Skocz do zawartości

Opinie o kuchence turytycznej z allegro


Rekomendowane odpowiedzi

Planuję kupić taką oto kuchenkę http://allegro.pl/item1023360285_turystyczna_kampingowa_kuchenka_4_kartusze_gratis.html

 

Czy ktoś tego używa? Cena atrakcyjna a jak mam płacić 10zł na kempingu za prąd aby zagrzać wodę w czajniku elek. to mija się z celem. Wcześniej używałem standardowej małej butli gazowej z dokręcanym palnikiem albo też dwoma ale to nie jest stabilne.

 

Na ile taki nabój starcza? bo w komplecie są 4szt nabojów. cena kolejnego to 5zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ile taki nabój starcza

sprzedawca podaje że od 150do 180 minut ,w praktyce może być różnie :ok:

 

No i jest różnie. To jest czas na najmniejszym płomieniu. Mam taka kuchenkę (w wersji z możliwością podłączenia pod butlę) . W zeszłym roku byliśmy z nią we Włoszech. Owszem można na tym coś podgrzać, ugotować tortelini, makaron, zagotować wodę itp. natomiast nie starczy jeden kartusz (prawdopodobnie, bo nie próbowałem) na ugotowanie zupy dla rodziny.

Podczas 6 dni używania tej kuchenki zużyliśmy 4 kartusze do celów jak wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nazir12,

zajrzyj tutaj:

http://www.twenga.pl/search.php?q=Kuchenka%20gazowa%20Ilo%C5%9B%C4%87%20palnik%C3%B3w%202&nas=1

chodzi o pierwszą na liście

 

może są ciut droższe od tych z allegro, ale za to na pewno, są stabilne, można skorzystać z dwóch palników i za pewne mają jeszcze inne plusy :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znajomy ma taką i sobie chwali , oczywiście nie gotuje na tym obiadów ;)

ale jak już kupujesz do przyczepki, to lepsza będzie z możliwością podpięcia butli,

są takie, niewiele droższe, a nawet 2kg butla powinna starczyć na długo

 

też myślę o takim wynalazku, bo mam nakręcaną na butle i :ok:

a już przy dzieciakach to w ogóle strach

 

poczytaj jeszcze tu

http://www.forum.karawaning.pl/viewtopic.php?t=765&highlight=kuchenka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taka kuchenkę (w wersji z możliwością podłączenia pod butlę)

 

Podłączasz butle przez reduktor do tej kuchenki? Sprzedawca nie jest w stanie mi na to odpowiedzieć, a też chce nabyć takie coś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nazir12, z ekonomicznego i ekologicznego punktu widzenia lepsze są butle do wielokrotnego napełniania a nie jednorazowe kartusze.

 

Gaz wlewany do butli jest tańszy od tego w kartuszu.

Butli nie wyrzucasz na śmietnik po jednokrotnym użyciu tylko jeździsz z nią wiele lat i chronisz w ten sposób środowisko :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja obiadów to nie będę gotować? prędzej jakąś wodę na kawę itp, A jest to fajne rozwiązanie bo mało miejsca zajmuje i w walizce. Ja przyczepy nie mam a jedynie wpakuję to do multivana.

Wiem ,że kuchenka + butla nie zajmą wiele więcej miejsca. Nie wiem , może jednak skłonię się ku kupna butli zwykłem (małej) bo palniki już mam te dokręcane. Butlę też ale jest to ta stara czerwona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystałem z takiej podczas zeszłorocznego pobytu na Węgrzech.

Moim zdaniem sprawdza się znakomicie.

Trzeba tylko zwrócić uwagę na producenta.Na rynku są różne marki i prawdopodobnie od tego zależy jej skuteczność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać na załączonym Avatarku używam takiej kuchenki, ale tylko w kangoo-rku bo ograniczam gabarytowo bagaże. Działa świetnie, jest bardzo poręczna i bardzo wydajna (ostatnia partia kartuszy jaką kupiłem na Allegro wyszła po 6zł/szt - z kosztami przesyłki :) ). Nie gotuję pełnych obiadów z ziemniakami, a do zagotowania wody na kawę, gorący kubek czy podgrzana parówek itp. starcza na wiele dni :)

Jednak w przyczepie zdecydowanie preferuję większą (na butle), chociaż mała bardzo się przydaje np. gdy trzeba usmażyć rybkę tak aby nie popryskać tłuszczem przyczepy czy przedsionka :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o tę kuchenkę jest super. Ja kupiłem w zeszłym roku i to były jedne z lepiej zainwestowane fundusze w sprzęt kempingowy. Kartusze cą bardzo wydajne-duża kaloryczność gazu, woda gotuje sią w czajniku lub w garku bardzo szybko. Do podgrzania lub małego gotowania to owszem. Jak ktoś ma zrobić obiad na 12 osób to i w domu się nie wyrobi. Obecnie mam w pryczepie kuchenkę zabudowaną ale ta jako awaryjna też się przydaje. Ma praktyczną walizkę można gdzieś rzucić i nic się nie dzieje, malowanie też trwałe. Przez 5 dni na kempingu gotowałem kilkunastokrotnie wodę w garku, jakieś 2 zupy i raz drugie i nie zużeyłem kartusza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.