Skocz do zawartości

Zakup lodówki


Rekomendowane odpowiedzi

Zamierzam kupić lodówkę przenośną na trójdrożne zasilanie.

(Koledzy się ze mnie śmieją że ich ciepłym piwem częstuję )

 

Lodówka turystyczna 45 L/12 V/230/GAZ firmy Tristar

Dane techniczne:

 

- pojemność 45 L

 

- moc 75 W

 

- zasilanie 12 V/230V/GAZ

 

 

- system zapłonu butli piezo elektryczny

 

- termostat do regulacji temperatury

 

- zużycie gazu 13g/h

 

- zakres chłodzenia do 25 stopni mniej niż temperatura otoczenia

 

- waga 19 kg

 

 

 

 

Zastanawiam się nad funkcjonalnością tej lodówki.

 

Zalety

1. w gorące dni odpalasz na gaz wynosisz do przedsionka i nic ci dodatkowo nie podgrzewa przyczepy

2. Jedziesz bez przyczepy możesz też korzystać z lodówki zabierasz do samochodu i heja :ok:

 

Wady

1. trzeba nosić przekładać z samochodu do przedsionka itd.

2. ładowana od góry trochę trudno się dostać do czegoś na dnie

 

Proszę o radę czy co o tym myślicie czy warto (cena 600 zł -800 zł za nową)

Może ktoś się orjętuje czy lodówka firmy Tristar jest łatwo naprawialna w polskich warunkach, inaczej czy serwisy w polsce zajmują się naprawami tego sprzętu.

post-138196-imported-999879ec-23a9-4053-9985-3625301e65dd_thumb.jpg

post-138196-imported-827f3326-83d0-4f65-ad18-10fe10227eb3_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakres chłodzenia do 25 stopni mniej niż temperatura otoczenia

to by mi trochę było mało ,praktycznie tak chłodzi też zwykła turystyczna lodówkachłodziarka z marketu ja poszukałbym czegos z kompresorem firmy vaeco oczywiście cena większa ale efekt też lepszy zamrozi piwo na cegłe w krótkim czasie :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Trafko, Ale Darek nie ma za bardzo gdzie zamontować w Niewiadówce typowej lodówki przystosowanej do przyczepy. Po pierwsze mało miejsca, a po drugie trzeba by przerabiać instalację gazową i wentylację w budce żeby podłączyć lodówkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba tylko 230 V wchodzi w grę przy sprężarkowych.

i tu się mylisz -gaz to się zgodzę ,ale nap zasil 12/24V i 230V przez przetwornicę ,mam taką i jestem zadowolony

tylko i wyłącznie lodówka przystosowana dla przyczep i kamperów. :hmm:

a to tys prowda, jak chce ci się trochę pomajstrować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy nie wiem w czym "sęk", w "ence" jest miejsce na ładną lodóweczke , która zmrozi :hmm::hmm::piwko: super... trzeba poszukać tylko w alledrogo... Trzeba poszukać tanio , a nie drogie kupowac co do niczego nie pasuję ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

siema

Kupiłem pierwszą przyczepę z NL i lodówka(jakiś elektrolux) nie działa po podłączeniu pod prąd .Jest szansa że odpali na gazie?

Jak nie ,gdzie szukać czegoś w zamian (używka)

 

Jak długo trzeba czekać na "mrożenie "?te lodówki chodzą podobno bezszelestnie ,ale objaw działania to chyba gorące rurki z tyłu lodówki?

 

HIlfe ,mam czas do połowy lipca żeby ją odpalić ew.wymienić.

 

Pozdro

Seba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak długo trzeba czekać na "mrożenie "?te lodówki chodzą podobno bezszelestnie ,ale objaw działania to chyba gorące rurki z tyłu lodówki?

 

Trochę trzeba. Najlepszym sposobem jest wsadzenie do środka termometru i obserwowanie temperaturki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.