Skocz do zawartości

Liptovsky Trnoviec przez Korbielów


wkizet

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zastanawiam sie nad wypoczynkiem na kempingu w tej miejscowości w weekend od 3 do 6.06.

Raczej na zasadzie umiejscowienia przyczepy jako bazy wypadowej w słowackie Tatry lub okolice. Tatralandia jako atrakcja mnie nie interesuje ze względu na koszty.

Wieczorkiem i wczesnym rankiem jakieś amatorskie wedkarstwo.

Kilka pytań:

jak wygląda droga przez Korbielów? Dam rade ze swoim holownikiem 90KM, seat toledo?

Ktos moze wedkował na tym zbiorniku? Grunt, spinning, co lepsze?

Na zachód od Liptowskiego Trnovca jest co zwiedzać, czy raczej w kierunku Tatr lepiej? Swego czasu byłem w Tatrzanskiej Łomnicy, Smokowcach, podobało mi się.

A może ktoś z forumowiczów też myśli o wypoczynku w tym miejscu i w tym czasie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wygląda droga przez Korbielów? Dam rade ze swoim holownikiem 90KM, seat toledo?

 

W zeszłym roku jechałem tamtędy do Grecji. Droga wąska, ale wyremontowana i dobra. Myślę, że nie będziesz miał większych problemów z przejechaniem. Po stronie słowackiej zdecydowanie gorszy asfalt, ale nie ma tragedii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koło Liptowskiego Mikulasa jest kilka pięknych jaskiń .Wejdź na stronę http://www.liptovtravel.com/polish/. Ogólnie , to tam nie da się nudzić . Masz tamTatralandię i Besenową . Małą i Wielką Fatrę . Powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem napisać , że droga przez Korbielów jest bardzo sympatyczna .Po słowackiej stronie możesz pojechać na Dolny Kubin przez Babin i obejżeć przyklejony do skał Oravski Podzamok , albo pojechać przez Tvrdosin . Później skręcić w lewo Podbielu i dojechać do L.Trnovca przez góry z przepięknymi widokami . Obok kempingu ( na skrzyżowaniu ) jest fajna karczma ( pamięta dawne lata ) , w której dawali bardzo dobre jedzonko a dla dzieciaków łakocie typu nalesniki itp. Baw się dobrze , a jak wrócisz napisz jak było . Ja byłem tam ostatni raz jak walutą była korona . P.S. Jeśli lubisz łazić po górach polecam Slovenski Raj .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamierzałem właśnie najkrótsza drogą, czyli w Podbielu w lewo przez Zuberec. Jest tam jednak serpentynowy odcinek i mam obawy. Mogę sie tam spodziewać jakiś większych podjazdów? Nachylenia rzedu 8 i wiecej procent?

Ta duga trasa przez Dolny Kubin to raczej bez tego typu niespodzianek?

Pytam i zależy mi na odpowiedzi, bo to moja pierwsza wyprawa z przyczepą, a niziny to jednak nie są. :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkizet - jeżeli interesują Cię jaskinie to polecam Ochtińską Jaskinię Aragonitową położoną na południu Rudaw Słowackich w okolicach Rożniawy. Jest to jedna z trzech odkrytych na świecie jaskiń, na sklepieniach których występują nacieki wapienne w formie gwiazd. Niezapomniane widoki. Polecam wszystkim, których drogi będą tamtędy prowadziły.

Tomek

sznurek do strony http://www.ssj.sk/jaskyne/spristupnene/ochtinska-aragonitova/?lang=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę sie tam spodziewać jakiś większych podjazdów?

Tak jak pisał "mesert" podjazdy są . nawet spore , ale ja tam jeździłem z Astrą 60KM . Natomiast widoki na zjeździe są bezcenne.

Ta duga trasa przez Dolny Kubin to raczej bez tego typu niespodzianek?

Tu niespodzianek nie ma , ale zamek warto zobaczyć . Ile razy tędy jechałem , to zawsze się zastanawiałem : jak oni to zrobili ? .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.atctrnovec.sk/atc.php?t=4&m=1&p=

Byłem na tym kampingu dwa lata temu. Znakomicie usytuowany jako baza wypadowa. Wadą łazienki z ciepłąwodą zamykane o 22:00 i robactwo. 3 - 4 cm robaki przypominające karaluchy lub pluskwy. Chyba lubiły pole elektromagnetyczne, bo buszowały w większości wieczorem przy mampach oświetlenia kampingu. Na słowakach nie robiły wrażenia. Żona uciekła z łazienki. Może były sezonowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.atctrnovec.sk/atc.php?t=4&m=1&p=

Byłem na tym kampingu dwa lata temu. Znakomicie usytuowany jako baza wypadowa. Wadą łazienki z ciepłąwodą zamykane o 22:00 i robactwo. 3 - 4 cm robaki przypominające karaluchy lub pluskwy. Chyba lubiły pole elektromagnetyczne, bo buszowały w większości wieczorem przy mampach oświetlenia kampingu. Na słowakach nie robiły wrażenia. Żona uciekła z łazienki. Może były sezonowe.

 

... są też zupełnie nowe toalety i prysznice, warto się rozejrzeć bo są trochę z boku :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tatralandia jako atrakcja mnie nie interesuje ze względu na koszty.

zastanowił bym się bo teraz jest promocjia i drugi bilet masz za 1 euro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tatralandia jako atrakcja mnie nie interesuje ze względu na koszty.

zastanowił bym się bo teraz jest promocjia i drugi bilet masz za 1 euro

 

Drugi bilet 1 euro i jeszcze jeżeli do strefy saun wejdzie się przed 14:00 (30% taniej) to taki zestaw dla 2 osób kosztował nas w ostanią niedzielę kwietnia 31 euro. 3 godziny basenów i 3 godziny saun. Duża frajda trafiliśmy na świetną pogodę i było nawet plażowanie. Górna część tatralandii była jeszcze niedostępna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim przypadku to faktycznie muszę się zastanowić. Tak na dobra sprawe jest nas 4 osoby, niby 2+2, tyle, że jedna córa ma już 16 lat i liczy się jak dorosła, a jeśli chodzi o Tatralandie to obie maja juz dawno ponad 140 cm wzrostu. :)

Jeśli dobrze rozumiem, to wejściówka na nas wszystkich na 3 godziny wyniesie 32 euro.

 

Slovensky Raj mi odpowiada. Przeglądnąłem troszkę w necie i super są te szlaki. Spokojnie można poświęcic dzień na wyprawę. Nie wiem tylko, czy pokonamy te drabinowe wspinaczki, w każdym bądź razie są ekstra i chyba warto. :niewiem:

Jeśli ktoś z Was był, to może mi wskazać jakąś dobrą trasę? I do której miejscowości się wybrać, aby spokojnie zaparkować samochód i wybyć na wyprawę?

Każde info będzie dobre.

 

tomo ns - ta jaskinia to juz w innym terminie. Za daleko usytuowana, iinym razem. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.