wlasnie o wsuniecie tego

parafina mowicie da je rade... sporobojemy zobaczymy :ok:

 

dzieki za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, proszę się nie obrazić ale jak czytam podpowiedzi o smarowaniu wazeliną , silikonem czy innym specyfikiem to coś się ze mną dzieje nie tak, przedsionki czy daszki do przyczep są tak zrobione aby wchodziły w odpowiednią ( likszparę) jeśli dany namiot ciężko wchodzi , klinuje się czy w jakikolwiek inny sposób utrudnia montaż w/w to stosuje się przyrząd do poszerzania likszpary. kiedyś widziałem w jednym sklepie i się zastanawiałem do czego to sprzedawca wytłumaczył i miał rację .

Pozdrawiam

 

[ Dodano: Pią 04 Cze, 2010 22:24 ]

Witam, jeszcze znalazłem coś takiego na Ebay-u : http://www.preisvergleich.org/preisvergleich/-0/Kederdorn/ tak wyglądają przyrządy do prostowani i powiększania miejsc gdzie się wsuwa kedrę od namiotu lub daszka. Nazywa się to cacko "Kederdorn "

Pozdrawiam.

post-141368-imported-e4115d74-a33f-4177-88ed-3faf9c30166d_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

California, zgadzam się z Tobą kiedy nie można przesuwać w likszparze elementów namiotu. Likszpara nie może być pozaginana. Smar silikonowy ułatwia przesuwanie, zwłaszcza kiedy namiot rozkłada się samemu. Używam go także do zabezpieczania uszczelek okien i drzwi.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smar silikonowy ułatwia przesuwanie, zwłaszcza kiedy namiot rozkłada się samemu. Używam go także do zabezpieczania uszczelek okien i drzwi.

Witam, to i racja napewno ułatwi montaż namiotu a i poprawi sprężystość uszczelek przy okienkach podobnego używam w samochodzie od uszczelek drzwi zimą.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko wchodzi namiot bawełniany w Niewiadówkach, Ja ułatwiałem sobie zadanie posypując talkiem listwę i dach przyczepy, wchodziło jak po maśle. Natomiast nowe namioty wchodzą bez jakichkolwiek wspomagań. Smar sylikonowy zapewne ułatwia sprawę, ale jest potem doskonałym klejem dla brudu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.