Skocz do zawartości

dwa reduktory współpracujące z manometrem


Rekomendowane odpowiedzi

Jak w tytule poszukuje reduktorów które mogą współpracować z jednym manometrem gdzie na reduktorach mogę ustawić która butla jest podstawowa a która rezerwowa.

DSC_8968.JPG

manometr widać na tym zdjęciu:

DSC_8975.JPG

co ciekawe reduktor jest w zasadzie na 50 mbar bo jest opisany na tym zdjęciu:

DSC_8969.JPG

lub bezpośrednio - LINK- z picassy (można powiększyć)

Opis na reduktorze jest następujący:

Dolny wiersz: qn=2kg/h Propan/Butan pa=0,48/0,56 bar - i rocznik 1991 - wiadomo dlaczego szukam nowego (przegląd)

Górny wiersz: bpe = bis 10'bar PN16

 

Reduktory mogę dowolnie ustawiać która butla podstawowa a która rezerwa - w tej kolejności będą podawać gaz. Przy okazji na manometrze widzę z której butli idzie gaz i jakie jest ciśnienie.

 

Oczywiście nie upieram się przy identycznych reduktorach może być dowolne inne rozwiązanie dajce zadane ciśnienie (500 mbar) dla pieca i obsługujące dwie butle lub ewentualnie na jedną butlę mogę sobie podpiąć wtedy "przelewowo" czyli z dwóch butli jednocześnie. (ma to znaczenie jak temperatura poniżej zera bo jedna butla to na 1-5 doby w zależności od wielkości "minusa Celsjusza") Zbicie do 30mbar mam na drugim reduktorze który jest dalej za piecem a przed innymi odbiornikami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w tytule poszukuje reduktorów które mogą współpracować z jednym manometrem gdzie na reduktorach mogę ustawić która butla jest podstawowa a która rezerwowa.

 

Dziwne jest to, że w angliku z 1991 masz 50mb. Raczej u nich wszędzie spotyka się 37mb. Ja mam starszego anglika i zakupy "trudniejsze" czyli niedostępne w Polsce w Kena czy Caravans-Mika robię w Anglii w Caravan Tech wysyłkowo lub przez przyjaciół.

Oto propozycja automatu do zmiany butli, ale niestety na 37mbarów....

http://www.caravantech-shop.co.uk/products/gas/gas-fittings-and-regulators/automatic-changeover-regulator

 

Zerknij, może coś to rozwiązuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne jest to, że w angliku z 1991 masz 50mb.

kocioł co primusa potrzebuje takie ciśnienie , dalej jest drugi reduktor z 50 na 30 dla kuchenki i lodówki.

 

[ Dodano: Wto 01 Cze, 2010 03:10 ]

Dolny wiersz: qn=2kg/h Propan/Butan pa=0,48/0,56 bar

tak teraz patrzę o 0,56 bar to jest chyba 500mbar a nie 50mbar - niech mnie ktoś poprawi jeżeli błądzę :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.